Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Airfryer Nedir? Airfryer Ne İşe Yarar?
03.07.2023

Airfryer Nedir? Airfryer Ne İşe Yarar?

Airfryer, herhangi bir yiyeceği hızlı bir şekilde ve yağ kullanmadan ısıtan ve kızartan bir ekipman olarak tanımlanır. Temelde yiyecekleri sıcak hava ile pişiren mini bir konveksiyonlu fırındır. Bu ekipmanla yemekler, kendi nemiyle pişer. Bu nedenle yağ kullanmanıza gerek kalmadan lezzetli ve sağlıklı yemekler hazırlamanız mümkün hale gelir.

Mutfakta Devrim Yaratan Airfryer Nedir ve Ne İşe Yarar?

Yağsız fritöz ve hava fritözü olarak da bilinen airfryer, mutfakların göz bebeği haline geldi. Yağsız fritöz, dahili bir mekanizma sayesinde mutfaklarda pratiklik sağlar. Fritözün içindeki hava, dairesel bir şekilde ve yüksek hızda döner. Bu uygulama, sıcaklığın yükselmesine ve yemeklerin pişmesi için gereken sıcak havanın elde edilmesine olanak tanır. Aynı sıcak hava, yağsız fritözün içinde konumlanan tepsideki yemeğin her yerine eşit derecede ulaşır. Sonuç olarak çıtır, kızarmış ve benzersiz bir lezzet içeren yemeğiniz hazır hale gelir.

Airfryer modelleri temel olarak iki bileşen barındırır. Bunlar; yiyecekleri kızartmak için elektrik bobini ve tepsinin içinde sıcak hava sirkülasyonunu teşvik eden pervanelerdir. Yağsız fritözü çalıştırdığınızda elektrik bobini ısınır. Bu bobinden iletilen sıcak hava ise yiyeceklere ulaşır. Genellikle ortalama üç dakikalık bir zaman diliminde iç sıcaklık 300 dereceye çıkar. Pervaneler yüksek hızda döner ve sıcak havayı kabın içinde dolaştırır. Tepsinin formatı da hava dolaşımını destekler. 

Yiyeceğin her yerine ulaşan sıcak hava sayesinde yemeğiniz kolayca pişer. Yağsız fritöz, yiyeceğin kendi nemini kullanarak pişmesini sağladığından, herhangi bir yağ türüne ihtiyacınız bulunmaz. Sağlıklı beslenmeye odaklandığınızda hava fritözü ile yağsız ve sağlıklı yiyecekler hazırlayabilirsiniz. Hem de zamandan ve maliyetten tasarruf ederek!

Herkesin Cevabını Merak Ettiği Soru: Airfryer Sağlıklı mı?

Airfryer radarınıza girdiyse, siz de çoğu insan gibi bu ekipmanın sağlıklı olup olmadığını düşünebilirsiniz. Piyasaya giriş yapan her üründe olduğu gibi yağsız fritöz hakkında da efsanelerin ve gerçeklerin gündeme geldiğini fark edebilirsiniz. Öncelikle bilmelisiniz ki, yağsız fritöz ile lezzetli yemekler hazırlamanız mümkün. Öte yandan, bu ekipmanla yemekleri hızlı bir şekilde hazırlayabilir ve donmuş ürünleri dahi kızartabilirsiniz. Çoğu tüketiciyi cezbeden detaylar da bunlardır. 

Peki, gerçekten yağsız fritöz kullanımı sağlıklı mı? Bu teknoloji harikası ekipman ile yağ oranı düşük ve üstün lezzetli yiyecekler elde etmeniz kolayca gerçekleşir. Bunda herkes hemfikir. Beslenme uzmanlarına göre; yağsız fritöz kullanımında olumsuz bir etken bulunmaz. Önemli olan ise yüksek sıcaklıkta yemekleri pişirirken dikkatli olmak ve yiyeceğin yanmış bir kabuk oluşturmasına izin vermemek. Bu aşamada en iyi airfryer ürünleri arasından seçim yapmak da önem arz eder. Çünkü kaliteli ve üst düzey ürünler, yiyeceğinizin yanmasını önler. 

Yağsız fritöz, kilo vermek isteyenler için de sağlıklı bir seçenek. Çünkü yemekleri hazırlamak için yağ gerekmez ve böylece yemekler daha az kalorilidir. Sağlıklı alışkanlıklar elde etmek ve kalorisi düşük besinler tüketmek istediğinizde yağsız fritöz imdadınıza yetişir. 

Sofraları Zenginleştiren Airfryer ile Neler Pişirilir?

Kaliteli airfryer, sağlıklı ve bol çeşit içeren bir sofra elde etmenize yardımcı olur. Çünkü airfryer ile hazırlayabileceğiniz çok çeşitli yemek alternatifleri var. Bunlar arasında öne çıkanlar:

  • Patates kızartması
  • Sebze kızartması
  • Et yemekleri
  • Tavuk ızgara
  • Balık ızgara
  • Hamburger köftesi
  • Patates kroket
  • Soğan halkası
  • Köfte
  • Kızarmış tavuk dilimleri

Kısacası, airfryer çeşitleri ile aklınıza gelen her türlü yemeği hazırlayabilirsiniz. Kendinize, ailenize ve misafirlerinize olağanüstü bir sofra hazırlamayı düşündüğünüzde, yağsız fritözün gücünden faydalanabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Airfryer Fiyatları

Yağsız fritöz modelleri farklı fiyatlarda satışa sunulur. Yağsız fritözlerin fiyatını etkileyen en önemli unsur ise cihazın özellikleri olur. Fiyatı belirleyen bir başka etmen ise ürünün gücü ve kapasitesidir. Kapasitesi ve gücü fazla olan yağsız fritözlerin fiyatı, diğerlerine göre daha farklı olabilir.

Mutfağınızda fark yaratacak yüksek performanslı ve En ucuz airfryer seçenekleri için Simfer ürünlerine göz atabilir, istediğiniz modeli hemen sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.