Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Ankastre Fırınlar

Ankastre Fırınlar, mutfakta mobilya içerisine gömülü olarak yerleştirilen, sadece ön tarafı görünen fırınlardır. Mutfakta dolap içerisinde kendisine özel yer olması halinde yerleştirilir ve mutfağınızın şık bir görünüm almasını sağlar.

Mutfakta yemek pişirmek için birçok araç ve gereç kullanılır. Bunlardan birisi ankastre fırınlardır. Hem görsellik hem kullanım kolaylığı açısından ankastre fırınlar mutfağımızın olmazsa olmazıdır. Modern mutfakların vazgeçilmezi ankastre fırınlar, renk ve boyut olarak mutfak ile uyumlu olmalıdır. Ankastre fırın renkleri arasında siyah, gri, gümüş, antrasit, krem ve beyaz renkleri mevcuttur. Mutfağınızın dekorasyonuna en uyumlu olan rengi tercih ederek mutfağınızın şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla yemek yapmak istiyorsanız, yoğurdunuzu fırında mayalamak, yemeğinizi buharda ya da ızgarada pişirmek istiyorsanız ankastre fırınlar tam size göredir. Ankastre fırın modelleri arasından size en uygun fırını seçip sevdiklerinize lezzetli yemekler pişirebilirsiniz.

Ankastre Fırın Modelleri & Özellikleri

Ankastre fırınlar mutfak dolabının içine yerleştirilir. Böylece mutfakta ekstra yer kaplamamış olur. Siz yemeğinizi yaparken size geniş bir alan bırakır. Özelliklerine göre göre modeller şu şekilde listelenebilir:

Küçük aileler için küçük hacimli ankastreler, geniş aileler için ise geniş hacimli ankastreler mevcuttur.

Ankastre fırınlar da seçenek oldukça fazladır. Elektro turbo fırınlar, multifonksiyonel fırınlar, statik fırınlar hatta mikrodalga fırınlar bile ankastre olarak monte edilebilir.

Elektro turbo ankastre fırınlarda 6 ya da 8 farklı pişirme fonksiyonu bulunur. Multifonksiyon ankastre fırınlarda ise 15 farklı pişirme programı bulunur. Statik fırınlar ise hem fiyat hem performans açısından en avantajlı ürünlerdir. 

Yemeğinizin pişme süresini ayarlayıp hatırlatma zamanlayıcısı kurabilir. Fırınınızın yemek piştiğinde size haber vermesini sağlayabilirsiniz. 

Fırınınızdaki şiş sayesinde sağlıklı bir tavuk çevirme yapabilirsiniz. Fırınınızı sadece yemek pişirmek için değil yoğurt mayalamak için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yoğurdunuzu evde mayalayarak doğal ve katkısız bir yoğurt elde edebilirsiniz.

Fırının çocuk kilidi özelliği sayesinde eğer evde çocuğunuz varsa onun da güvenliğini sağlamış olursunuz.

Ankastre fırınlar, enerji tasarrufu özelliği sayesinde bütçenize pozitif yönde katkı sağlar.

Sağlıklı bir hayat yaşamak isteyenler, buharda pişirme tekniğini kullanabilir. Dondurulmuş ürün tercih edenler ise buz çözme özelliğinden yararlanabilir. Turbo fan özelliği sayesinde yemeğinizin her tarafını eşit bir şekilde pişirebilir; ızgara pişirme özelliği ile et, balık gibi yiyeceklerinizi kurumadan pişirebilirsiniz. Böylece mutfakta yemek pişirmek daha zahmetsiz ve daha keyifli olacaktır.

Simfer’de özelliklerine göre bir çok farklı ankastre fırın bulunmaktadır. Simfer’de ankastre fırın ana başlıklarını elektro turbo fırınlarmultifonksiyon fırınlar, statik fırınlar ve ankastre mikro dalga fırınlar olarak listeleyebiliriz.

