Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Statik Fırınlar

Filtreler Filtreler

Statik Fırın Nedir?

En güzel yemeklerin piştiği, lezzetli ana yemeklerin, atıştırmalıkların, ikramların ya da hafif lezzetlerin hazırlandığı fırınlar mutfaklarda en çok ihtiyaç duyulan ürünlerin başında gelir. Statik fırınlar yemeklerin hızlı bir biçimde ve tam istenilen oranda pişmesini sağlayan fırın çeşitlerindendir. Simfer statik fırın modelleri farklı kapasiteleri ve fonksiyonel özellikleri ile mutfaklardaki en büyük yardımcılardan biridir. Statik fırınlar yemek yapma süresini kısaltarak zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Böylece sevdiklerinize ya da kendinizde daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Statik Fırın Özellikleri

Statik fırın nedir, sorusuna cevap verebilmek adına bu fırınların çeşitli fonksiyonel ve tasarım özelliklerinin bilinmesi önemlidir. Statik fırınların gerçekleştirdiği pişirme işlemi fırının üstünde ve altında bulunan ısıtıcılar yardımı ile gerçekleştirilir. Bu fırınlardan tam verim alabilmek adına pişecek olan yemek orta bölmelerden birinde konumlandırılmalıdır. Statik fırınların gerçekleştirdiği pişirme işlemi ile fırına koyduğunuz tariflerin her bir noktası aynı oranda pişer.

Fırında yemek pişirdikten sonra kurumuş yemek artıkları, yağ lekeleri ve tepsi üzerindeki kalıntılar fırın temizliğinin en zorlu aşamalarındandır. Fırın temizliği yaparken ekstra zaman ya da efor harcamamak istiyorsanız buharlı temizleme imkanı sayesinde rahat, pratik ve hızlı bir temizleme olanağı sağlayan Simfer statik fırınlar arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. 

Statik fırın modelleri genelde bir adet standart tepsi, 1 adet ızgara tepsisi ve 1 adet derin tepsi ile birlikte birlikte satışa sunulur. Bu fırın modellerinin cam kapakları 3lü soğutma sistemine sahiptir. Böylece fırında pişen yemekler ne kadar uzun sürede hazırlanırsa hazırlansın, kapak fazla ısınmaz ve ısınmaya bağlı herhangi bir kazaya sebebiyet vermez. 

Simfer statik fırınların tasarımları da birbirinden farklıdır. Kimi modellerde fırın üzerinde dijital bir ekran üzerinde yer alan dijital saat bölümü, kimi modellerde ise pop-up düğmeler bulunur. Fırınların üzerindeki saat bölümleri pişirmek istediğiniz tariflerin ne kadar sürede pişeceğini takip etmenizi kolaylaştırır. Simfer statik fırınları kullanırken pişirme modu ve pişirme süresini ayarladıktan sonra geriye sadece tarifinizin pişmesini beklemek kalır. Pişirme süresi tamamlandıktan sonra fırın, sesli bir biçimde uyarı vererek tarifinizin hazır olduğunu belirtir. Statik fırınlarda bulunan pişirme modlarında tariflerin pişeceği ısı derecesi ve süre otomatik olarak belirlenir. Bu sayede tarifinizi hazırlayıp fırına attıktan sonra kendinize ya da sevdiklerinize zaman ayırabilirsiniz.

Farklı Özelliklere Sahip Statik Fırın Modelleri

Simfer statik fırın modelleri bazı fonksiyonel özelliklerine ve yapılarında bulunan ek teknolojilere göre farklı modellere sahiptir. Simfer statik fırın modelleri temelde çeşitli pişirme modlarına sahiptir. Bu pişirme modları, farklı gıdaların ve tariflerin pişirilmesi, fırınların ızgara özelliği ile ızgarada yapılmış lezzetler gibi pişmesini sağlar. Statik fırında çeşitli sebzeler, et balık ya da tavuk gibi et ürünleri, sulu yemekler, kek, poğaça ve benzeri hamur işleri pişirilebilir. Statik fırınlarda pişirilebilen bu gıdaların her noktası aynı oranda pişer. Statik fırınlarda bulunan bir diğer özellik de yoğurt yapma özelliğidir. Sütü kaynatmaya ya da ısıtmaya gerek duyulmadan yoğurt yapılmasını sağlayan bu özellik sayesinde kendi yoğurduğunuzu kendiniz hazırlayabilirsiniz. Yoğurt yapma fonksiyonun en önemli avantajlarından bir tanesi statik fırının uygun sıcaklık ile ayarlanarak yoğurdun mayalanma süresini kısaltılmasıdır.

Statik Fırın Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Statik fırın seçiminde bulunurken belli başlı noktalara dikkat ederek kullanımınıza uyum sağlayacak modeli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Statik fırın tercihinde bulunurken dikkat etmeniz gereken temel konu seçeceğiniz fırın modelinin mutfağınızdaki ankastre fırın alanı ile uyumlu olmasıdır. Statik fırınlar farklı kapasiteleri ve ölçüleri bulunan modellere sahiptir. Ankastre fırın alanınızı göz önünde bulundurarak fırın modelleri arasından bir tercihte bulunabilirsiniz. Sonrasında dikkat etmeniz gereken temel nokta fırının kullanım amaçlarınız için uygun olup olmamasıdır. 

