Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Airfryer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
31.07.2023

Airfryer Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Airfryer, işlevsel özellikleri ile son zamanlarda en çok kullanılan mutfak eşyaları arasında yer alır. Sıcak hava fritözü olarak da adlandırılan bu mutfak eşyası, minimum yağ ile yemek pişirmenizi hedefler. Öğrenci ya da aile fark etmeksizin hayatınıza pratiklik katarak lezzetli yemekler yapmanıza yardımcı olur. Bu ürün ile minimum yağ kullanarak sağlıklı yiyeceklere kavuşabilir, enerji ve zamandan kazanabilir, verimli bir kullanım imkânı yaşayabilirsiniz. Yemek pişirme sürecinize hız ve kolaylık katan Airfryer çeşitleri arasından uygun olanı tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler mevcuttur. Ürün özellikleri ve avantajları gibi birçok bilgiye göz atmaya ne dersiniz? 

Mutfakların Baş Rol Oyuncusu Airfryer Nedir?

Derin kızartma işlemi yapan Airfryer, herhangi bir tesisat gerektirmeden tezgâh üzerine yerleştirilir. Konveksiyonlu bir fırın türü olarak sıcak havayı yüksek hızda dolaştırır. Yiyeceklere çıtır ve gevrek bir dokunuş yaparak lezzetini katbekat artırır. Az yağ kullanarak ya da hiç yağ kullanmadan sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. 

Airfryer'ın Özelliklerine Göre Kullanımı Nasıldır?

Airfryer, çeşitli büyüklüklerde tasarlanarak kalabalık ailelere de hitap eder. Kullanım kılavuzundan tüm bilgileri öğrendikten sonra rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. Hazne içerisine malzemeleri yerleştirip uygun programı seçerek başlayabilirsiniz. Bazı modellerde, pişirme sırasında hazneyi çıkarıp çalkalamanız gerekir. Bu durum, malzemelerin tam olarak pişmesine yardımcı olur. Airfryer özellikleri, modele göre değişiklik gösterir. Ortak hedef, kullanıcıların mutfak sürecini kısaltıp kolaylaştırmaktır. Sevdiklerinize özel yemekler hazırlayarak unutulmaz sofralar kurabilirsiniz. 

Airfryer'ın Kullanıcılara Sunduğu Artılar

Airfryer modelleri ile yemek pişirmek, fırın gibi diğer elektronik aletlere göre birçok avantaj sunar. Bu mutfak eşyasının kullanıcılara sunduğu faydalar;

 • Az yağ kullanımı sağladığı için düşük kalorili yiyecekler pişirir. Bu özellik, sağlıklı bir seçenek olarak karşınıza çıkar.
 • Ön ısıtma gerektirmediği için daha az enerji harcar.
 • Cihazın kullanımı ve temizliği kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Minimum sürede pişirme ve temizlik yaparak zamandan kazanabilirsiniz.
 • Hızlı bir şekilde pişirebileceğiniz acil zamanlarda yardımınıza yetişir. Kalabalık misafir gruplarını rahatlıkla ağırlayabilirsiniz.
 • Kızartma ile birlikte kavurma, ızgara ve fırın gibi farklı pişirme tekniklerini de uygulayabilirsiniz. Bu teknikler, Airfryer'ın çok yönlü olduğunu kanıtlar.
 • Geleneksel kızartma yöntemlerine göre daha az koku yayar. Böylece, rahatsızlık vermeyerek temiz bir mutfak bırakır.  

Airfryer Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Airfryer, lezzetli ve hızlı yemekler pişirmenize destek olan bir üründür. Bu cihazı tercih ederken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktaları aşağıdaki gibi listelemek mümkün. 

 • Zamanı ve sıcaklığı ayarlamanızı sağlayan manuel ya da dijital düğmeler mevcuttur. Bazı modellerde, program kendi sıcaklığını ayarlarken bazılarında size bırakır.
 • Yemeklerin pişirme süreleri önemli bir detaydır. Hız amacıyla aldığınız Airfryer'ın pişirme sürecinizi kolaylaştırması gerekir.
 • Yerleştireceğiniz konuma ve aile üyenizin sayısına uygun büyüklükte bir tercih yapabilirsiniz. 
 • Bazı modellerde bulunan şeffaf kapak ve iç ışık, yemeği pişerken kolaylıkla takip etmenizi sağlar. 
 • Yemeği kendi kendine pişmeye bırakmak istiyorsanız, sallama gerektirmeyen modelleri seçebilirsiniz.
 • Kullandıktan sonra makinenin ana parçaları nemli bir bezle silinir. Ancak, sepet ve tavanın bulaşık makinesinde yıkanabilmesi size kolaylık sağlar.

Doğru Airfryer Temizliği İle Uzun Süreli Kullanım

Airfryer'ın kullanım kılavuzunu inceleyerek temizlik sürecini öğrenmeniz gerekir. Bazı modellerde tel ve hazneyi makinede yıkayabilirken bazıların da elde temizlemeniz önerilir. Bulaşık deterjanı ve yumuşak bir sünger yardımı ile silip kurumaya bırakabilirsiniz. Her pişirme sürecinden sonra temizleyip sonraki kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Yağların uzun süre kalması, parçaların yıpranmasına neden olabilir. Keskin ve asitli malzemeler kullanmadan temizlemeniz gerekir. 

Yemek hazırlama sürecinize hız katacak modelleri ve Airfryer fiyatlarını Simfer web sitesinden inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.