Bunların yanında ankastre fırınlarda mutfağınızın dekoruna ve tercihlerinize göre bir çok renk seçeneği de bulunmaktadır. Ankastre fırınlarda siyah, beyaz, gri, gümüş, antrasit ve krem renk seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Renk seçenekleri yanında ankastre setlerinde modern görünümlü metalik ve cam kullanılan modeller mutfağınıza modern bir görünüm katarlar. Böylece mutfakta sizin beğenilerinizi yansıtan şık ve yalın bir tarz oluşturabilirsiniz. Eğer mutfağınız klasik tarz mobilyalarla döşenmişse, ya da mutfağınıza farklı bir görünüm katmak istiyorsanız Retro ankastre fırınları da tercih edebilirsiniz.

Elektro turbo ankastre fırınların temel ayrıştırıcı özelliği elektro turbo fan’dır. Bu fan sayesinde ısı fırınınızın her köşesine eşit ısıyı yayar ve bu şekilde yemeğinizin bütününün aynı pişmesini sağlar. Aynı şekilde turbo fan, mutfak içinde lezzetli grill yapmanızı da mümkün kılar. Fırında bulunan yüksek ve düşük güçlü grill, etinizi istediğiniz şekilde pişirmenize olanak sağlar.

Elektro turbo fanlarda bulunan teleskopik tepsi rayı tepsinizi eğilmeden kolayca çıkarıp takmanıza olanak sağlar. Elektro turbo ankastre fırınlarda 6 ya da 8 farklı pişirme fonksiyonu bulunur.

Simfer ankastre fırınlarda bulunan bir diğer özellik de kapaktaki üç camdır. Üç cam sistemi, sıcağı içeride tutarken, dışarıdaki camın soğuk kalması ile elinizin yanmasını önler. Ayrıca içerideli camın demonte olması ve kolayca çıkarılması sayesinde fırın temizliğini kolaylaştırır.

Simfer multifonksiyon ankastre fırınlarda ise ayrıştırıcı özellik fırının farklı pişirme fonksiyonlarıdır. Simfer multifonksiyon fırınlarda 15 farklı pişirme programına kadar fonksiyon bulunur.

Simfer statik fırınlar fiyat/performans açısından çok avantajlı fırınlardır. Seçtiğiniz modele göre yukarıda saydığımız bir çok özelliği barındırdığı gibi, bazı statik fırınlarda yoğur yapma ve buharla temizleme gibi yararlı özellikler de bulunmaktadır.

Simfer mikro dalga fırınlar, günümüzdeki bütün yeni teknolojileri bünyesinde barındırmaktadır. Buz çözme özelliği, buzlanmış ürünlerinizi kısa sürede pişirilmeye hazır hale getirirken, çocuk kilidi de meraklı miniklere karşı ilave koruma sağlar. 23 litre geniş hacmi ile Simfer mikro dalga fırınlar kalabalık ailelerin de gereksinimlerini kolayca karşılar.

Ankastre fırınlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da tepsilerdir. Simfer tepsi kenarları eli kesmeyecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Yine Simfer ankastre fırınlarda 6 cm derinliğindeki özel tepsi ile bir çok yemek, kek ve pastayı ilave aparat gerektirmeden yapabilirsiniz. Simfer’de bulunan ızgaralar dayanıklı malzemeden yapılmıştır ve sağlığınız için krom malzeme ile kaplanmıştır.

Kısaca Simfer’de ihtiyaçları ve öncelikleri ne olursa olsun her aile için uygun bir ankastre fırın mutlaka bulunur.

Ankastre Fırın Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Ankastre fırın malzemesi olarak genellikle inox paslanmaz çelik kullanılır. Paslanmaz çelik, yüzeyinin sert olması ve pürüzsüz olması sayesinde yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Paslanmanın önüne geçer. Ankastre fırınlar üretilirken yüzeyinde kir ve mikrop barındırmadığı için inox tercih edilir. Ankastre fırınların camı, normal camlara göre beş kat daha dayanıklı olan temperli camdan üretilir. Normal camlar kırılmaları sırasında yaralanmalara neden olurken temperli cam küçük parçalara ayrılır. Böylece yaralanmaların en aza indirgenmesini sağlar. Kullanılan malzemenin dayanıklılığı ürününüzün daha kaliteli, daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Böylece uzun yıllar fırınınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ankastre Fırın Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ankastre fırınınızı seçerken mutfak dolabınızın içine yerleşeceği için size en uygun ölçüde olanı satın almalısınız.

