Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Ankastre Setler

Mutfak bir evin vakit geçirmesi zevk veren alanlarından biridir. Hatta bazıları için en çok vakit geçirilen alanı bile olabilir. Bu nedenle mutfak dizaynı çok önemlidir. Özellikle son yıllarda mutfak dekorasyonunda önemli bir yer tutmaya başlayan ankastre ürünler vazgeçilmez mutfak eşyalarından biri haline gelmiştir. Hem estetik açıdan göze hitap eden hem de az yer kaplayan ankastre ürünler modern tasarımlı mutfakların önemli kahramanlarındandır. Kelime anlamı olarak "Bir oyuğa ya da boşluğa gömülen" olarak ifade edilen ankastre ürünler ocak, fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve buz dolabı gibi ürünlerden oluşur.

Ankastre Ürün Modelleri & Özellikleri

Ankastre ürün modelleri genel olarak görselliği ön planda tutarak tasarlanan ürünlerdir. Bunun yanında A sınıfı enerji tüketimi yaptıkları için bütçe dostu ürünlerdir. Ankastre fırın kapakları soğuk kapak teknolojisi kullanarak tasarlanmıştır. Bu teknoloji ısının dışarı sızmasını önleyen üç katlı camdan yapılmış kapak sistemidir. Bu sayede fırın kapağının ısısı dışarıdan hissedilmediğinden el yakmalarını önler. Ayrıca ısının dışarı kaçmaması sonucu yiyeceklerin pişme süresi kısalarak enerji tasarrufu sağlar. Ankastre fırın turbo fan sistemiyle ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak yiyecekleri eşit derecede pişirir. Fırın içi aydınlatma sistemi yiyeceklerin pişip pişmediğini kapağı açmadan kontrol edebilmeyi sağlar. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlanacağı için elektrik faturalarına da olumlu şekilde yansır. Bu şekildeki ocaklar genellikle dört gözden oluşur. Ocaklarda düğmeden otomatik ateşleme sistemi ve otomatik gaz kesme özelliği bulunur. Ankastre ürün renkleri ise genelde gri, antrasit, siyah, bej ve beyazdır. Bu tip davlumbazlar üç kademeli emiş gücüne sahiptir. Yemek kokularını çekerken sessiz bir şekilde çalışır.

Ankastre Ürün Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Ankastre ürün malzemesi genel olarak camdır. Fırın, ocak ve davlumbaz gövdeleri camdan üretilir. Bu cam klasik camlardan daha dayanıklıdır. Temperli cam adı verilen bu cam ısınmaya ve kırılmaya karşı oldukça sağlamdır. Buzdolabı ve bulaşık makinesi gibi ürünler ise çelik ve sert plastikten meydana gelir. Fırın tutma kısmı, fırın düğmeleri ve ocak düğmeleri ise paslanmaya karşı dayanıklı bir malzeme olan inoxtan yapılmıştır. Ocak gözlerindeki ızgaralar ısıya dayanıklı emayedir. Davlumbazın içindeki yağ filtresi ise bulaşık makinesinde yıkanabilir alüminyum malzemeden imal edilmiştir.

Ankastre Ürün Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ev için seçilen her eşyanın kaliteli olma gerekliliği olduğu gibi ankastre ürünlerin de kaliteli olması gerekir. Ankastre ürün seçerken öncelikle mutfak dolabı ve tezgahınızın rengine uygun bir model seçmeniz görsellik açısından avantaj sağlar. Daha sonra ürünlerin yerleştirileceği boşlukların ölçülerine uygun ölçülerde set alınmalıdır.

Set seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de bulaşık makinesi ile buzdolabının dış kapağının tamamen mutfak dolabı ile kapatılıp kapatılmayacağıdır. Eğer tamamen mutfak dolabına gömülüp dış kapaklar kapatılacaksa dijital göstergelerin kapatılmaması ayarların takip edilmesi açısından faydalı olacaktır. Ayrıca ürünlerin dayanıklı malzeme kullanılarak üretilmiş olması da bir diğer dikkat edilmesi gereken husustur. Son olarak kolay temizlenen ve leke tutmayan ankastre ürünlerin seçilmesi de günlük hayatta pratik hijyen sağlama noktasında önemli olacaktır.

