Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Retro & Rustik Ankastre Setler

Filtreler Filtreler

Ev hanımlarının ve mutfakta vakit geçirmeyi seven insanların mutfak dizaynına önem vermesi sonucu son zamanlarda mutfak eşyalarında çeşitlilik ve nitelik artmıştır. Mutfak dizaynında önemli bir yere sahip olan ankastre setler modern mutfakların vazgeçilmez eşyalarından biridir. Bu modern ürünü tarihle bağdaştıran retro ankastre set ise mutfakta nostaljik esintileri sevenler için oldukça iyi bir tercihtir. Aspiratör, fırın, davlumbaz ve ocaktan oluşan retro ankastre set hem estetik hem de pratik ürünler olarak dikkati çeker.

Retro Ankastre Set Modelleri ve Özellikleri

Retro ankastre set modelleri genel olarak benzer özellikler taşır. Ankastre fırın kapakları ısının içerde kalmasını sağlayan üç camlı kapağa sahiptir. Setler A sınıfı enerji tüketimine sahip olduğu için enerji tasarrufu sağlar. Sessiz ve yüksek emiş gücüyle davlumbazlar yemek kokularının anında emilmesini sağlar. Yüksekliği ayarlanabilir iç içe geçebilen çift bacaya sahip piramit şeklindeki davlumbaz modelleri şıklıktan ödün vermeden davlumbazın yüksekliğini ayarlamanıza yardım eder. Cam ve emaye ocak seçenekleri ile her zevke hitap eder. Fırın düğmeleri retro görüntüyü tamamlar. Fırın turbo fan ve iç aydınlatmasıyla yiyeceklerinizin pişip pişmediğini kolaylıkla dışarıdan kontrol edebilmenize imkan sağlar. Dört gözlü ocaklar ve ocaklardaki otomatik ateşleme sistemi ile otomatik gaz kesme özelliği pratik ve güvenli bir kullanım sunar. Retro ankastre set renkleri ise genel olarak siyah, beyaz ve bej renklerdir.

Retro Ankastre Set Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Retro ankastre set malzemesi paslanmaya karşı dayanıklı inox paslanmaz çeliktir. Asitlenmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı bu malzeme uygun temizlik maddeleri kullanıldığı takdirde uzun ömürlü kullanıma elverişlidir. Sert ve sağlam yapısı sayesinde yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Normal cam ürünlere kıyasla beş kat daha dayanıklı özelliğe sahip temperli cam teknolojisi kırılmalara karşı sağlamdır. Temperli cam dayanıklılığı sayesinde kolay kolay kırılmaz; ancak herhangi bir kırılma durumunda ise anında tuzla buz olarak paramparça dağılır ve yaralanmaları en aza indirir.

Retro Ankastre Set Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günün büyük kısmının geçirildiği mutfakta kaliteli ürünlerin tercih edilmesi büyük önem taşır. Ankastre set seçerken az yer kaplaması, uzun ömürlü kullanım için sağlam malzemeden üretilmiş olması, kolay temizlenebilir özellikte olması önemli hususlardır. Bunun yanında otomatik gaz kesme gibi emniyet özelliklerinin de bulunması gereklidir.  Ayrıca mutfakta ankastre setin yerleştirileceği yerin ölçülerinin de sete uygun olması setin yerleştirilmesini kolaylaştırır. Son olarak da mutfağınızın renk özelliğine ve dekorasyon tarzına uygun retro ankastre seti tercih ederek mutfak dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Retro Ankastre Set Avantajları Nelerdir?

Retro ankastre set avantajları arasında en önemlisi mutfakta estetik ve nostaljik bir görüntü sağlamasıdır. Ancak sadece estetik açıdan değil mutfakta az yer kaplaması açısından alandan tasarruf yapmayı sağladığı için ankastre setler mutfakların pratik çalışmaya imkan sağlayan temel ürünleridir. Ayrıca ankastre setler kablo karmaşasını sona erdirdiği için mutfağın daha düzenli görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra cam veya emaye malzemeden üretilmiş ankastre setlerin temizliği de çok kolaydır. Ankastre setler mutfakta hijyenik ve düzenli bir görünüm sunması açısından oldukça tercih edilen ürünlerdir. Son teknoloji ile üretilmiş yenilikçi ankastre setler enerji tasarrufu ve güvenlik için özel teknolojik faydalar gibi avantajlara da sahiptir. 

