Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Mikrodalga Fırınlar

Filtreler Filtreler

Mikrodalga fırınların en büyük faydası pratik kullanımlarıdır. Buzdolabında soğuk ya da dondurucu kısmında donmuş olarak muhafaza ettiğimiz yemek malzemeleri dakikalar hatta saniyeler içerisinde yemek yapmaya hazır hale gelebilirler. Böylece malzemelerin saatlerce oda ısısına gelmelerini beklemek zorunda kalmayız.

Mikrodalga fırınlarının bir diğer kullanım alanı da pişmiş yemeklerin tekrar ısıtılmasıdır. Günümüzde hızlı çalışma temposu içerisinde çalışan ebeveynler, yaptıkları yemekleri lezzetini kaybetmeden çok kısa bir süre içerisinde mikrodalga fırın yardımıyla ısıtabilip dakikalar içerisinde yemeği sofraya getirebilmektedir.

Mevcut yemeklerin ısıtılması ya da malzemelerin yemek yapmaya hazır hale getirilmesi dışında günümüzde, süpermarketlerde mikrodalga fırında pişirilip dakikalar içerisinde yemeye hazır hale getirilebilecek mikrodalga fırın için özel üretilmiş bir çok yemek bulunmaktadır. Özellikler zamanı dar olan kişilerin, ya da çalışan ebeveynlerin yemek saatlerinde bu tür yemekler mikrodalga fırın yardımıyla imdatlarına yetişirler.

Market reyonlarında yer alan bir çok donmuş gıdanın, sebzelerin ve meyvelerin yemeğe hazır hale gelmesi için artık beklemeye gerek kalmamaktadır. Donmuş olan ürünler dakikalar içerisinde mikrodalga fırında çözülüp yemek yapmaya hazır hale gelebilirler.

Bugünlerde fırında yapılan bazı hazır yemeklerin de mikrodalga fırına uygun olarak pişirilebilmeleri de mümkündür. Hazır yemekleri ve donmuş gıdaları mikrodalga fırında ısıtırken ya da buzlarını çözerken paket üzerinde yer alan talimatlara uymanız, ya da mikrodalga fırınınızda yer alan uyarıları ve program seçeneklerini uygulamanız yeterli olacaktır.

Mikrodalga fırınlar bir çok alanda mutfağımızın ve hayatımızın vazgeçilmezi olmuşlardır. Margarin ya da tereyağı gibi katı maddelerin kısa sürede oda sıcaklığına saniyeler içerisinde getirilmesi mikrodalga fırınların vazgeçilmez faydalarından biridir.

Bir çok farklı modelleri olsa da mikrodalga fırınların belki de en göz alıcı modelleri ankastre olanlardır. Ankastre mikrodalga fırınlar mutfağınızda mobilyanız içerisine entegre olarak son derece şık bir görünüm sağlarlar.

Günümüzde modern mutfaklarda neredeyse her mutfakta ankastre mikrodalga fırın için ayrılmış bir bölüm bulunur. Ayrılan bölümün boyutuna göre ona uygun ölçülerde bir ankastre mikrodalga fırın evinize hem şıklık, hem de pratiklik katar.

Ankastre mikrodalga fırınları uygun bölme olmasa da mutfağınızda yerleştirmek oldukça kolaydır. Uygun bölme olmadığı durumlarda, ankastre mikrodalga fırın için özel olarak üretilmiş aparatları mobilyanızda sabitleyerek mutfağınızın mobilyasını ankastre mikrodalga fırın ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

Ankastre mikrodalga fırın yeri belirlerken önem vermeniz gereken öncelikli faktör fırının kolay ulaşılabilmesidir. Ankastre mikrodalga fırınınızın bel hizanızın üstünde yer alması, mikrodalga fırınınıza yemekleri ve malzemeleri kolayca koyup çıkarmanızı sağlar.

Günümüzde ankastre mikrodalga fırınların bir çok farklı özelliği bulunmaktadır. Manuel modeller yanında dijital ekranlı modellerde bir çok fonksiyonu görüntüleyebilir, pişme sürecini de kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Bunun yanında buz çözme, patlamış mısır yapma gibi hazır bazı fonksiyonlar sürecinizi hızlandırdığı gibi zaman hesabı yapmadan ya da fırın başında beklemeden yemeğinizle ilgili istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlar.

Ankastre mikrodalga fırın kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri yemeğin ya da malzemenin mikrodalgaya hangi kapta verileceğidir. Mikrodalga fırınlar, konvansiyonel fırınlardan farklı bir teknoloji ile çalışırlar ve her kap mikro dalga fırın için uygun olmayabilir. Yüksek ısı nedeniyle bazı kaplar mikrodalga fırında eriyebilir ya da kendi özelliklerini kaybedebilir. Üstelik bu durumlarda sadece yemeğe ve malzemeye değil, mikrodalga fırınınıza da zarar gelebilir.