Fırınınızın rengini seçerken mutfağınızın dekorasyonu ile uyumlu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Aldığınız fırının ihtiyacınızı karşılıyor olması da önem arz eder.

Aldığınız üründe tuşlar ve düğmeler görmek istemiyorsanız dokunmatik tuş takımı olan modellere yönelebilirsiniz.

Ürününüzü alırken aile bütçenizi koruması ve çevre dostu olması da oldukça önemlidir.

Ankastre Fırın Avantajları Nelerdir?

Ankastre fırınlar, dolabın içine yerleştirildiği için mutfakta ekstra alan yaratma sorunu ortadan kalkar.

Ankastre fırın kullanımı oldukça pratiktir. Temizliği son derece kolaydır. Buharlı temizleme özelliği sayesinde fırınınızın içindeki kirler yumuşar ve kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Elektro turbo fan sayesinde fırının her tarafına eşit ısıyı yayar, yemeğinizin aynı anda pişmesini sağlar.

Simfer ankastre fırınlardaki bir diğer özellik kapaktaki üç camdır. Bu cam sıcağı içerde tutar. Camın dış kısmı soğuk kalarak elinizin yanmasını engeller. Ayrıca camı temizlemek istediğinizde kolaylıkla camı yerinden çıkarabilir temizledikten sonra tekrar takabilirsiniz.

Simfer fırın alırken 6 cm derinliğindeki özel tepsi fırınla birlikte elinize ulaşır. Tepsinin kenarları eli kesmeyecek şekilde özel üretilmiştir. Bu tepsi sayesinde ilave aksesuara gerek kalmadan istediğiniz yemeği yapabilirsiniz. 

Fırının ızgaraları kromdan üretilmiş olup ekstra dayanıklılık sağlar. Bunlar ankastre fırın avantajlarından bazılarıdır.

Ankastre Fırın Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ankastre fırınların kurulumu oldukça kolaydır. Fırın kurulurken öncelikle yeri belirlenmelidir. Ürünün konulacağı yer, uygun elektrik tesisatına sahip olmalıdır. Fırın, belirlenen alana itina ile yerleştirilip dolaba sabitlenir. Sabitlenen fırının gaz çıkışı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Daha sonra fırının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir. Tüm kontroller yapıldığında artık birbirinden lezzetli yemekler yapmaya başlayabilirsiniz. 

Ankastre Fırın Bakımı Nasıl Yapılır?

Ankastre fırın bakımı yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Yemek yaparken lekeleri kurumadan temizlemelisiniz . Kuruyan lekeleri çıkarmak zor olacaktır.

Yetkili satıcıya sorarak hangi temizlik ürününü kullanmanız gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnox temizliği için özel üretilen temizlik malzemeleri kullanarak çizilmeleri önleyebilirsiniz.

Ürününüzü temizlerken sert fırça, bıçak, bulaşık teli gibi cisimleri kullanmamalısınız. Bunlar fırınınızın çizilmesine ve deforme olmasına sebep olur.

Ürününüzü buharlı temizleyicilerle temizlememelisiniz.

Ürününüzün herhangi bir parçasını bulaşık makinesinde yıkamamalısınız.

Ankastre Fırın Nasıl Temizlenmeli?

Mutfakta temizlik konusunda en hassas olduğumuz yerlerden biri fırınlardır. Ürününüzün kolay temizleniyor olması, zamandan tasarruf sağlayacak zamanınız size kalacaktır. Eğer temizlik konusunda hassas biri iseniz ankastre fırınların çift camlı olması işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Kolay temizleniyor olması, hem hijyen hem sağlık açısından çok önemlidir.

