Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

3'lü Ankastre Setler

Ankastre Setler ocak, davlumbaz ve fırından oluşur. Mutfakta farklı tasarımları ve mutfağın ayrılmaz bir parçası gibi duran görünüşleriyle dolaplar, diğer mutfak aletleri ve aksesuarlar gibi diğer mutfak gereçleriyle bütünlük sağlar.

Mutfağınızda bütünlük sağlayan ocak, davlumbaz, aspiratör ve fırınlar farklı tasarım ve renklere sahiptir. Ankastre ürünleri tek ya da set şeklinde satın alınabilirsiniz. Kullanılan malzeme, tasarım ve hacim gibi unsurlar ankastre set fiyatlarında değişiklik gösterebilir. 60 litre, 80 litre, 2’li ve Retro ankastre setler mevcuttur. Beyaz, siyah, inox ve silver ürün içeriğinde yer alan renklerden birkaçıdır. Davlumbaz çeşitleri ise 60 cm, 70 cm ve 90 cm olarak üretilir. Farklı teknik özelliklere sahip ürünler modern bir görünüm sağlarlar. Bakımı ve kullanımları kolaydır. Mutfağınızın görsellik açısından bir bütün olarak gözükmesini sağlayan ürünler bulunur.

Ankastre Set Modelleri & Özellikleri

Ankastre set modelleri içerisinde yer alan ocaklar cam ya da çelikten üretilirler. Bu ocakların iki farklı özelliği bulunur. Elektrikli ve gazlı olarak tamamen tercihi kullanıcısına bırakır. Ocaklar; 3 gözü gazlı, 1 gözü hotplate’li cam ocak, 4g+1 Wok, 3g+1 Wok, 4 gözü de otomatik ateşleme ile çalışan farklı tasarımlara sahip ürünlerdir. Wok gözü bulunun ocaklarda, çift ateş halkası sayesinde yemeklerinizin çabuk pişmesini sağlar. Isıyı eşit dağıtarak gıdaların tam kıvamında olmasına yardımcı olur. Böylelikle yemeklerinizin besin değerini koruyarak gönül rahatlığı ile yemek pişirebilirsiniz.

Yağlı ya da sade yemeklerin pişerken oluşturduğu koku ve nemi absorbe eden davlumbazlar, eğik ve ada tipi şeklinde mevcuttur. Uzaktan kumandalı, dokunmatik, ses seviyesi düşük ve farklı emiş gücü ayarları ile dikkat çeken ürünlerdir. Ankastre set denilince akla ilk gelen fırınlardır. İyi pişiren, uzun süre kullanım güvencesi sunan ürünlerdir.

Her fırın farklı özelliklere sahiptir. 4, 6 ve 8 fonksiyonları bulunur. 60- 62 litre hacimleri vardır. Teleskobik ray sistemi bulunan fırınlar tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bu özellik yemeğinizin pişip pişmediğini kontrol ederken tepsiyi tamamen dışarı çıkarmaya gerek kalmadan kontrol etmenizi sağlar. Dijital saat özelliğine sahip olan fırınlarda ise zamanlamayı başka bir cihazdan yapmanıza gerek kalmaz. Evden acil çıkmanız gerekebilir ya da unutma ihtimaline karşı otomatik kapanma özelliğini kullanabilirsiniz. Yoğurt yapma ve ızgara özelliği ankastre set avantajları arasında yer alır.

Ankastre Set Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Ürünler farklı malzemelerden üretilebilir. Genel olarak ankastre set; paslanmaz çelik, alüminyum, cam ve inox malzemesi kullanılarak üretilir.

Ankastre Set Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ankastre ürün tercihinizi mutfağınızın dekorasyonu ve boyutlarını göz önüne alarak yapmanız gerekir. Ankastreler tekli, ikili ya da üçlü setler şeklinde satın alınabilir. Teknik detayları size uyan, ailenizin kalabalık ya da az olmasına göre farklı modeller bulabilirsiniz. Temizlik açısından camlı yüzeye sahip ürünlerin kolay temizlendiğini söylemek mümkündür. Fırınlarda elektro turbo, multifonksiyonel, statik olarak ayrılırlar.