Bu tür durumları engellemek için ankastre mikrodalga fırınınıza kullanım kılavuzunda belirtilen mikrodalga fırın kullanımına uygun kapları kullanmanızı öneririz. Hazır yemeklerde ve mikrodalga için üretilen yemeklerde kullanılan kaplar, çoğunlukla ankastre mikrodalga fırın kullanımına uygundur. Yine de paket üzerindeki talimatları dikkatlice okumanızı öneririz.

Ankastre Mikrodalga Fırın Modelleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ankastre mikrodalga fırın modellerinde de bir çok yenilik söz konusu olmuştur. Hızlı ısıtma ve buz çözme gibi özelliklerin yanında eskiden fırınlarda bulunan bazı özel programlama seçenekleri, dijital ekranlar gibi hayatımızı kolaylaştıran yenilikler ankastre mikrodalga fırınlarda yer almaya başlamıştır. Doğru ankastre mikrodalga fırın modelini seçerken, mikrodalga fırının sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak özelliklere sahip olmasına dikkat etmenizi öneririz. Her yeni özellik maliyete yansıdığı için ihtiyaç duymadığınız özelliklerde ankastre mikrodalga fırın modelini seçmemeniz maliyetinize olumlu yansıyacaktır. Ankastre yerine midi fırın tercih etmeniz durumunda. Mini fırınlar kategorimize göz atmak isteyebilirsiniz.

Ankastre mikrodalga fırın modeli seçerken dikkat edilecek bir diğer husus da mikrodalga fırının enerji tüketimidir. A ve üstü sınıf mikrodalga fırınlar diğer modellere göre daha az enerji tüketirler. Bu nedenle ilk bakışta maliyetleri daha fazla görünse de orta vadede daha az enerji harcadıkları için diğer ankastre mikrodalga fırınlara göre maliyet açısından daha avantajlı hale gelirler.

Model seçiminde bir önemli konu da ankastre mikrodalga fırının temizliğidir. Gri ve metalik ankastre mikrodalga fırınlarla beyaz ankastre mikrodalga fırınların temizliği farklıdır. Metlik görünümlü ankastre mikrodalga fırınlar iz bırakmaya daha fazla müsaittir. Bu nedenle temizlik yapılırken kullanılan malzemeye uygun temizlik malzemeleri alınması hem temizliği kolaylaştırır, hem de ankastre mikrodalga fırınınızın ömrünü uzatır.

Ankastre Mikrodalga Fırın Ölçüleri

Ankastre mikrodalga fırın seçerken en önemli hususlardan biri de fırının yerleşeceği alandır. Günümüzde bir çok konutta ankastre mikrodalga fırın için hazırlanmış dolap alanları bulunur. Ankastre mikrodalga fırın almadan önce mutfağınızda bulunan mikrodalga fırın için ayrılmış yerin ölçüsünü almanız büyük önem taşır.

Aldığınız ölçüye göre en yakınınızda yer alan Simfer satış danışmanına başvurarak size uygun ankastre mikrodalga fırın modellerini önermesini talep edebilirsiniz.

Ankastre mikrodalga fırının monte edilmesi oldukça kolaydır. Fırınlar mutfak modeli ve rengi ile uyumlu olacak aparatların monte edilmesi ile dolaba kolayca uygun hale getirilirler ve yerleştirilirler.

Montaj kolay olduğu gibi, ankastre mikrodalga fırının sökülmesi ve taşınma esnasında yeniden monte edilmesi son derece kolaydır. Yeni konutun mutfağında yer alan dolap alanının daha büyük olması halinde yine uygun aparatlarla ankastre mikrodalga fırının kullanılması da mümkün olabilir.

Ankastre Mikrodalga Fırın Ne İşe Yarar?

Ankastre mikrodalga fırınlar, tam boy fırınlardan farklı olarak hızlı ısıtma ve buz çözme gibi bazı pratik ve hayatı kolaylaştırıcı özelliklere sahiptirler.

Örneğin, dolabınızda dondurucuda sakladığınız et, tavuk ve balıkların saatlerce dışarıda buzunun çözülmesini beklemek yerine, ankastre mikrodalga fırında uygun programı seçerek dakikalar içerisinde buzlarının çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Yine donmuş halde aldığınız sebze ve meyveleri kısa sürede kullanmak isterseniz ankastre mikrodalga fırın yardımıyla sebze ve meyvelerin buzlarını kısa sürede çözerek yemek pişirmeye hazır hale getirebilirsiniz.

Daha önce yaptığınız ve kalan yemeklerin yeniden ısıtılması mikrodalga fırınlar ile çok daha kolaydır. Normal fırınlarda daha uzun sürede ısıtacağınız yemeklerinizi mikrodalga fırında daha kısa sürede ısıtarak sofraya getirebilirsiniz. Üstelik zaman ayarı sayesinde altının yanmasını da engellemiş olursunuz.

Günümüzde bazı mikrodalga fırınlarda popcorn yapma özelliği de bulunmaktadır. Bu tür işlemler gerektiğinde gerekli programı seçerek lezzetli bir popcorn keyfini zahmetsizce mikrodalga fırın yardımı ile yaşayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.