Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Ankastre Setler İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri
22.03.2023

Ankastre Setler İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri

Mutfaklarda kullandığınız cihazların mutfak dekorasyonuna gömülü olması durumunda bu ürünlere ankastre denir. Ürünler tek tek olabildiği gibi set halinde de olabilir. Ankastre set mutfaktan mutfağa değişen modellere sahip olabilir.

Son yıllarda hem kullanışlı hem de şık görüntüsü ile mutfak mimarilerin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Bu setler, mutfakta daha akıllı ve işlevsel bir kullanım sağlar. Ayrıca, mutfakta kullanılan alanı da en üst düzeye çıkarır.

Ankastre setler, birçok farklı modelde ve boyutta bulunabilir. Bu nedenle, farklı mutfak boyutlarına ve ihtiyaçlarına uygun seçenekler sunarlar. Ayrıca, ankastre setlerin modern görünümleri, mutfak dekorasyonunu tamamlamak için de ideal bir seçimdir. Bu setlerin üst düzey kalitedeki ürünlerden yapılması gerekir.

Bu tarz bir ürün seçerek uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilirsiniz. Ankastre setler, mutfakta işlevselliği artırmak ve modern bir tasarım elde etmek isteyen herkes için harika bir seçenektir. Ankastre ocak fırın ve davlumbaz çeşitleri mutfağınızın şekline göre birçok farklı çeşitte dizayn edilmiş olabilir. Alacak olduğunuz ankastre seti mutfağınıza en iyi şekilde uyum sağlaması kullanım açısından da büyük bir avantaj sağlar.

Ankastre set beyaz eşya olarak tanımlanırken mutfakta dolaplarınız arasına gömülü bir şekilde yerleştirilir. 3'lü ankastre set içerisinde genellikle fırın, ocak ve davlumbaz bulunur. İhtiyaç dahilinde de bu eşyalara ek olarak mikrodalga gibi cihaz da ekleyebilirsiniz.

Bu setler ise dörtlü ankastre set olarak geçer. 3'lü ankastre set fiyatları genellikle 4'lü ankastre fiyatlarından daha uygun olabilir fakat ayrı ayrı almak yerine tek bir paket halinde alınan setler genellikle uzun vadede bütçe için daha uygun olabilir.

Bu dörtlü set içerisinde ise ankastre fırın ocak, davlumbaz ve mikrodalga bulunur. Pratikliği ve set halinde satılması yeni ev alanlar ya da mutfağını değiştirmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu sebeple ürün çeşitliliği de oldukça fazladır. Daha öncesinde üçlü olarak satılan ankastre setler tercih edilirken değişen ihtiyaçlar ve gelişen teknolojiye göre ürünler değişebilir.

Bu durum ise ankastre set alırken seçimlerinizde zorlanmaya sebep olabilir. Bazı önemli noktaları bilmek en iyi ankastre set seçeneğinizi bulmanıza yardımcı olabilir. Mutfağınız için ankastre set tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylara göz atabilirsiniz. 

En İyi Ankastre Set Hangisidir?

Ankastre set alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey mutfağınızın tasarımı ve setinizin boyutlarıdır. Bu özelliklere dikkat ederek problemlerin büyük bir kısmını arkanızda bırakabilirsiniz.

Bundan bir sonraki adım ise hangi ankastre ürününe ihtiyaç duyduğunuz olabilir. Bu setler ikili, üçlü ve dörtlü gruplar halinde bulunabilir. İhtiyaç duyduğunuz ürünleri belirledikten sonra bu ürünlerin içerisinde olduğu bir set grubunu tercih etmek hem daha avantajlı hem de mutfağınızın daha şık görünmesine yardımcı olacaktır. Aynı serinin ürünlerini tercih etmek mutfağınızı tamamlamanızda daha estetik durabilir.

Bu adımların ardından bütçenize uygun olan setlerden birini seçmek sizin için daha kolay olacaktır. Bu nedenle en iyi modeller mutfağınızla en uyumlu olan modellerdir. 

Ankastre Seti Alırken Hangi Renk Tercih Edilmeli?

Mutfağınızı daha modern gösterecek cihazlardan olan setler, farklı renklere sahip olabilir. Genellikle siyah tercih edilen setler dışında mutfağınıza özgü farklı renklerde de setler bulabilirsiniz. Eğer mutfağınızda bulunan buzdolabınız, bulaşık makineniz veya dolaplarınız ağırlıklı olarak beyaz renklerde ise siyah bir set tercih ederek tek renk görünümünü kırabilir mutfağınıza derinlik katabilirsiniz.

Siyah setler, modern ve şık bir mutfak tasarımı için idealdir. Siyah renk, diğer renklerle kolayca eşleştirilebilir ve mutfakta sofistike bir görünüm yaratır. Beyaz ankastre set modern ve minimalist mutfaklar için popüler bir seçimdir.

Ayrıca, küçük mutfaklar için de uygun bir seçenektir, açık renkler mekânı daha büyük göstermenize de yardımcı olabilir. Bundan farklı olarak mutfağınızda daha farklı bir hava estirmek isterseniz gri ankastre set modellerini de tercih edebilirsiniz. Buna alternatif olarak inox ankastre set modellerini de gözden geçirebilirsiniz.