Retro Ankastre Set Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ankastre set kurulmadan önce hangi ürünün nereye yerleştirileceği tespit edilir. Özellikle davlumbazın kurulacağı yer için havalandırma büyük önem taşır. Davlumbazın baca ile havalandırma borusuna bağlanması gerekir. Bu bağlantının yetkili servis gibi usta bir el tarafından yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde yanlış kurulumlar sonucu davlumbazın çekim performansı olumsuz etkilenebilir. Ocak lavaboya uygun şekilde konumlanmış önceden belirlenmiş olan tezgahtaki boşluğa dikkatle yerleştirilir. Fırın ise ankastre özelliğe uygun tasarlanmış mutfak dolabına gömülerek yerleştirilebilir. Ankastre ürünler yerleştirildikten sonra kenarlarda herhangi bir boşluk kalmışsa tek taraflı sızdırmaz bant ile bantlanarak boşluklar yok edilir. En son aşamada ise vidalama yapılarak set zemine, tezgaha ya da dolaba sabitlenir. Retro ankastre set kullanımı gaz bağlantısı ve gerekli kontroller sağlandıktan sonra yapılabilir. 

Retro Ankastre Set Bakımı Nasıl Yapılır?

İnox yani paslanmaz ürünlerden üretilmiş retro ankastre set bakımı gerekli adımlara dikkat edildiği sürece oldukça pratiktir. İlk olarak sert süngerlerden kaçınıp yumuşak mikrofiber bezlerle temizlik yapılması çok önemlidir. Aksi takdirde retro ankastre setiniz çizilip yıpranabilir. Ocak üzerinde ya da fırın içinde bulunan kuruyan lekeleri çıkarmak daha zor olacağından yemek pişirirken oluşan lekeleri anında nemli mikrofiber bezle sildiğiniz takdirde kolay bir şekilde hijyenik görüntü sağlayabilirsiniz. Bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu gibi kimyasal malzemeleri kullanmadan önce yetkili satıcınıza danışarak onların önerdiği temizlik ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz. Inox ürünler için özel olarak üretilmiş temizlik ürünleri kullanarak gerekli hijyeni sağlamanız mümkündür. Retro ankastre set bakımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise davlumbazın performansını doğrudan etkileyen karbon filtre değişimidir. Davlumbazın kullanımına göre yılda bir veya iki kez karbon filtrenin temizlenmesi davlumbazın en yüksek çekiş performansında kullanılmasını sağlar. Hava akışını sağlayan havalandırma sisteminde kullanılan bu filtrenin değiştirilmesi ayrıca kötü kokuların önlenmesi içinde önemlidir.

Retro Ankastre Set Nasıl Temizlenmeli?

Retro ankastre set inox ürünler için özel olarak tasarlanmış olan temizlik ürünleri ve yumuşak mikrofiber bir bezle ve nazik hareketlerle silinmelidir. Ardından yine hafif nemli mikrofiber bezle yavaş yavaş durulanmalıdır. Ayrıca ankastre üzerinde sert tel ya da sünger kullanımı setin çizilmesine neden olacağı için bu ürünlerin kullanımından mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Ankastre set temizliğinde çamaşır suyu, bulaşık deterjanı ve tuz ruhu gibi kimyasal temizlik ürünlerinin kullanımı uygun değildir. Uygun olmayan kimyasal ürünlerle yapılan temizlik ankastre setin ömrünü kısaltıp renk matlaşmalarına neden olabilir. 

Retro Ankastre Set Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Retro ankastre set kullanımı esnasında öncelikle kullanım kılavuzunda belirtilen hususlara titizlikle uyulması gerektiği unutulmamalıdır. Daha sonra özellikle cam ocakların üzerine tencere, tava ve çaydanlık gibi eşyaları koyarken sert hareketlerden kaçınılmalıdır. Eşyalar nazik bir şekilde ocağın üzerine konulmalıdır. Her ne kadar cam ürünler temperli cam teknolojisiyle tasarlandığı için dayanıklı olsa da dikkat edilmediği takdirde çatlamalar ortaya çıkabilir. Bunu önlemek için ocağın kenarındaki cam kısma sıcak tencereleri uzun süre bırakmamaya ve hızlı bir şekilde koymamaya özen gösterilmesi gerekir. Ayrıca sıcak cam üzerine soğuk sıvıların gelmemesine de dikkat edilmelidir. Aksi takdirde sıcak-soğuk karşıtlığından dolayı ürün çatlayabilir. Ankastre fırın kullanımında ise hangi yiyeceğin kaç derecede pişirilmesi gerektiğinin tespiti önemlidir. Gerekli dereceyi ayarladıktan sonra yemek pişene kadar fırının kapağının açılmaması enerji tasarrufu konusunda fayda sağlar.

Retro Ankastre Set Fiyatları

Retro ankastre set fiyatları tercih edilen ankastre setin özelliklerine, fonksiyonlarına, rengine, boyutlarına ve üretilirken hangi teknolojinin kullanıldığına göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun tek tek veya set şeklinde alınabilme imkanı sunan birbirinden güzel retro ankastre setler için siteyi ziyaret edebilir, bütçenize ve zevkinize uygun retro ankastre seti tek tıkla kolayca satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.