Elektro turbo fırınlarda birden fazla yemeği aynı anda pişirebilmenizi sağlar. Kokular birbirine karışmadan ısıyı eşit şekilde dağıtarak lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur. Multifonksiyonel ise isminden de anlaşılacağı gibi farklı pişirme özellikleri bulunur. Alt ısıtma, alt ısıtma+fan, büyük ızgara, buharda pişirme gibi çeşitli alternatifler sunar. Statik fırın tercih ederseniz pişirme işlemi yalnızca alt ve üst ısıtıcılarla gerçekleşir. Birden fazla yemek pişirebilme ihtimali yoktur, yalnızca orta bölme kullanılır. Enerji tasarrufu sağlayan, bütçenizi zorlamayan ankastre ürünlerini inceleyerek tercih edebilirsiniz.

Ankastre set alırken dikkat edeceğiniz en önemli nokta mutfağınızın büyüklüğü ve dolapların ölçüsüdür. Ankastre set modeline karar vermeden önce mutlaka ölçüleri alarak Simfer satış yetkilisi ile paylaşırsanız en doğru ürünü satın alarak montajını sorunsuz bir şekilde yapturabilirsiniz.

Bir başka önemli konu da ankastre setlerin mutfağınızın ve sizin tasarım zevkinizle uyumlu olup olmamasıdır. Tasarımı modern olan mutfaklarda buna uygun modern ankastre ürünü, klasik mutfaklarda bu tasarımla uygun Retro ürün tercih edilirse ankastre setiniz mutfağınızla bütünlük oluşturur.

Ankastre set satın alırken mutfak alışkanlıklarınızı ve sık yaptığınız yemekleri dikkate almalısınız. Örneğin, evde yoğurt yapıyorsanız ya da aynı anda birden fazla yemeği fırında yapmak istiyorsanız size uygun özellikleri içeren Simfer ankastre setleri tercih edebilirsiniz.

Ailenin büyüklüğü ve diyet alışkanlıkları ankastre set seçiminde önem teşkil eder. Küçük aileler hacim olarak daha küçük ankastre ürünleri uygun fiyatlarla alabilirken, daha kalabalık aileler için daha büyük hacimli ankastre setler uygun olabilir.

Ankastre set alırken enerji tasarrufuna dikkat ediniz. Ankastre set içierisinde yer alan ocak, fırın ve davlumbazların enerji kullanımı en az ankastre ürün fiyatı kadar önemlidir. A ve üstü enerji kullanan tasarruflu bir ankastre set orta vadede maliyetlerinizi düşürür.

Ankastre Set Avantajları Nelerdir?

Ankastre ürünler set halinde tercih edilirse görüntü açısından bir bütünlük oluştururlar ve bulunduğunuz ortam ferah bir hale gelir. Yer kaplamazlar ve eşyaların yerini değiştirme sorununu ortadan kaldırır. Kullanılan malzemelerin kaliteli ve dayanıklılığı sayesinde temizlikleri kolay, uzun süre kullanım güvencesi sunan ürünlerdir. Ocaklarda bulunan otomatik gaz kesme özelliği sayesinde olası kazalara engel olunabilir. Izgarası bulunmayan elektrikli ocakların temizliği de oldukça kolaydır. Ankastre set modelleri kendilerine özgü teknolojilere sahiplerdir ve tasarruf sağlarlar.

Ankastre setlerin en büyük avantajlarından biri özgün ve şık tasarımlarıyla mutfağınıza modern bir görünüm katmalarıdır. Mutfağınızın dolaplarla elektrikli eşyaların uyum içinde olması çok şık bir görünüm sağlar. Tasarım ve estetik güzelliğe ilave olarak mutfakta daha fazla yer kazandıracağı için, mutfağı geniş gösterir. Size de mutfakta daha fazla kullanım alanı kalır.

Ankastre setler daha yeni ürünler oldukları için en son teknolojileri kullanırlar. Aynı zamanda set olarak alındıkları için set içerisindeki ürünler birbirleriyle uyumlu ve bütünleyici bir şekilde çalışırlar. Ankastre setler birlikte kullanıldıklarında ilave fonksiyonlar sağlarlar.