Fırın seçiminde bulunurken bazı temel noktalara dikkat ederek kullanımınız için en uygun olan fırın modelini bulabilirsiniz. Seçeceğiniz fırının görünümü, özellikleri, pişirme ayarları, teknolojisi ve kapasitesi fırın seçimi yaparken dikkat edeceğiniz hususlar arasındadır. Statik ankastre fırınlar, hem görünümleri hem de farklı ayar seçenekleri ve özellikleri ile kullanımınıza en uygun fırın çeşitlerinden biridir. Fırın tercihinde bulunurken tasarım ve görünüm de dikkat edilen unsurlardandır. Mutfağınıza ve mutfağınızda bulunan diğer beyaz eşya gruplarına, mutfak dolaplarına uyum sağlayacak bir fırın tercihinde bulunmak için Simfer statik fırınların farklı renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İster profesyonel mutfaklarda ister evlerde, pratik kullanımları ve fonksiyonel özellikleri ile yemek yapma işlemini keyifli hale getiren statik fırın modellerini incelemek için sayfamızı ziyaret edebilir, farklı fırın modelleri arasından kullanımınız ve mutfağınız için en uygun modeli bulabilirsiniz.

 Statik Fırınların Montaj ve Kurulumu

Statik fırınların takılacağı alan belirlendikten sonra uygulanacak işlemler farklı modellerdeki ve tasarımdaki fırınlara göre değişiklik gösterir.Statik fırınların üzerinde set üstü ocak ya da davlumbaz gibi modüller kullanılacaksa bunların da dikkate alınması ve bu diğer modüllerin de kullanımına uygun bir alan belirlenmesi gereklidir. Statik fırınların montaj aşamasında herhangi bir problem yaşanmaması adına cihazlar satın alındığında montaj hizmetinin de yetkili kişilerce yapılması gereklidir. Montaj ve kurulumun talimatlara uygun ve eksiksiz bir biçimde yapılması gereklidir.

Statik Fırın Temizliği Nasıl Yapılır?

Statik fırınların temizliği yapılırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar arasında çok fazla kimyasal madde kullanmamak gelir. Belirli ve fırınlarda kullanılmaya uygun temizleyiciler ile yapılan temizleme işlemleri, yumuşak sünger ve bezler ile gerçekleştirilmelidir. Statik fırının içerisinde bulunan çıkarılabilir parçaların temizliği kolay ve hızlı bir biçimde elde ya da bulaşık makinesini kullanılarak gerçekleştirilebilir. Çıkarılabilir fırın camına sahip olan statik fırın modellerinin kapak camları çıkarılarak elde ya da bulaşık makinesinde yıkanabilir. Simfer statik fırın modellerinin yapımında kullanılan malzemeler, çeşitli kirler ve kuru yemek artıklarının fırından kolayca temizlenmesini sağlayan bir yapıya sahiptir. Fırınlar arasında buharlı temizleme fonksiyonu bulunan modeller, fırın kullanıldıktan sonra çalıştırılarak yemek lekeleri ve kirlerin fırın içerisinde kuruması engellenir. Buharlı temizleme modunun ardından nemli bir bez ya da sünger yardımı ile fırın kolayca temizlenebilir. 

Statik Fırın Kullanımı ve Fiyatları

 Statik fırınların kurulumu gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken önemli şey, kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde çalıştırılmasıdır. Kullanım kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda cihazın hangi modda ve nasıl çalıştırılacağı belirlenebilir. Çalıştırma modları ve düğmelerin yerlerini öğrenerek fırını istediğiniz şekilde çalıştırmak son derece kolaydır. Tariflerinize uygun pişirme modları cihazın kullanım kılavuzunda açık ve detaylı bir şekilde açıklanmıştır. Cihaz tercihini pişirmeyi düşündüğünüz tarif ve pişirme yöntemine göre ayarladıktan sonra geriye tarifinizin pişmesini beklemek kalır. Statik fırın fiyatları, fırın modeline, fırının üretiminde kullanılan teknolojilere ve fırının kapasitesine göre değişiklik gösterir. Simfer Statik Fırınlar'ın 4 fonksiyonlu, 6 fonksiyonlu ve Inox modelleri bulunur. Kullanımınız için en uygun modeli belirlemeden önce seçmek istediğiniz statik fırının tüm işlevsel ve fonksiyonel özellikleri ile birlikte fiyatını da değerlendirerek tercihte bulunabilirsiniz. Simfer statik fırınları kullanım talimatlarına uygun bir biçimde kullanıp, temizlik ve bakım önerilerine dikkat ettiğiniz sürece uzun zaman ilk günkü performansında kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.