Ankastre ürünleri satın almadan önce öncelikle ürünün mutfağınızın ve sizin tasarım zevkinizle uyumlu olup olmamasına dikkat etmelisiniz. Mutfağınızın tasarımı modernse buna uygun ankastre ürününü, klasikse bu tasarımla uygun ürünü tercih etmeniz mutfağınızın bütünlük teşkil etmesini sağlar.

Ankastre ürün alırken dikkat edilecek bir başka nokta mutfağınızın büyüklüğü ve ankastre ürünlerin yerleştirileceği dolapların ölçüsüdür. Ürün modeline karar vermeden önce mutlaka ölçüleri alarak satış yetkilisi ile paylaşınız.

Mutfak alışkanlıklarınız ve sık yaptığınız yemekler de ankastre ürün satın alırken dikkate almanız gereken faktörlerdir. Örneğin, evde ekmek yapıyorsanız, ya da aynı anda birden fazla yemeği fırında yapmak istiyorsanız size uygun özellikleri içeren ankastre ürünleri tercih etmelisiniz.

Aile fertlerinin sayısı da ankastre ürün seçiminde önemli bir unsurdur. Çekirdek aileler hacim olarak daha küçük ankastre ürünleri uygun fiyatlarla alabilirken, daha kalabalık aileler de daha büyük hacimli ürünleri tercih edebilirler.

Ankastre ürün seçiminde bir başka önemli husus da enerji tasarrufudur. Ürünün enerji kullanımı en az ankastre ürün fiyatı kadar önemlidir. A ve üstü enerji kullanan tasarruflu bir ankastre ürün orta vadede sizin için daha verimli ve uygun bütçeli bir seçim olacaktır.

Ankastre Ürün Avantajları Nelerdir?

Ankastre ürün avantajları arasında en önemlisi temizliktir. Nemli bir bezle hemen silebilirsiniz. Ayrıca dayanıklı malzemeden üretildikleri için yıpranmadan ömür boyu kullanım imkanı sunar. Şık ve modern görünür, çok yer kaplamaz, alandan tasarruf sağlar. Kullanımı kolay pratik ürünlerdir. Mutfağın düzenli görünmesini sağlar. Ankastre ürünler en son teknoloji ile üretildiği için hem güvenli hem de elektrikten tasarruf sağlayarak ucuz kullanım sağlar. Ayrıca otomatik gaz kesme özelliği ile emniyetli bir kullanım şansı verir.

Ankastre ürünler özgün ve şık tasarımlarıyla mutfağınıza modern bir görünüm katar. Mutfağınızın dolaplarla elektrikli eşyaların uyum içinde olması, şıklığının yanı sıra mutfakta yer kazandıracağı için, mutfağı geniş gösterir ve size mutfakta daha fazla kullanım alanı sağlar.

Ankastre ürünler yüksek teknolojiye sahip mutfak ürünleridir. Set halinde olduklarında birbirleriyle uyumlu ve bütünleyici bir çalışma prensibi ile yapılmışlardır. Pişirme süresi daha hızlı olduğu gibi vakitten da tasarruf sağlar.

Zengin fonksiyonlarıyla daha zengin bir pişirme deneyimi sağlar, çoklu pişirme fonksiyonları pişirme konusunda hayatınızı kolaylaştırdığı gibi, çeşitli güvenlik unsurları da mutfakta güvenle lezzetli yemekler pişirmenize olanak tanır.

Ankastre Ürün Kurulumu Nasıl Yapılır?