Ankastre setler bir çok fonksiyona sahiptirler. Farklı fonksiyon seçenekleriyle daha zengin bir pişirme deneyimi sağlarlar. İsteğinize uygun şekilde pişirme ile hayatınızı kolaylaştırdığı gibi, aynı zamanda güvenlik fonksiyonlar da mutfakta güvenle lezzetli yemekler pişirmenizi mümkün kılar ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ankastre Set Kurulumu Nasıl Yapılır?

Sipariş vermeden önce mutfakta yerini alacak ürün ya da ürünlerin yerlerinin ölçüsü alınır. Fırın kullanılacağı alanda topraklı priz hattının bulunduğundan emin olmanız gerekir. Ankastre ocağınız ise davlumbaz ya da aspiratörle arasında 65 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır. Davlumbaz kurulumu esnasında flex baca borusu gereklidir. Ölçülere göre tercih edilen ankastre ürün kendi aparatları yardımıyla dolaba vidalarla sabitlenir. Kurulumu zahmetsiz ve bir o kadar da basittir. Ancak ürünlerin kurulumunda zorluk yaşayanların servis desteği alması gerekir.

Ankastre Set Bakımı Nasıl Yapılır?

Ankastre set bakımı dikkat gerektirir. Paslanmaz yapılarından dolayı çizildiği an tekrar eski haline dönmeyebilir. Bu yüzden normal temizlik bezi yerine mikrofiber bezleri tercih etmeniz uygun olur. Çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi ürünün aşınması ve renginin değişmesine sebep olacak temizlik malzemeleri kullanılmamalı. Kremsi yapıya sahip ürünler yerine püskürtme şeklinde ya da sıvı olanlar tercih edilebilir. Bebek yağı alternatiflerden biridir, parlak görünmesine ve leke tutmamasına yardımcı olur.

Ankastre seti satın aldıktan sonra ürünlerin doğru kullanımı ve bakımı, ankastre ürününüzü uzun yıllar sorunsuz kullanmanızı sağlar. Bunu sağlamak için öncelikle kullanım talimatında yer alan hususların dikkate alırsanız ürünlerinizin ömrünü uzatırsınız.

Ankastre setlerde farklı malzemeler kullanılır. Paslanmaz çelik, alüminyum, cam ve inox sık kullanılan malzemelerdendir. Ocak, fırın ve davlumbazı kullanırken bu malzemelerin yapısını dikkate almak önem teşkil eder. Cam yüzeyli ocaklarda ani sıcaklık değişimleri camı olumsuz etkiler. Ani ısı değişiklikleri camın çatlamasına yol açabilir. Bu nedenle ısıyı doğrudan alta iten tencereler tercih edilmemelidir. Tencereler ve tavaları kullanırken, onların boyutlarına uygun gözler kullanılmalıdır.

Ankastre setler temizlenirken sert malzemeler kullanılmamalıdır.

Ankastre Set Nasıl Temizlenmeli?

Inox ocaklar için özel üretilen temizlik malzemeleri bulunur bunları tercih edebilirsiniz. Yemek yaparken sıçrayan lekeleri o an mikrofiber bezle alarak lekenin kurumasını önleyebilirsiniz. Fırın modellerinin bazılarında kendi kendini temizleme özelliği bulunur. Böylelikle zarar vermeden talimatlara göre kolayca ankastre set temizliğini yapabilirsiniz.

Ankastre setlerin doğru temizlenmemesi yıpranmalarına yol açabilir. Ankastre setlerin paslanmaz kısımlarını mutlaka yumuşak bir süngerle temizlenmelidir. Bu yüzeylerde süngerin sert tarafını kullanmak ya da sert bir fırça kullanmak ankastre setlerde çizilmelere ve yıpranmaya yol açar.

Ankastre ocak, davlumbaz ve fırınınızda yemek yaparken oluşan lekeler kurumadan, nemli bir mikrofiber bez ile temizlenmelidir. Sert malzemeler ve inatçı lekeler çizilmeye neden olabilir.

Davlumbaz temizliğinin periyodik yapılması gerekir. Davlumbazın kapak altında yer alan perdeyi ayda bir temizlenmesi hem davlumbazının performansını düşürmez, hem de ömrünü uzatır.

