Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Ankastre Multifonksiyonel Fırınlar

Multifonksiyon Fırın

Bir evin en vazgeçilmez kısmı mutfaklardır. Yemek, kek, pasta ve kurabiye gibi gıdalar pişirmek için en önemli eşyalar fırınlardır. Üstelik multifonksiyon fırınla tüm yemekleri yapmak çok daha kolaydır. Bulaşık yıkamak, ihtiyaç duyulan malzemeleri yerleştirmek ve muhafaza etmek ayrıca yemek yapmak, kahve çay demlemek veya su içmek için gün içinde sıkça girip çıkılan mutfağın gözünüze hoş gelmesi ve kolayca temizlenmesi istenir. Fırından gelen hoş kokular insana huzur verir, güven verir. Aslında fırın bir mutfağın olmazsa olmaz ürünüdür yemek pişirmek için girdiğinizde şık tasarıma sahip bir fırın görmek herkesin hakkıdır. Fırınların birçok çeşitleri, renkleri, farklı tasarıma sahip olanları vardır. Fırın alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar göz ardı edilmemeli detaylıca araştırılmalıdır. Ankastre, set üstü veya ocaklı fırınlardan hangisine sahip olmak istediğiniz hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Simfer markasına ait olan tam boy fırınların çift bölmeli fırın, multifonksiyon fırın, turbo fırın ve kuzine fırın seçenekleri bulunur. Fırın alırken dikkat edilmesi gereken diğer bir unsur ise pişirme tipinin nasıl olduğu olmalıdır. Multifonksiyon fırın, elektro turbo fırın, turbo fırın ve statik fırının pişirme farklılıklarına aşina olmasanız bile biraz araştırmayla bu bilgiye kolayca erişebilirsiniz.

Multifonksiyon Fırın Nedir?

Fırın denilince akla klasik üstü ocaklı belki de zaman ayarlı ama sadece pişirmeye yarayan fırınlar gelir. Bu tarz fırınlarda eski tip fırınlarda olan pişirme dengesizliği bulunmaz. Multifonksiyon fırın adından da anlaşılacağı üzere çok fazla fonksiyonu da içinde barındırır. Multifonksiyon fırın ne demek sorusuna cevap olarak gelişmiş birden çok pişirme seçeneği sunan fırın denilebilir. Elektro turbo fırınlar çok yönlü pişirme tipleri sunmaktadır ancak multifonksiyon fırın bu özelliklere de sahip olmakla birlikte gerekliliklere uygun şekilde diğer fırınlardan farklı olarak pişirme alternatiflerine sahiptir. Bu fonksiyonlar sayesinde yemeğinizi istediğiniz pişirme şekliyle pişirebilir lezzetli ve iyi pişmiş yemekler yiyebilirsiniz. Simfer markasına ait olan multifonksiyon fırının 7 tane fonksiyonu bulunuyor. Bazı günler dalgınlıkla ocağı kapatmayı unutsanız bile multifonksiyon fırının otomatik gaz kesme özelliği sayesinde içiniz rahat edebilir. Gri renkte olan bu ürünün grilli multi turbo fırını bulunuyor. Fırın mutfaktaki yardımcınızdır ve iyi pişirmesi, hızlı pişirmesi, rahat temizlenebilir olması, fazla yer kaplamaması aranan özellikler arasındadır. Fırın alırken iç hacmi de dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. Almayı planladığınız fırının ekstra özellikleri olması onu daha da cazip kılar. Güzel dekorasyona sahip, birden çok pişirme seçeneği olan fırın modellerini inceleyebilirsiniz.

Multifonksiyon Fırın Özellikleri Nelerdir?

Multifonksiyon fırının grill özelliği sayesinde ızgara, yoğurt yapma özelliği sayesinde sağlıklı ve doğal yoğurtları kolayca yapabilirsiniz. Kek, börek, pastalar gibi hamur işi pişirme özelliği sayesinde lezzetli yiyecekleri tüketebilirsiniz. Günümüzün en yeni fırın teknolojilerinden biri olan 3 boyutlu pişirme fonksiyonu ile fırının sahip olduğu tüm ısıtıcılar aynı anda çalışır. Bu en son teknoloji fırın özelliğine ise sadece multifonksiyon fırın sahiptir. Fırının çeşitli raflarındaki birbirinden farklı üç yemek bu fonksiyonun desteğiyle mükemmel şekilde pişer. Yemek pişirmek ocakta veya fırında yapmak fark etmeksizin güzel bir olaydır. Yine de sıçrayan, dökülen yemek kalıntılarını temizlemek yorucu olabilir. Bu yüzden temizlikten korkabilir hatta kaçabilirsiniz. Ancak multifonksiyon fırın sayesinde buna gerek kalmaz. Fırının içinde her yere ulaşmak mümkün görünmese de buharlı temizleme özelliği sayesinde bu mümkündür. Zira bu özellik sayesinde fırında ulaşılması zor ya da temizliği uğraştırıcı bölümler zahmetsiz şekilde tertemiz olacaktır. Bu özelliği kullanabilmek içinse sadece fırın içindeki tepsileri ve ızgarayı çıkarıp bir tane tepsiye biraz su koymak suretiyle en alt kata yerleştirip buharlı temizleme fonksiyonunu seçebilirsiniz. Bu fonksiyon ile çalışan fırındaki kurumuş asla çıkmaz gibi görünen lekeler yumuşak bir forma girer ve temizlemesi kolaylaşır. Çıkarılabilir camlar da temizliği oldukça kolaylaştırır. Simfer multifonksiyon fırının camı kolay çıkarılabilir ve temizlenebilir şekilde olması işinizi kolaylaştırır.