Kurulumu yetkili bayii uzmanları tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde özellikle ocağın gaza bağlanması gibi dikkat isteyen konularda herhangi bir yanlışlık yapılırsa istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Siz hangi ürünün nereye yerleştirileceğini ve uygun ölçülerdeki alanları belirled

ikten sonra işi uzmanlara bırakabilirsiniz. Özellikle davlumbazın kurulumunda bu husus çok önemlidir. Davlumbazda havalandırmaya sağlıklı bir bağlantı sistemi için bu işlemin bir uzman tarafından yapılması gerekir. Davlumbazın havalandırmaya yanlış bağlanması çekim performansını olumsuz etkileyeceği için bu konuya önem verilmelidir. Ankastre ocak tezgahta bulunan önceden tespit edilmiş boşluğa dikkatli şekilde yerleştirilir. Fırın da mutfak dolabına gömülür. Bulaşık makinesi ile buz dolabı da mutfak dolabının ankastre ürünler için açılmış olan boşluklarına dikkatlice gömülür ve gerekli gaz kontrolleri ve elektrik işlemleri yapıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelir. Ankastre ürünler boşluklara gömüldükten sonra kenarlarda boşluk kalırsa tek taraflı sızdırmaz bant ile bantlanır. Son olarak vidalama işlemiyle tezgah veya mutfak dolabına sabitlenir.

Ankastre Ürün Bakımı Nasıl Yapılır?

Ankastre ürün bakımı çok kolaydır. Öncelikle rutin bir şekilde günlük olarak yumuşak ve nemli mikrofiber bezlerle ürünlerin temizliği yapılır. Fırın, davlumbaz, buzdolabı ve bulaşık makinesinin dış yüzeyleri her gün pratik şekilde silinebilir. Fırın, ocak ve davlumbazın iç temizlikleri ise yemek piştikten sonra kendi temizlik rutininize göre haftada veya 2-3 günde bir yapılabilir. Temizlik sırasında sert sünger ve tel kullanılmaması, çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi ağır kimyasal temizleyicilerden uzak durulması gerekir. Bunlar yerine yetkili satıcınızın önerdiği temizlik ürünlerini kullanabilirsiniz. Davlumbazın karbon filtre değişimi rutin olarak yapılmalıdır. Buzdolabı da yine rutin olarak ayda bir defa fiş elektrikten çekilerek iç ve dış temizliği yapılabilir. Bulaşık makinenizi ise uygun parlatıcı, tuz ve deterjan ile kullandığınız takdirde sorun yaşamazsınız.

Ankastre Ürün Nasıl Temizlenmeli?

Ankastre ürünler inox yani paslanmaz malzemeden yapıldığı için özel olarak üretilmiş temizlik ürünleri ile temizlenir. Ayrıca yumuşak mikrofiber bir bezle sık sık ürünlerin tozunu almak uzun süreli hijyen sağlar. Nazik hareketlerle ürünler silinerek nemli yumuşak bir bezle durulanabilir. Ankastre ürün temizliğinde sert tel ya da sünger kullanılmamalıdır. Sert ürünler bu tarz eşyaların çizilmesine neden olur. Ankastre ürüne uygun olmayan ağır kimyasal temizlik malzemesi kullanımı da cihazların ömrünün kısalmasına neden olabilir.

Ankastre ürünler doğru temizlenmezlerse yıpranabilirler. Ankastre ürünlerinizin paslanmaz kısımlarını mutlaka yumuşak bir süngerle temizleyin. Bu yüzeylerde süngerin sert tarafını kullanmak ya da sert bir fırça kullanmak ankastre ürününüzde çizilmelere ve yıpranmaya yol açar.

Ankastre ocak, davlumbaz ve fırınınızda yemek yaparken oluşan lekeleri kurumadan, nemli bir mikrofiber bez ile temizlemenizi öneririz. Böylece çizilme ihtimalini en aza indirmiş olursunuz.

Inox ankastre ürünleri temizlerken inox ürünler için özel olarak üretilen temizlik ürünlerini tercih edebilirsiniz.


