Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Ankastre Fırınlar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri
24.04.2023

Ankastre Fırınlar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri

Ankastre fırın, yemek pişirmek için kullanılan mutfak cihazlarından biridir. Bu fırınlar, mutfak dolabına ya da tezgahına gömülü olarak yerleştirilen sadece ön taraftan gözüken fırınlardır. Ankastre fırınlar, hem görsellik hem kullanım kolaylığı açısından modern mutfakların olmazsa olmazıdır.

Ankastre Fırın Modelleri Nelerdir?

Küçük aileler için küçük hacimli fırınlar olduğu gibi geniş aileler için geniş hacimli fırınlar mevcuttur. Ankastre fırınlarda özelliklerine göre elektro turbo fırınlar, multifonksiyonel fırınlar, statik fırınlar gibi birçok seçenek vardır. Eğer isterseniz mikrodalga fırınlar bile ankastre olarak monte edilip kullanılabilir. 

Ankastre Fırın Hangi Malzemelerden Üretilir?

Ankastre fırınlar genellikle inox paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Bu malzeme, yüzeyinin sert ve pürüzsüz olması sayesinde yıpranmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Yüzeyinde kir ve mikrop barındırmadığı için fırınlar üretilirken inox malzeme tercih edilir. Paslanmanın önüne geçerek dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Fırınların camı, normal fırın camından beş kat daha dayanıklı temperli camdan üretilir. Normal cam kırıldığında yaralanmalara neden olurken temperli cam, küçük parçalara ayrılarak yaralanmaları en aza indirger. Fırın üretilirken kullanılan malzemenin dayanıklılığı ürününüzün daha kaliteli daha kullanışlı olmasını sağlar.

Ankastre Fırın Özellikleri Nelerdir?

Ankastre fırınlar, mutfak dolaplarına yerleştirildiği için az yer kaplar ve mutfakta size geniş bir alan bırakır. Kullanımı oldukça pratiktir. Fırınınızı kullanırken hatırlatma zamanlayıcı kurarak yemeğinizin pişme süresini ayarlayabilirsiniz. 

Fırının şiş çevirme özelliği sayesinde sağlıklı ve lezzetli bir tavuk çevirme yapabilir , yoğurt mayalama özelliği sayesinde doğal ve katkısız bir yoğurt elde edebilirsiniz. Fırınınızın grill fonksiyonu ile mutfağınızda ızgara keyfi yaşayabilirsiniz. Sağlıklı yaşamak isteyenler için buharda pişirme tekniği ile sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Buz çözme özelliği ile dondurulmuş ürünlerinizi kısa bir süre içerisinde çözdürerek kullanabilirsiniz.

Fırınınızdaki üç cam özelliği sıcağı içerde tutarken, dışardan camın soğuk kalması fırına dokunduğunuzda elinizin yanmasını önler. Camı kolaylıkla çıkarıp temizledikten sonra tekrar kolaylıkla yerine takabilirsiniz. Buharlı temizleme özelliği sayesinde fırınınızın içini kolayca temizleyebilirsiniz.

Ankastre Fırın Bakımı Nasıl Yapılır?

Fırınınızın bakımına özen göstererek uzun süre kullanmanız mümkündür. Yemek yaptıktan sonra lekeler kurumadan temizlerseniz işiniz kolaylaşır. Zira kuruyan lekeleri çıkarmak zordur.

Ürününüzü satın alırken yetkili satıcıya sorarak hangi temizlik malzemeleri tercih etmeniz gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer fırınınız inox malzemeden üretilmişse inox ürünler için özel temizlik malzemelerini tercih etmelisiniz. Ürününüzü temizlerken sert fırça, bulaşık teli, bıçak gibi ürünler fırınınızı çizeceği için bu aletleri kullanmamalısınız. 

Ankastre Fırın Yeri Kaç Cm Olmalı?

Bu ürünler mutfak dolabının içine gireceği için fırının ölçüsünün mutfak dolabıyla uyumlu olması gerekir. Günümüzde yapılan birçok konutta mutfak tasarlanırken ankastre fırınlar için standart ölçü 60 cm olarak belirlenir.

Ankastre Fırın Prizi Nerede Olmalı?

Fırının kurulacağı yerde mutlaka topraklı priz hattı bulunmalıdır. Üçlü priz ya da uzatma kablosu kullanılmamalıdır. Uzatma kablosu kullanırsanız dönüşü mümkün olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Ankastre Fırın Fiyatları Nelerdir?

Fırın fiyatlarını belirleyen birçok etken bulunur. Fırında bulunan pişirme fonksiyonları , turbo fan özelliği, gril fonksiyonu gibi özellikler fırının performansını artırır ve fiyata da etki eder. Fırını isterseniz tek isterseniz set şeklinde alabilirsiniz. Ankastre set şeklinde alırsanız mutfağınızda bütünleyici bir şıklık sağlayabilirsiniz. Fırın fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur da fırında kullanılan malzemelerdir. Bazı modellerde cam, metal ya da inox gibi şık ve farklı özelliklere sahip malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemenin kalitesi fırınınızın dayanıklılığını ve ömrünü uzatır.

Simfer web sitesi üzerinden ankastre fırın fiyatlarını inceleyip aradığınız özellikteki ürünü tercih edebilir, mutfakta sevdikleriniz için keyifle lezzetli yemekler hazırlamaya başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.