Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

90 cm Davlumbazlar

Filtreler Filtreler

90 cm Davlumbaz Modelleri 

Davlumbazlar hem ev mutfaklarında hem de profesyonel mutfaklarda en çok tercih edilen elektronik cihazlar arasındadır. Mutfaklarda genelde ocak ya da fırın üzerinde konumlandırılan bu cihazlar performanslarına, tasarımlarına ve özelliklerine göre farklı modellere sahiptir. Temel işlevleri mutfaktaki kirli havayı temizlemek olan davlumbaz modelleri farklı modelleri ve fonksiyonel özellikleri ile son derece işlevsel cihazlardır.

90 cm Davlumbaz Özellikleri

Simfer 90 cm davlumbazlar tasarımları ve üstün fonksiyonel özellikleri ile hem mutfağınızdaki havayı temizler hem de mutfağınızda hoş bir görünüm oluşturmanızı sağlar. Adından da anlaşılacağı üzere 90 cm'lik bir genişliğe sahip olan bu mutfak cihazları uzaktan kumanda ile ayarlanabilir. Bu da size kullanım avantajı ve zaman tasarrufu imkanı verir. 

Mutfaklarda pişen yemekler, demlenen kahve ve çaylar mutfak alanındaki havanın yaşam alanlarının diğer kısımlarındaki havaya göre daha nemli olmasına neden olur. Bu nedenle mutfaklarda bulunan cihazların ya da çeşitli araç gereçlerin paslanma olasılıkları daha yüksektir. 90 cm davlumbazların bacaları Inox paslanmaz baca olup, ortam ne kadar nemli olursa olsun herhangi bir pas problemi yaşatmaz. 

Dokunmatik kontrol paneline sahip olan 90 cm davlumbazlar kolay bir şekilde çalıştırılabilir. Bu davlumbaz modellerinin üzerinde herhangi bir manuel düğme bulunmayışı tasarım olarak da hoş görünmelerini sağlar. 90 cm davlumbazların altında 2 adet Led lamba bulunur. Bu lambalar sayesinde ocakta pişen yemeklerinizi detaylı bir şekilde görebilir, Led lambalardan yansıyan ışık sayesinde mutfağınızda hoş bir ambiyans oluşturabilirsiniz. Davlumbazınızı kullanmazken dahi Led lambaları açık bırakarak mutfağınızı aydınlatabilirsiniz. 90 cm davlumbazların 3 farklı emiş gücü fonksiyonu bulunur. 3 kademeli emiş gücü fonksiyonu ile hava transferini istediğiniz oranda yapmanız mümkündür. 90 cm davlumbazlar zaman ayarlıdır. Kapanma modu sayesinde çalışma süresi ayarlanmadığı takdirde 15 dakika içerisinde otomatik olarak kapanır. Bu sayede siz davlumbazı kapatmayı unutmasanız dahi davlumbaz kendi kendine kapanır.

90 cm Davlumbazlar ile Mutfaktaki Kötü Kokulara Son

90 cm davlumbazlar yeni nesil cihazlar olup birçok özellikleri sayesinde en çok tercih edilen beyaz eşyalar arasındadır. Ortamın havasını temizleyen bu mutfak cihazları çekiş güçleri, fonksiyonel özellikleri, sessiz çalışma sistemleri, hava çekiş kapasiteleri ile son derece işlevsel ürünlerdir. 

90 cm davlumbazların Inox paslanmaz bacaları teleskopik özelliğe sahiptir. 2 baca iç içe geçtiği için mutfağınızdaki davlumbaz alanına uygun yükseklik ayarını kendiniz yapabilirsiniz. 

90 cm davlumbazlar mutfaklarda kullanılan en işlevsel beyaz eşyalar arasındadır. 90 cm davlumbazlar hem hijyen açısından hem de verimlilik açısından fonksiyonel özelliklere sahiptir. Şekilleri, tasarımları ve renkleri ile mutfağınızda hoş bir ambiyans yaratmanızı da sağlarlar. Mutfakta yemek pişirirken en çekinilen konuların başında yemek kokularının ortamın havasını bozması gelir. Ocakta pişen yemekler ya da fırına attığınız yemekler mutfağınızda ağır kokulara neden olabilir. Ağır kokular evinizin farklı alanlarına da yayılabilir. Bu gibi problemlerin yaşanmaması için özellikle balık tarifleri gibi kokma potansiyeli yüksek yemekler pişirecekseniz davlumbaz çalıştırabilirsiniz. Davlumbaz çalıştırmak istiyor ancak davlumbazların çıkardığı sesten rahatsız oluyorsanız Simfer 90 cm davlumbazlardan birini tercih edebilirsiniz. Simfer 90 cm davlumbazlar son teknolojiler kullanılarak tasarlanan yapıları sayesinde oldukça sessiz bir biçimde çalışır. Bu da davlumbaz çalışırken yaşam alanlarınızda herhangi bir uğultu ya da gürültü oluşmasını engeller