Ankastre fırınınızın doğru temizlendiğinden emin olmalısınız. Yetkilinin size önerdiği temizlik malzemeleri ile fırınınızı temizlemelisiniz. Yanlış bir temizlik, ürününüze zarar verecektir. Ankastre fırın temizliği yaparken öncelikle yumuşak bir sünger tercih etmelisiniz. Süngerin sert kısmı ya da fırça kullanırsanız ürününüzde çizilmelere yol açar. Ürününüzü temizlerken zarar verecek kimyasallardan kaçınmalısınız. Ankastre fırınınızı buharlı temizleme özelliği ile de önce kirleri yumuşatıp sonra bir bezle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Ankastre Fırın Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Fırınınızı kullanırken yaptığınız yemek için doğru olan programı seçmelisiniz. Alt-üst ısıtma, turbo fan, buz çözme, ızgara ve piliç çevirme, multifonksiyonel pişirme yöntemlerinden en uygun olanı seçerek yemek hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir:

Yemeği fırına koymadan önce fırın ısıtılmalıdır. Bu yemeklerinizin daha iyi pişmesini sağlar.

Yemeğiniz pişerken sürekli kapağı açıp bakmamalısınız. Bu fırının içinde ekstra ısı kaybı oluşturacağı için enerji kaybına neden olur ve yemeklerinizin pişme süresi uzar.

Yemeğin pişmesine 10 dakika kala fırınınızı kapatabilirsiniz. İçerisindeki sıcaklık ile yemeğiniz pişecek böylece enerji tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Fırının yanında tehlike oluşturabilecek eşyalar bulundurmamalıdır. Perde gibi kolay tutuşan eşyalar riskli olabilir.

Ankastre Fırın Ölçüleri

Ankastre fırınlarda fırının gireceği yerin ankastre fırınınıza uygun olması çok önemlidir. Günümüzde yapılan bir çok konutta mutfak tasarımı yapılırken ankastre fırın ölçüleri dikkate alınır. Bu çerçevede evlerin çoğunluğunda mutfak dolap ölçüleri ankastre fırına uygunluk teşkil eder.

Mutfağınızda fırına ayrılan yerin ankastre fırın ölçülerine uygun olmaması durumunda ankastre fırınlar ilave aparatlar yardımıyla dolap içine yerleştirilebilir. Bu gibi durumlarda mutfak dolap içi alanının ölçülerini alarak Simfer Satış Noktası danışmanından size en uygun montaj çözümü için destek alabilirsiniz.

Ankastre Fırın Seti

Ankastre Fırınlar tek olarak alınabildikleri gibi set halinde de alınabilirler. Ankastre setler, fırın, ocak ve davlumbazdan oluşur. Ankastre fırınları set olarak satın almanın bazı avantajları vardır. Özellikle set haline olan ankastre eşyalar birbirleriyle tasarım açısından bütünlük teşkil ederler. Böylece mutfağınıza şık ve bütünleyici bir görünüm katarlar. Bunun yanında ürünler arasında bazı özelliklerin birlikte kullanılması ürünlerinizin performansını artırır ve daha iyi bir pişirme deneyimi sağlanmasına yol açar.

Ankastre ürünlerin set halinde alınmasının bir başka avantajı da fiyattır. Ankastre ürünleri set halinde satın aldığınızda, tek tek aldığınıza göre daha az bir fiyat ödersiniz.

Ankastre Fırın Modülü

Ankastre fırınlar mutfaklarda çoğunlukla rahatlıkla kendileri için ayrılmış olan dolap içlerine yerleştirilebilirler. Günümüzde yapılan konutlarda mutfaklarda ankastre dolap alanları standarttır.

İstisnai durumlarda ya da daha yaşlı konutlarda ankastre fırın için ayrılmış bir dolap bölmesi bulunmayabilir. Bu durumlarda ankastre fırın modülü kullanımı ankastre fırının kolayca mutfağa entegre edilmesini sağlar.

Ankastre fırın modülü seçerken seçtiğiniz modülün mevcut mutfağınızın tasarımı ile uyumlu olmasına dikkat ediniz. Aynı şekilde seçeceğiniz ankastre fırın modülünün renginin de mevcut mutfak mobilya rengi ile uyumlu olması mutfağınızı daha da şıklaştırır.