Inox ankastre ürünleri temizlerken inox ürünler için özel olarak üretilen temizlik ürünleri tercih edilmelidir.

Ankastre Set Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ürün içerisinde bulunan kullanım ilkeleri dikkatli incelenmelidir. Fırınları kullanırken, dondurucudan çıkarılan gıdayı fırında pişirmek istediğiniz zaman çözme işlemi için ayrı bir enerji harcar. Dondurulmuş gıdalarınız çözmesini bekledikten sonra pişirmeniz tasarruf sağlar. Pişmesi tamamlanmaya yakın olan ürünü 5- 10 dakika önce fırını kapatarak içerisinde bekletmek yine sıcaklığı korurken ekstra enerji harcamamasını sağlar.

Aliminyum folyo gibi metaller fırın ısısıyla birlikte kalıcı hasar bırakabilir tercih edilmemesi önerilir. Fırın temizleme işlemleri için iç kısmın tamamen soğuması daha uygun olur. Davlumbazın temizliği sırasında yumuşak bir bez ya da sünger kullanılmalıdır. Su ve deterjan lekelerinin kalmadığından emin olmak bu noktada önemlidir. İndüksiyonlu ocaklarda çelik, teflon veya özel mıknatıs tabanlı alüminyum tencereler kullanılabilir. Cam, seramik ve toprak gibi manyetik olmayan paslanmaz çelik kaplar kullanılmaması gerekir.

Hangi Ürünler Ankastre Set Modellerini Oluşturur?

Mutfakta fırın, ocak ve davlumbaz için ankastre ürünleri tercih ettiğinizde bir Ankastre Set satın almış olursunuz. Simfer’de ankastre setlerde geniş bir ürün yelpazesi bulunur.

Gözalıcı tasarımlarıyla modern ve Retro ankastre setlerin yanında beyaz, siyah ve gri gibi farklı renk seçeneklerinde Simfer Ankastre Setleri tercih edebilirsiniz.

Renk ve tasarım yanında Simfer ankastre ürünlerde hacim olarak 60 ve 80 litre fırınlar, 60, 70 ve 90 cm ölçülerinde davlumbazları tercih edebilirsiniz. Kullanım alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ankastre set Simfer’de mutlaka bulunur.

Ankastre Setler mevcut dolaplar içine yerleştirilir, böylece mutfakta beyaz eşyaların fazla yer kaplamasını engeller. Size mutfakta hem daha fazla kullanım alanı, hem de lezzetli yemekler yapmak için daha geniş olanak sağlar. Özellikle mutfağınızın metre kare hacmi küçükse evlerde ankastre setler mutfağın doğru kullanımı için idealdir.

Her evin ihtiyacı, herkesin yemek yapma şekli farklıdır. Simfer’de ihtiyaçlarınıza ve alışkanlıklarınıza uygun fonksiyonlarda ankastre fırınlar ve ankastre ocaklar bulunur. Elektroturbo fırınlar, multifonksiyon fırınlar, statik fırınlar ve mikrodalga fırınlar yanında ocaklarda da elektrikli ve gazlı modeller her türlü ihtiyacınızı ve en zor yemekleri bile kolayca yapmanızı sağlar.

Ankastre Setlerde Ürün Ölçüleri ve Kurulumunun Önemi

Ankastre setler satın alınmadan önce mutlaka mutfağın genel boyutu ve ankastre sette yer alan ürünlerin yerleştirileceği dolapların ölçüsü önceden alınmalıdır. Ankastre setlerin ölçüleri daha yeni yapılan konutlar için standarttır. Mutfağınızın ve dolaplarınızın büyüklüğüne göre Simfer’de uygun hacimde ankastre setleri seçebilirsiniz.

Mutfak dolaplarınız standart ölçülerde değilse, yine de ankastre setleri kullanmanız mümkündür. Ankastre setler çeşitli aparatlar yardımı ile mevcut alana yerleştirilebilir. Mutfak dolaplarınız standart ölçülerde değilse ankastre set satın almadan önce Simfer satış noktasına ya da Simfer teknik servisine ölçülerinizi bildirerek size uygun ankastre ürünü tavsiye etmelerini öneririz.

