Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Elektrikli Ankastre Ocaklar

Filtreler Filtreler

Elektrikli Ankastre Ocak 

Elektriği en verimli şekilde kullanan elektrikli ankastre ocak, mutfağa yenilik getirir. Ankastre olması nedeniyle bankoya gömülü şekilde kullanılır. Elektrikli olması nedeniyle doğalgaz ya da LPG bağlantısı istemez. Mutfağa modern bir dokunuş katan elektrikli ankastre ocaklar, iki ya da dört göze sahip olabilir. Elektrikli ankastre ocağın tencereyi ısıtmasına rağmen etrafa saçılan yemeği yakmaması en pratik özelliklerinden biridir. Ocakta tencereyi ısıtan bölge haricinde ocağın kalan kısmı ısınmaz. Yemekleri en az enerji kaybı ile en kısa süre içinde pişirebilirler. Aynı zamanda güvenlik düğmesi çocuklu aileler için pratiktir.

Elektrikli Ankastre Ocak Modelleri & Özellikleri

Elektrikli ankastre ocak modellerinde elektrik, rezistans aracılığıyla cama ısı verir. Isıya son derece dayanıklı olan cam da, kabı ısıtır. Bu modeller, her türlü tava ya da tencere ile kullanıma uygundur. Elektrikli ankastre ocaklar üzerinde ısı ayarı tuşları bulunur. Pişen yemeğinizin ısısını bu tuşlar yardımıyla doğrudan kontrol edebilirsiniz. Elektrikli ankastre ocak modelleri dokunmatik ve tuşlu olmak üzere kullanıcı deneyimi açısından ikiye ayrılır. Aynı zamanda 4’lü olduğu gibi 2’li ocak modelleri de vardır. Özellikle küçük bir mutfak tezgahına sahip olan kişiler için 2’li ankastre ocaklar idealdir. Elektrikli ankastre ocak renkleri genellikle gri, beyaz ve siyah tonlarında olur.

Elektrikli Ankastre Ocak Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?


Marka ve modeline bağlı olarak elektrikli ankastre ocak malzemesi değişkenlik gösterebilir. Genellikle modellerde, yıpranma ve paslanmaya oldukça dayanıklı olan paslanmaz çelik kullanılır. Sert ve pürüzsüz yüzey için herhangi bir koruyucu tabaka gerekmez.

Elektrikli Ankastre Ocak Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Farklı model ve özellikteki pek çok ürün arasından ocak seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar yer alır;

  • Ocak boyutu: Standart ebatlarda dört ısıtma noktası vardır ve daha büyük ebatlarda altı ve üstü göz yani ısıtma noktası bulunabilir. Mutfak tezgahınızın büyüklüğüne göre uygun modeli seçebilirsiniz.
  • Bütçe: Ayırdığınız bütçeye bağlı olarak pek çok farklı fiyat aralığında ve özellikteki ocaklara ulaşabilirsiniz. 
  • Ürünün model ve özellikleri: Üründe çocuk kilidi isteyip istemediğiniz, tuşlu mu dokunmatik mi ocak aradığınız, ürünün paslanmaz çelikten olup olmadığı gibi faktörler modelden modele değişkenlik gösterecektir. Ayrıca ocağın üst kısmının ve bazı bölümlerinin cam seramikten olması da kimi kullanıcılar için estetik açıdan önemlidir. Hem ısı hem de darbelere karşı da yüksek dayanıklılık sergileyen cam seramik, asitten de etkilenmez ve aşınma durumu ortaya çıkmaz.

Elektrikli Ankastre Ocak Avantajları Nelerdir?

Elektrikli ankastre ocak avantajları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Güvenlik konusunda ileri teknolojiyle donatılmış olan bu ocaklarda çocuk kilidi özelliği bulunur. Özellikle küçük çocuğu olan ebeveynler için işe yarar bir özelliktir. Çocuğun kazara ocağı açması ve ısıdan zarar görmesini bu fonksiyon zorlaştırır. Çocuk tuşlara rastgele basıyor olsa bile ürün çalışmaz. Estetik görünüm sayesinde mutfağınızı daha şık ve modern bir yapıya kavuşturur. Bu tür ocakların en büyük avantajlarından biri de mutfakta az yer kaplamasıdır. Düz bir yüzeye sahip oldukları için, ocağı kullanmadığınız durumlarda tezgah gibi değerlendirmeniz mümkündür. İnce yapısı sayesinde tezgah üzerinde yükseklik de oluşturmaz. Elektrikle çalıştığı için ayrıca dilerseniz bu ürünü herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Diğer yakıt türlerine göre aynı zamanda elektrikli ocaklar bütçe dostudur. Ürünün diğer avantajları modelden modele değişiklik gösterebilir.

Elektrikli Ankastre Ocak Kurulumu Nasıl Yapılır?