Ankastre Fırın Fiyatları

Ankastre fırın fiyatlarını belirleyen birçok etken vardır. Fırında bulunan pişirme fonksiyonları , turbo fan özelliği, gril fonksiyonu gibi özellikler fırının performansını artırır. Bu özellikler fiyata da etki eder. Ankastre fırınlar tek alınabildiği gibi set şeklinde de alınabilir. Ankastre set şeklinde alırsanız hem çeşitli kampanyalardan yararlanmış hem de mutfağınızda bütünleyici bir şıklık sağlamış olursunuz. Ankastre fırın fiyatlarını inceleyip aradığınız özellikte ankastre ürünü Simfer'de bulabilirsiniz.

Mutfağınızın tarzı sizi yansıtır. Mutfakta size uygun tasarımlarla özenle aldığınız mobilyalarla uyumlu seçeceğiniz bir ankastre fırın mutfağınıza değer katar ve sizin tarzınızı yansıtır.

Ankastre fırınlar söz konusu olunca bir çok seçenek mevcuttur. Büyük ankastre fırınların yanında mikrodalga fırınlar da ankastre olarak yapılabilmektedir.

Ankastre fırınların bir çok özelliği bulunur. Teknolojinin gelişmesi ve evde yemek çeşitliliğinin artması ile ankastre fırınlar geleneksel pişirme şekillerinin yanı sıra yepyeni pişirme özellikleri, farklı temizlik seçenekleri, daha güçlü pişirme olanakları gibi bir çok yeni özelliği bünyelerinde taşırlar.

Ankastre fırın satın alırken siz uygun özellikleri olan bir seçeneği değerlendirmeniz önemlidir. Bunun yanında ankastre fırını satın aldığınızda içinde bulunan özellikleri iyice incelemenizi öneririz. Böylece fırınınızda bulunan ilave özellikleri de daha hızlı, verimli ve lezzetli yemekler pişirmek için kullanabilirsiniz.

Ankastre fırını satın alırken tek olarak, ya da ankastre set olarak satın alabilirsiniz. Ankastre setler fırının yanında ankastre ocak ve ankastre davlumbazdan oluşur. Ankastre set satın aldığınızda hem birbirlerini bütünleyici mutfak eşyaları satın almış olursunuz, hem de set içerisinde yer alan ürünlerin kendi aralarında uyumdan kaynaklanan bazı özelliklerini de kullanma olanağı elde edersiniz.

Ankastre fırınlarda fiyatları belirleyen bir çok farklı faktör bulunmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte ankastre fırınlarda birbirinde yenilikçi ve heyecan verici bir çok yeni teknolojik fonksiyon bulunmaktadır. Bu fonksiyonların bazıları geçmişte mutfakta yapma imkanı bulamadığımız bazı yemekleri de artık evde deneyimlememize olanak sağlar.

Ankastre fırının fonksiyonları arttıkça ilave bu özellikler fiyata etki eder. Aynı zamanda ankastre fırında bulunan pişirme fonksiyonu sayısı, turbo fan özelliği, grill fonksiyonu gibi özellikler de fırının performansını artırır.

Ankastre fırın fiyatlarının etkileyen önemli bir unsur da fırında kullanılan malzemelerdir. Ankastre fırınlarda bazı modellerde cam, metal, inox gibi şık ve farklı özelliklere sahip malzemeler kullanılır. Ancak unutulmamalıdır ki, kullanılan malzemenin kalitesi fırınınızın dayanıklılığını ve ömrünü uzatır. Böylece başta ödediğiniz fiyat uzun vadede daha makul bir seviyeye düşer. Fırınla birlikte gelen aksesuarlar da fiyat/performans değerlendirmesi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Simfer’de standart olarak gelen 6 cm derinlikli tepsi gibi aksesuarlar, ilave mutfak gereci almanızı gereksiz kıldığı için maliyetlerinizi düşürür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.