Mutfak dolaplarının standart olduğu durumlarda ankastre set kurulumu oldukça kolaydır. Ürün kendi için özel olarak yapılmış aparatları yardımıyla dolaba vidalarla sabitlenir.

Ankastre setlerde çok merak edilen başka bir konu da taşınma esnasında ankastre setlerin yeni konutla uyumlu olup olmayacağıdır. Ankastre setleri önceki konutta ilk kurulumu yapılan bağlantı vidaları sökülerek aynı şekilde yeni konutunuza taşıyabilirsiniz.

Ankastre Setler Nasıl Konumlanır?

Ankastre setler mutfakta yerleştirilirken davlumbazın ocağın tam üzerinde olmasına dikkat edilmelidir. Ankastre fırının ise ocağın altında kullanılması yerine, yer müsaitse zemine değil, tezgah üstüne daha yakın yerleştirilmesi, fırına eğilmeden kolayca ulaşımı sağlar.

Ankastre Set Fiyatları

Ankastre setlerin üretiminde güncel teknolojiden yararlanılır. Hayatınızı kolaylaştıran daha rahat hareket edebilmeniz için alandan tasarruf sağlayan modellerdir. Fırınlarda kullanılan inoks teknolojisi sayesinde yüksek ısıda bile dayanıklılık gösterir, kir ve leke tutmaz. Temizliği kolay görünümleri şık ürünlerdir. Yine temperli camdan üretilen ürünlerde normal camlara oranla 5 kat daha güçlü ve daha dayanıklı olurlar.

Vitroseramik ankastre ocaklar indiksiyonlu elektrikli ve elektrikli olarak ayrılır. Seçiminizi indiksiyonlu elektrikli olan ocaktan yana kullanırsanız daha az enerji tüketimi gerçekleşir. Tüm yüzeyi ısıtmaz sadece kullanılan bölümde ısıyı kontrol eder. Verimlilik, tasarruf ve can güvenliğiniz için gönül rahatlığı ile Simfer ürünlerini tercih edebilirsiniz. Ankastre set renkleri, kullanılan malzeme ve çeşitli özellikleri fiyatlarda farklılık yaratabilir.

Mekanik ve dijital kullanım seçeneği sunan birçok model bulunur. Yalnızca ev mutfaklarında değil, bahçe evinizde, iş yerinizde her alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz yer sorunu yaratmayan ürünlerdir. Ankastre set kullanımı hem kolay hem de güvenliklidir. Farklı kombinasyonlarla tercihinize sunulan bu ürünler arasında fiyat incelemesi yapmak ve bütçenize göre bir ürünü seçmek için Simfer web sitesine göz atabilirsiniz.

Modern yaşam tarzının vazgeçilmez unsurlarından olan ankastre setler mutfak dolapları ile uyumlu ve iç içe geçen yapıları sayesinde mutfakta yerden tasarruf sağlar. Ankastre ürünler genelde önceden hazırlanmış dolaplara monte edilebilirler. Aynı zamanda çeşitli aparatlarla mevcut alanlarla da uyumlu hale getirilebilirler.

Ankastre setler yeni teknolojilere sahip ürünlerdir. Bu nedenler bir çok farklı fonksiyon içerebilirler. Ankastre setleri seçerken hacimlerine, tasarımlarının mutfakla uyumlu olmasına ve kullanılan malzemelere dikkat edilmelidir. Bu unsurlar ankastre set fiyatları üzerinde etkili olur.

Yaptığınız yemeklere ve alışkanlıklarınıza uygun fonksiyonları içeren ocak ve fırınları seçmeniz daha uygun fiyatlı ankastre setler satın almanızı sağlayabilir.

Ankastre setleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da kısa vade değil orta ve uzun vade düşünmektir. Salt ürün fiyatlarını değil, doğru kullanıldığında ankastre ürünlerin oluşturacağı fayda üzerinden değerlendirme yapmak daha doğru olacaktır. Ankastre setin sadece fiyatı değil, uzun vadede sağlayacağı fayda ile ankastre setiniz diğer ürünlere oranla daha uygun fiyatlı bir hale gelebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.