 Ocağın kurulumu için ilk olarak ocağın yerleştirileceği tezgah belirlenmelidir. Ocak, düz bir tezgaha monte edilmelidir. Pencere, kapı, fan ya da ısıtma sistemleri gibi hava akımının güçlü olduğu alanlara kurulum yapmaktan kaçınılmalıdır. Tezgah açıklığı boyutları, kurulum kılavuzundan bulunup ona uygun ayarlamalar yapılmalıdır. Ocağın kurulum talimatları için mutlaka kullanım kılavuzu okunmalıdır. Genelde bu ocaklarda, ürün, kablosu ile doğrudan bağlantı kutusuna bağlanır. İşlem sırasında elektrik çarpma tehlikesi için gerekli güvenlik tedbirlerini aldığınızdan emin olmanız önerilir. Kurulumu son derece basit olan bu ürünlerde yemeklerinizi pişirdikten sonra kullandığınız göz bir süre daha sıcak kalmaya devam edecektir. Hala sıcak durumdayken dokunmatik ekranlı bir model kullanıyorsanız ekranda büyük “H” sembolü gözün çok sıcak, küçük “h” sembolü ise sıcak olduğu anlamına gelir. Modele göre semboller ve kullanım talimatları değişkenlik gösterebilir.

Elektrikli Ankastre Ocak Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli ankastre ocak bakımı zahmetli ve rutin bir süreç değildir. Montaj esnasında yetkili servis kurulumu yaptıysa montaj esnasında ortaya çıkabilecek kırılma gibi kazalar minimuma indirgenir. Herhangi bir hasar ya da elektrik kaçağı gibi bir durumla karşı karşıya kalınmadığı sürece bakım gerektirmez. Kullanılmadığında gözlerin uzun süre açık bırakılması önerilmez. Elektrikli gözler, bazı modeller için yağ bakımı gerektirebilir. Kullanım talimatlarını okuduğunuz takdirde cihazınızın böyle bir bakıma ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilir; yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Doğru bir şekilde temizliğini yaptığınız ve kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece rutin bakım işlemlerine ihtiyacınız kalmayacaktır. Herhangi bir problem ile karşılaştığınız takdirde yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. 

Elektrikli Ankastre Ocak Nasıl Temizlenmeli?

 Ankastre ocaklar genellikle kolay temizlenebilir oluşları ile anılır. Elektrikli ankastre ocak temizliği yapmadan önce ocağın kilitli ve yüzeyinin soğuk olduğundan emin olmak gerekir. Bir miktar sıcak su ve bulaşık deterjanı yardımıyla ocağın pürüzsüz yüzeyini temizleyip kurulamak mümkündür. Bir bez ya da sünger yardımıyla deterjanı yayabilirsiniz. Mikrofiber bezler, cam yüzeylerde çizik bırakmadığı için ankastre setleri temizlemek için uygun ürünlerdir. Ocağı temizledikten sonra kurulamanız ve dış yüzeyde deterjan kalmadığından emin olmanız önerilir.  

Elektrikli Ankastre Ocak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrikli ankastre ocak kullanımı esnasında dikkat etmenizde fayda olan bazı noktalar vardır. Bunlardan biri diğer ocak türleri için de geçerli olan kapaklı tencere ve tava kullanımıdır. Kapak, tencere veya tavanın içindeki ısıyı koruduğu için yakıt tüketimi 4 kat azalır. Dolayısıyla elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ocak gözünü tencere tabanının boyutuna uygun olarak tercih etmek bir diğer önemli unsurdur. Tencerenin büyük olması durumunda büyük; küçük olması durumunda küçük gözü tercih etmek de yakıt tüketimi üzerinde etkilidir. Yemekleri cam tabaklarda ya da konservelerde pişirmemek gerekir. Patlama riski olan bu gibi ürünleri ısı ile temas ettirmemek gerekir. Tencere, tava, cezve, çaydanlık gibi ocakta kullanılabilir olan ve ısıya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir.

 

Elektrikli Ankastre Ocak Fiyatları

Elektrikli ankastre ocak fiyatları ürünün boyutu, göz sayısı, malzemesi, markası, modeli, kalitesi ve ürüne bağlı olmayan dış etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Ürünün boyutu fiyat üzerinde etkili bir unsurdur. Küçük boyutlu ürünlerde göz sayısı daha az olur. Dolayısıyla bu durum fiyat üzerinde artış ya da azalışa yol açabilir. Ürünün güvenilir ve tanınan bir markanın modeli olması, kalitesi üzerinde doğrudan etkili bir unsur olabilir. Aynı zamanda, herhangi bir problem ile karşılaştığınızda yetkili servis ile iletişime geçme, garanti süresi, üründe tercih edilen malzemeler gibi bir çok konuda güvenilir bir markadan ürün almak fark yaratacaktır. Siz de tanınan ve güvenilir bir marka olan Simfer'den bir elektrikli ankastre ocak seçebilir, güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.