Davlumbaz temizliği mutfakta en çok ihmal edilen konulardan biridir. Davlumbazın kapak altında yer alan perdeyi ayda bir temizlemeniz hem davlumbazının performansını düşürmez, hem de ömrünü uzatır.

Ankastre Ürün Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankastre ürün kullanımından önce kullanım kılavuzu dikkatle okunmalı ve ürünler kılavuza uygun şekilde kullanılmalıdır. Özellikle cam gövdeli fırın, ocak ve davlumbaz gibi ürünlerin kullanımında dikkatli olunmalıdır, sert hareketlerde bulunulmamalıdır. Fırın kullanılırken uygun derece ayarlanmalı, zaman ayarı da yapıldıktan sonra yiyecek pişmeye bırakılmalıdır.

Pişme işlemi sonlanana kadar fırın kapağı açılmamalıdır. Pişme işlemi bittikten sonra fırın kapağı 25-30 dakika açık bırakılarak soğuması sağlanmalıdır. Buzdolabı üzerindeki dijital göstergesi aracılığıyla yaz ve kış için uygun sıcaklığa ayarlanmalıdır. Bulaşık makinesi tuzu, parlatıcısı ve deterjanı uygun aralıklarla rutin şekilde tamamlanmalıdır.

Ankastre ürün satın aldıktan sonra ankastre ürünün doğru kullanımı ve bakımı, ankastre ürününüzü uzun yıllar sorunsuz kullanmanızı sağlar. Bu konuda öncelikle kullanım talimatında yer alan hususların dikkate alınması gerekir.

Ankastre ürünlerde paslanmaz çelik, alüminyum, cam ve inox gibi malzemeler kullanılır. Ürünleri kullanırken bu malzemelerin yapısını dikkate almak önem teşkil eder. Örneğin cam yüzeyli ocaklarda ani sıcaklık değişimleri camı olumsuz etkiler. Bu tür değişimler camda çatlamaya yol açabilir. Yine ısıyı doğrudan alta iten tencereler tercih edilmemelidir. Ocağın pişirme özelliğine göre tencereler ve tavalar için boyutlarına uygun gözler kullanılmalıdır.

Ankastre ürünler, üründe kullanılan malzemelere uygun olarak temizlenmelidir. Temizlik esnasında sert malzemeler kullanılmamalıdır.

Ankastre Ürünlerde Ürün Ölçüleri ve Kurulumu

Ankastre ürünleri almadan önce mutfağınızda ankastre davlumbaz, ankastre ocak ve ankastre fırın(lar) için ayrılan yerlerin ölçüsüne dikkate almalısınız. Ankastre ürünlerin ölçüleri özellikle daha yeni yapılan konutlar için standarttır. Mutfağınızın büyüklüğüne göre uygun hacimde ankastre ürünü seçip montajını talep edebilirsiniz.

Mutfağınızın dolaplarının standart ölçülerde olmaması durumunda ankastre ürünler çeşitli aparatlar yardımı ile mevcut alana yerleştirilebilir. Bu durumlarda ankastre ürünü satın almadan önce satın alacağınız satış noktasına ya da Simfer teknik servisine ölçülerinizi bildirerek size uygun ankastre ürünü tavsiye etmelerini sağlayabilirsiniz.

Genel olarak ankastre ölçüleri standart olan durumlarda ürün kurulumu oldukça kolaydır. Ürün kendi aparatları yardımıyla dolaba vidalarla sabitlenir. Ankastre ürün kurulumunda bir başka sorulan soru da taşınma esnasında ankastre ürünlerin tekrar kullanılıp kullanılamayacağıdır. Ankastre ürünlerin aynen ilk kurulumu yapıldığı gibi bağlantı vidaları sökülerek aynı şekilde yeni evinize taşınabilir ve aynı bağlantılarla yeni evinizde kurulumu yapılabilir.

Hangi Ürünler Ankastre Ürünlerdir?