Multifonksiyon Fırınla Yoğurt Yapmak Artık Çok Kolay

Beslenme rutininde önemli protein kaynağı ve probiyotik bir besin olan yoğurdu tüketmek sağlığınız açısından çok faydalıdır. Yoğurt sağlıklı olduğu kadar sindirime de faydalıdır. Dışardan hazır yoğurt almayı tercih edenler olduğu gibi eskilerin deyimiyle "yoğurt çalmayı" sevenler de oldukça fazladır. Evde yapıldığı için katkı maddesiz ve doğal olacaktır. Yoğurt yapmak için belirli bir ısı derecesi ayarlamak adına battaniye sarabilirsiniz. Ya da bunlara hiç gerek duymadan multifonksiyon fırının fonksiyonlarından olan yoğurt yapma fonksiyonu sayesinde zahmetsiz şekilde sevdikleriniz için lezzetli yoğurtlar yapabilirsiniz.

Simfer Multifonksiyon Fırın Ölçüleri

Multifonksiyon fırın nasıl kullanılır diye düşünmenize gerek yok. Simfer multifonksiyon fırın modelleri alışılan klasik fırınlarla benzer kullanıma sahiptir. Düğmeden otomatik ateşleme sistemi, 24 saat programlanmaya hazır kullanımı kolay dijital saati ve de otomatik gaz kesme emniyeti sayesinde kullanımı oldukça kolay ve kullanışlıdır bu özellikleri ile mutfağınızın vazgeçilmezi olmaya aday bir fırındır. Fırın içi aydınlatması sayesinde pişirilen ürünü görmeniz de zor olmayacaktır. Fırınların boyu sabit kalır gibi kalıpları da multifonksiyon fırın ile yıkabilirsiniz. 86 cm'lik yüksekliğe sahip modelleri ayarlanabilir ayakları sayesinde bankonuz ile eşitleyebilirsiniz. 61 cm derinliği olan fırın, hemen hemen tüm setlere uyar ölçülerdedir. 59,8 cm genişliği ve 41 kg'lık ağırlığı ile oldukça kullanışlıdır. Tüm bu özelliklerin yanında kapaklı alt saklama bölgesi de var. Ayrıca estetik ve sağlam yuvarlak döküm ızgara ile birlikte kalın döküm bek kapağı da bulunur.

Multifonksiyon Fırını Çok Seveceksiniz

Acıktığınızda yemeğinizi hemen yemek isteyebilirsiniz. Elbette yemeğin iyi pişmiş olmasını arzu edersiniz. Multifonksiyon fırının grill özelliği sayesinde dilerseniz yemekleriniz ızgara modunda da pişirebilirsiniz. Fırın kullanımı konusunda en zorlanılan konulardan biri de fırın temizliğidir. Yanmış, sıçramış yağ lekeleri çoğunlukla işinizi zorlaştırır. Bunun yanında ev hanımı olan bir kadın bile mutfakta fazladan vakit geçirmek yerine sevdikleriyle ve çocuklarıyla olmayı isteyebilir. Teknolojinin getirdiği rehaveti ev aletlerinde de aramak oldukça doğaldır. Bir teknolojik aletten kapasitesinin fazlasını yapmayı istemek, işleri kolaylaştırmasını beklemek en doğal hakkınızdır. Her mutfakta olan ocak, fırın gibi pişirmek için kullandığımız gereçlerin temizlemesi de elbette çok zordur ve kimi zaman vakit kaybıdır. Ancak multifonksiyon fırının temizliği sandığınızdan daha kolaydır. Bu fırının kolay çıkarılabilir ve kolay temizlenebilir full cam içi sistemi bulunur. Bununla birlikte buharlı temizleme seçeneği de mevcuttur. Ayrıca emaye ve kazan tepsileri de temizlenebilir ve leke tutmaz. Multifonksiyon fırın sayesinde fırın temizliğinden korkmanıza gerek kalmaz. Herhangi bir pişirme cihazı kullanırken elinizi yakabilirsiniz. Cihazlar; belirli bir sıcaklığın içerisinde pasta, börek, kurabiye, tavuk, köfte gibi gıdaları pişirir. Multifonksiyon fırın ise el yakmayan bir cama sahiptir. Fırını sık sık kullanmayıp elektrikten tasarruf etmeyi düşünebilirsiniz anca multifonksiyon fırın sayesinde bunu da dert etmenize gerek kalmaz. LOW-E full cam teknolojisi sayesinde fırınınızda enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Siz de Simfer web sitesinden multifonksiyon fırın modellerine göz atabilir, dilediğiniz cihazı hemen sipariş verebilirsiniz. Simfer'in sunduğu ücretsiz kargo ve montaj hizmetinden faydalanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.