Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Küçük Ev Aletleri

Elektrikli ev aletleri sektörü; gelişen teknolojiye kayıtsız kalmamış, küçük ev aletleri kategorisi altında yeni nesil ürünlerini kullanıma sunmuştur. Hayatınızı kolaylaştıran yeni nesil cihazlar enerji tasarrufu yapabilme özelliğiyle de öne çıkar. Kullanıcı dostu olarak tasarlanan cihazlar otomatik kapanma özelliğiyle de zaman tasarrufu sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bazıları ise tam otomatik mekanizmalarıyla dikkat çeker. Küçük ev aleti kategorisi, tezgâh üzerinde kullanılabilen ve taşınabilir özelliğe sahip cihazların olduğu kategoridir. Bazı küçük ev aletlerini tek başına kullanabilirsiniz, bazıları ise küçük ev aletleri seti olarak tasarlanmıştır.

Küçük Ev Aletleri Nelerdir?

Küçük ev aletleri arasında; mutfak robotları, mikserler, blenderler, mini fırınlar, ekmek kızartma makineleri, ekmek yapma makinesi, fritöz, çay makineleri ve su ısıtıcılar sayılabilir. Elektrikli mutfak aletleri, yapılacak işe özgü tasarımlarıyla mutfaklarda profesyonel destek alabileceğiniz cihazlardır. Günlük kullanım için tercih edebileceğiniz gibi çeyizlik olarak da küçük ev aletleri kategorisi içinden ihtiyacınıza uygun bir ürün ya da ürün setini seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra ev hediyesi alarak da sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Çay saatlerinde sıcak bir bardak çayla iç ısıtan çay makineleri özellikle soğuk günlerin ve kahvaltıların vazgeçilmezidir. Suyu çok kısa sürede ısıttığı için çayı demlemek için çay suyunun kaynaması için beklemenize gerek kalmaz. Inox, kırmızı, rosegold gibi farklı renklere sahip makineler, şık tasarımlarıyla da dikkat çeker. Ekmek yapma makinesi ise ister tam buğday ister çavdar istediğiniz şekilde ekmeği çok kısa bir sürede yapabilmenize destek olur. Karıştırma, çırpma ve doğrama fonksiyonuna sahip blender seti, işleviyle mutfakta kayda değer bir zaman tasarrufu sağlar.

Elektrikli Ev Aletleri

Yeni ev kuranlar mobilyaların yanı sıra elektrikli ev aletlerine de bütçe ayırırlar. Yeni evlenenler ise birçok paçanın olduğu küçük ev aletleri çeyiz seti ile yeni bir hayata adım atarlar. Elektrikli ev aletleri oldukça geniş bir cihaz portföyüne sahiptir. Küçük ev aletleri de bu portföyün içinde yer alır. Yaşam alanınızı düşündüğünüzde hemen hemen her işinizde küçük ev aletleri ve elektrikli ev aletlerinden destek aldığınızı fark edersiniz. Sabah kahvenizi kahve makinesinden alırken kıyafetlerinizi ütü yardımıyla şık ve düzgün hale getirirsiniz. Elektrik süpürgesi evinizin sürekli temiz olmasını sağlarken saç kurutma makinesiyle saçlarınızı kurutabilirsiniz. Çamaşır makinesi, buzdolabı, bulaşık makinesi, ankastre set, mini fırın, mutfaklarda kullanılan küçük mutfak aletleri ve setleri gibi hayatımızı kolaylaştıran oldukça fazla elektrikli aletten söz etmek mümkündür.

Mutfak Aletleri

Mutfak aletlerine ne zaman ihtiyacımız olur diye düşündüğümüzde, kahvaltılarda ve misafir ağırlarken bile çay içme alışkanlığımız olduğundan bahsedebiliriz. Küçük ev aletleri kategorisinde yer alan çay makineleri; 1 litre kapasitesi, paslanmaz çelikten üretilmiş filtresi ve otomatik kapanma özelliğiyle çay saatlerinizi keyifli hale getirir. Çay makinesine ek olarak mutfağı biraz daha profesyonel kullanmak isterseniz tercihinizi profesyonel ev aletlerinden yana kullanabilirsiniz. Yemek yaparken malzemeleri çırpma, doğrama karıştırma gibi işleri profesyonel olarak yapabilen ev aletleri ilk tercihiniz olur. Bu ihtiyaca cevap verebilen blender setinin de içinde olduğu elektrikli mutfak aleti kategorisi geniş ürün portföyüyle mutfakta işlerinizi kolaylaştırır. Çırpma, doğrama ve karıştırma fonksiyonu ile mutfaklarda işlerinizi kolay hale getiren setin içeriğinde faklı başlıkların yanı sıra parçalayıcı ve ölçme kabı da bulunur. Turbo ve normal olmak üzere iki farklı hız ayarının olması yapacağınız işleme göre hızı ayarlayabilme imkanı verir. İkili ve dörtlü olarak tasalanan set üstü ocaklar inox, cam ve emaye malzemelerinden üretilen alternatif modelleriyle mutfakların vazgeçilmezidir. Bunun dışında midi, mini, tam boy gibi farklı fırın modelleri farklı programlama seçenekleriyle lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur. Ankastre setler ise fırın, set üstü ocak ve aspiratörü bir arada sunan kompakt setlerdir. 