Ankastre setler mutfakta dolaplar içine yerleştirilen entegre ürünlerdir. Bu şekilde ürünler mutfak tasarımı ile bütünlük teşkil etmekte ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

Şıklığı ve tasarımı yanında ankastre ürünlerin mevcut dolaplar içinde yer alması, mutfağınızda ürünlerin fazla yer kaplamasını engeller ve size lezzetli yemekler yapmak için daha geniş alanlar sağlar. Özellikle mutfak metre kare hacmi küçük olan evlerde ankastre ürünler doğru ölçülerle tercih nedeni olmalıdır.

Mutfakta fırın, ocak ve davlumbaz için ankastre ürünleri tercih edebilirsiniz. Simfer’de ankastre ürünlerde geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Renk seçeneklerinde beyaz, siyah ve griyi; tasarımda ise mutfağınızın yapısına göre modern ve retro tasarımlı ankastre ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Renk ve tasarım yanında Simfer ankastre ürünlerde hacim olarak 60 ve 80 litre fırınlar, 60, 70 ve 90 cm ölçülerinde davlumbazlarla, ihtiyaçlarınız ve kullanım alanınıza uygun bir ankastre ürününü Simfer’de mutlaka bulabilirsiniz.

Yine fonksiyon bazında Simfer’de farklı özelliklerde ankastre fırınlar ve ocaklar mevcut bulunmaktadır. Elektroturbo fırınlar, multifonksiyon fırınlar, statik fırınlar ve mikrodalga fırınlar yanında ocaklarda da elektrikli ve gazlı modeller her türlü ihtiyacınızı ve beklentinizi karşılayacak özellikleri sağlar.

Ankastre Ürünlerin Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Ankastre ürünlerimizi mutfakta yerleştirirken davlumbazın ocağın tam üzerinde olmasına dikkat etmeliyiz. Ankastre fırını ise ocağın altında kullanmak yerine, eğer yeriniz müsaitse zemine değil, tezgah üstüne daha yakın

yerleştirmeniz, fırına eğilmeden kolayca ulaşmanızı sağlar.

Ankastre Ürün Fiyatları

Ankastre ürün fiyatları ankastre setin özelliğine, kullanışlılığına ve içeriğindeki parça sayısına göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca ankastre ürünün üretim teknolojisi ve teknik özellikleri de fiyatı etkileyen diğer unsurlardır. Siz de mutfağınızı dizayn etmeye Ankastre Ürün Modelleri & Özelliklerikarar verdiyseniz ve ankastre ürün arayışına girdiyseniz bütçenize uygun tekli, ikili veya üçlü satılan ankastre ürünleri incelemek için siteyi ziyaret edebilir, beğendiğiniz ankastre seti tek tıkla satın alabilirsiniz.

Mutfakta yer alan ankastre ürünler, davlumbaz, ocak ve fırındır. Ankastre ürünler tek tek satın alınabileceği gibi, aynı grupta set olarak da satın alınabilirler.

Ankastre ürünler yeni teknolojilere sahip oldukları için bir çok fonksiyon içerebilirler. Ürün seçimi yaparken ankastre ürünlerin hacimleri, fonksiyonları, tasarımı ve kullanılan malzemeler ankastre ürün fiyatları üzerinde etkili olur.

Mutfağınızın tasarımını, mutfakta çoğunlukla yaptığınız yemeklere ve alışkanlıklarınıza en uygun fonksiyonları içeren ankastre ürünleri seçerseniz uygun fiyatlı ankastre ürünler satın alabilirsiniz.

Ankastre ürünlerde dikkat edilecek bir diğer husus da kısa vadede ürün fiyatlarından ziyade, doğru kullanıldığında ankastre ürünlerin oluşturacağı fayda üzerinden değerlendirme yapmak olacaktır. Böylece salt ankastre ürün fiyatı değil, size uzun vadede yaratacağı katma değer ile ankastre ürününüz diğer ürünlere oranla daha uygun fiyatlı bir hale gelebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.