Davlumbaz Modeli Seçiminde Bulunurken Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Mutfağınızdaki kötü kokuları yok etmek ve yemek yapma işlemini keyifli bir hale getirmek için davlumbaz tercihinde bulunacaksanız, bazı temel noktalara dikkat ederek en doğru davlumbaz seçiminde bulunabilirsiniz. Mutfağınız için davlumbaz seçmeden önce ilk dikkat edeceğiniz nokta davlumbazı kullanacağınız alandır. Birçok mutfakta davlumbaz için ayrılan alan ocak üzerinde bulunan boşluktur. Böyle bir alana sahipseniz satın almayı düşündüğünüz davlumbazın ölçüleri ile davlumbaz alanının ölçülerinin uyumlu olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Davlumbaz alanı 90 cm ve üzerinde ise 90 cm davlumbazlar arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Davlumbaz tercihinde bulunurken davlumbaz alanı ile davlumbaz ölçülerinin uyumlu olmasının yanı sıra satın almayı düşündüğünüz davlumbazın özelliklerini de göz önünde bulundurmalısınız. Eğer mutfağınızda sık sık farklı tarifler denemeyi seviyorsanız, misafirleriniz için ziyafet sofraları hazırlamaktan hoşlanıyor ya da kalabalık bir aileye sahipseniz yüksek kapasiteli bir davlumbaz modeli tercih etmeniz tavsiye edilir. Davlumbaz modellerinin özellikleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız en doğru seçimi yapmanızı kolaylaştırır. 90 cm davlumbazlar arasından bir seçim yaparken dikkat etmeniz bir diğer nokta ise seçeceğiniz modelin mutfağınızdaki diğer beyaz eşyalar ile uyumlu olup olmadığıdır. Mutfağınızda bulunan bulaşık makinesi, ocak, fırın, buzdolabı gibi elektronik cihazlar beyaz renkli ise beyaz bir davlumbaz modeli, metalik gri ise metalik gri bir davlumbaz ya da siyah ise siyah renkteki bir davlumbaz modelini tercih edebilirsiniz. 90 cm davlumbaz fiyatları, cihazın fonksiyonel özelliklerine, tasarımına, rengine ve modeline göre değişiklik gösterebilir.

90 cm Davlumbaz Modelleri Nasıl Konumlandırılır?

90 cm davlumbazlar konumlandırılırken ocak ile aralarında belirli mesafe bulunması gereklidir. Bu mesafe ayarının önerilen ölçülerde yapılması davlumbaz modelinden tam verim almak açısından önemlidir. Ocağa çok yakın bir biçimde konumlandırılan davlumbazlar, ocak kullanımından dolayı ortaya çıkan ısıdan etkilenebilir. Bu da istenmeyen sorunların yaşanmasına neden olabilir. Standart mutfak dolaplarında ocak ile davlumbaz arasındaki mesafe ayarlanmıştır. Davlumbazın yerden yüksekliği de konumlandırılması esnasında dikkat edilecek hususlardan biridir. 90 cm davlumbaz ölçüleri göz önüne alınarak davlumbazın konumlandırılacağı yer belirlendikten sonra cihazın yerden yüksekliğine de dikkat edilmelidir. Mutfağınızda kullanacağınız davlumbazların yerden yüksekliği 190 cm ile 210 cm arasında olmalıdır. Bu ölçülere dikkat edilerek konumlandırılan davlumbaz modelleri ergonomik açıdan kullanım kolaylığı sağlar.

90 cm Davlumbaz Nasıl Temizlenir?

90 cm davlumbazların temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalara özen gösterebildiği takdirde temizlik işlemi son derece pratiktir. 90 cm davlumbazların temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken temel husus, davlumbazın sökülebilir parçalarının uygun bir biçimde temizlenmesidir. Bu parçalarda biriken yağların çözülmesi için filtre ve benzeri parçaları sıcak su da beklettikten sonra uygun deterjanlar ile temizleyebilirsiniz. Filtreleri bulaşık makinenize koyarak da yıkayabilirsiniz. 

90 cm Davlumbaz Modelleri Nasıl Takılır?

90 cm davlumbazlar genel olarak ocakların üzerine konumlandırılır. Ancak davlumbazların takılacağı alanın önceden belirlenmiş ve davlumbaz ölçülerine uygun olması gerekir. 90 cm davlumbaz modelleri takılırken monte işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması adına bu işlem yetkili bir servis tarafından yapılmalıdır. 90 cm davlumbaz modelleri temel olarak pişirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan kokuların ve çeşitli su ya da yağ buharlarının havaya yayılmasını önler. Bu cihazlar havada asılı kalan partikülleri de emiş güçleri sayesinde çekerek ortamdaki havanın temiz kalmasını sağlar. 

90 cm Davlumbaz Modelleri Nasıl Çalışır?

90 cm davlumbazlar, kullanım kılavuzlarında yer alan kullanım önerilerine bakılarak çalıştırılabilir. 90 cm davlumbaz modellerini çalıştırdıktan sonra düzenli bir şekilde filtrelerini temizlemeniz önerilir. Bu sayede cihaz filtresinde çok fazla kir birikmez ve cihazdan tam verim alırsınız. Siz de Simfer davlumbaz ürünleri arasından dilediğinizi seçebilir, kapınıza kadar ücretsiz kargo avantaşından hemen yararlanabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.