Elektronik Aletler

Elektronik ev aletleri arasında; ütü, elektrikli süpürge, buzdoabı, televizyon, hoparlör, klima, kombi, küçük ev aletleri gibi ürünler sayılabilir. Elektrik ile çalışan her ürün aynı zamanda elektronik aletler kategorisinde yer alır. Cihazların dayanıklı yapısı uzun süreli kullanıma olanak sağlar. Diğer yandan yedek parçalarının olması küçük ev aletleri tamircisi çağırmadan kendi tamirinizi yapmanıza olanak sağlar. Elektronik aletler pratik kullanımının yanı sıra, optimum elektrik tüketimi sayesinde, bütçe dostu cihazlardır.

Elektronik Eşyalar

Elektronik mutfak eşyalarının büyük bir kısmı tezgah üstünde kullanılır. Mutfaklarda kullanılan küçük ev aletleri listesinde; set üstü ocak, su ısıtıcı, tost makinesi, fritöz, kahve ve çay makinesi, ekmek kızartma makinesi, hamur makinesi, meyve sıkacağı ve blender seti gibi eşyaları sayabiliriz. İçecek ve yiyeceklerin hızlı ve istenilen lezzet ve kıvamda olmalarını sağlayan kullanıcı dostu eşyalardır. Diğer yandan buzdolabı ve büyük boy fırınlarda mutfakta kullanılan diğer önemli elektronik eşyalardır.

Mutfak dışında evin diğer alanlarında da farklı işlevleri olan elektronik eşyalara rastlamak mümkündür. Banyolarda çamaşır ve kurutma makineleri kıyafetlerde hijyeni garantileyen teknolojileriyle öne çıkar. Televizyonlar keyifli vakit geçirmek için idealdir. Saçlarınıza şekil vermek için kullandığınız elektronik eşyalar da yüksek performanslarıyla her ortamda şık olmanızı sağlar. Elektronik eşyaların üretim teknolojisi, cihazın bütünsel olarak devre dışı kalmadan yedek parçalarıyla değiştirerek kullanmanızı sağlar. Böylece ev aletleri tamircisi gibi bir profesyonel desteğine ihtiyaç duyulmaz.

Küçük Ev Aletleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrikli küçük ev aletleri alırken ihtiyaca yönelik cihaz almanız önemlidir. Bununla birlikte dayanıklı olması, kolay bozulmaması ve enerji tasarrufu yapabilmesi de dikkat etmeniz gereken konular arasındadır. Tost makinesinin tabanının çizilmemesi, çay makinesinin otomatik kapanması, ütünün tabanının kıyafet üzerinde rahat kayması, kolay ısınması, otomatik kapanması, mini fırınların otomatik ayarlı olması dikkat ettiğiniz kriterler arasına olabilir.

Elektrikli Ev Aletleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli ev aletlerinde dikkat edilmesi gereken ilk konu kullanıcı güvenliğinin alınmış olmasıdır. Dikkat edilen gereken diğer noktalar şu şekilde sırlanabilir:

  • Elektrikli el aletlerini kullanırken fişin takılacağı prizde herhangi bir kısa devre olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
  • Blender veya mutfak robotu çalışırken elle müdahale edilmemelidir.
  • Prize takılı bir elektrikli ev aleti suyla temas edilmemelidir.
  • Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektrikli aletlerin silindikten sonra ıslak kalmamasına özen gösterilmelidir.


Küçük Ev Aletlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Elektrikli ev aleti kullanırken kullanma kılavuzuna uygun olarak kullanılması ilk kriterdir. Diğer önemli kriterler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Küçük ev aletlerinin su ile temas etmemesi gereken parçalarını sudan korumalısınız. 
  • Güvenlik için ıslak elle cihazlara dokunmamalısınız.
  • Olası riskleri minimize etmek için küçük ev aletlerini topraklı prizlerde kullanmalısınız.
  • Çalışır durumdaki küçük ev aletlerini yerinden hareket ettirmemelisiniz.
  • Kullanılmayan ve temizliği tapılan küçük ev aletlerini fişten çekmelisiniz.

Küçük Ev Aletleri Fiyatları

Evin ihtiyacı, kullanıcı tercihi gibi birçok kriter alınacak ev eşyasının özelliklerin belirler. Küçük ev aletlerinin fiyatları işlevine, kapasitesine ve özelliklerine göre değişir. Seçim yaparken ihtiyacınıza uygun ürün seçmeniz zaman tasarrufu yapmanıza da imkan verir. Bunun yanı sıra otomatik kapanma özelliği olan küçük ev aletleri enerji tasarrufu yaparak bütçenize de olumlu katkı sağlar. Elektrikli ev aletleri seti ise birden fazla fonksiyonunu kullanabileceğiniz bir üründür. Böylece çırpma, karıştırma ve doğrama için farklı farklı cihazlar almanız gerekmez. Küçük ev aletleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve ihtiyacınız olan ürüne Simfer kalite ve güvencesiyle sahip olmak isterseniz hemen ürünlere göz atabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.