Bu renkler hem siyah hem de beyazla uyumlu olduğu için sonrasında mutfaktaki renk ağırlığını değiştirmek istediğinizde kolayca uyum sağlayabilecektir. Eğer mutfağınıza eskimiş bir görüntü vermek isterseniz rustik ankastre set modellerini de inceleyebilirsiniz.

Ankastre set beyaz renk rustik modelleri mutfağınıza yumuşak bir hava katarken mutfağınıza küçük vintage parçalar ekleyerek konsepti tamamlayabilirsiniz. Renkli ankastre setler ise, cesur bir tasarım tercih edenler için mükemmel bir seçenektir.

Özellikle pastel renklerdeki ankastre setler, mutfakta renkli bir dokunuş yaratır ve canlı bir atmosfer sağlar.

Ankastre Set Ürünleri Nasıl Temizlenir?

Mutfak, hızlıca ve kolayca kirlenen odalardan biridir. Evin bu kısmını temiz tutmak hem evin hijyeni hem de görüntüsü açısından oldukça önemlidir. Kullanılan cihazların da kolay temizlenebilir olması rengi ve kullanımı açısından bir o kadar önemlidir.

Ankastre setler bu sebeple temizlik dostudur diyebiliriz. Ankastre setlerin temizliği, onların uzun ömürlü ve verimli bir şekilde çalışmaları için önemlidir. Temizlik işlemi, setin hangi kısımlarının temizleneceğine ve hangi malzemelerin kullanılacağına bağlı olarak değişebilir.

Bu setlerin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Düzenli temizlik, setin verimli bir şekilde çalışmasını ve görünümünün uzun süre korunmasını sağlar. Çoğunluğu camdan oluşan gövdeleri ile bu cihazları temizlemek çok kolaydır.

Yalnızca cam yüzey temizleyici ve bir cam beziyle setlerinizin temizliğini kolayca yapabilirsiniz. Size uygun ankastre fiyatları ve modellerini inceleyerek mutfağınız için en ideal modeli tercih edebilirsiniz.

Ankastre Setlerde Davlumbaz Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Ankastre setlerin en önemli parçalarından biri davlumbazlardır. Seçiminizi yaparken en çok dikkat etmeniz gereken şey davlumbazın dış yüzeyinin buhar ve yağ tutmayan bir maddeden yapılmış olmasıdır. Bu özellik yemeklerin kokusunun ve yağının hızlı bir temizlikle gitmesi için oldukça önemlidir.

Davlumbaz seçimi yaparken hijyenden hemen sonra dikkat etmeniz gereken konu çekim gücüdür. Yemek yaparken kokunun tüm eve dağılmaması ve eşyalarınız üzerinde sinmemesi için oldukça önemlidir. Yemek kokusu oldukça zor çıkan ve eğer düzgün temizlenmezse leke bırakan rahatsız edici bir durumdur.

Bu sebeple set tercihi yaparken setinizin içerisinde davlumbaz olduğundan emin olmak uzun vadede oldukça önemlidir. Çekim gücü güçlü bir davlumbaza sahip olmak eşyalarınızın temizliğini korumak ve uzun süreli kullanımları için dikkate alınması gereken bir özelliktir. 

Elektronik aletlerin ömürleri onları nasıl kullandığınıza göre değişiklik gösterir. Davlumbazınızı uzun bir süre problem yaşamadan kullanmak için dokunmatik kontrol panelleri olan bir ürün tercih etmeniz sizin için daha iyi olabilir.

Bunun sebebi dokunmatik panelin rahatlıkla temizlenmesidir. Bazı düğmeli modellerde temizliğine dikkat edilmediği için düğmeler içeri kaçabilir ya da düğmelerin arasında yağ birikebilir. Fakat bu problemler de davlumbaza yeterince temiz ve iyi bakıldığında ortadan kalkmaktadır.

Davlumbazlarda bulunan filtreler genellikle kaset şeklindedir. Temizliğinin kolay olması için cam yüzeyli bir davlumbaz tercih etmek işinizi kolaylaştırsa da performansını ilk günkü gibi koruması için bu filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.

Fakat bu da oldukça kolaydır çünkü rahatlıkla çıkan filtreleri de bulaşık makinasına koyup yıkayabilirsiniz. 

Ankastre Ocak Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mutfaklarda genellikle en sık kullanılan cihazların başında ocaklar gelir. Ankastre ocak alırken ihtiyaçlarınızı ve kullanım sıklığınızı göz önünde bulundurarak sizin için en iyi tercihi yapabilirsiniz.

Ocakların modellerinde belirleyici rol oynayan şeyler genellikle kullanılan malzemeler, ocağın fonksiyonları, ilave özellikleri ve ısınma dereceleridir. Bir diğer özellik ise ocakların tasarımları ve modelleridir. Ankastre ocaklarda enerji kullanımı farklılık gösterebilir.

Kimi modeller yalnızca doğal gazlı ya da tüplüyken kimi modeller elektrikli kimi modeller de hem elektrikli hem de doğal gazlı olabilir. Doğru modeli seçmek için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanacağınız enerji kaynağıdır. Eğer evinizde doğal gaz kullanılıyorsa doğal gazlı ya da tüpü modelleri tercih edebilirsiniz.

Gaz kullanımı hakkında olumlu düşünmeyenler için ise gazlı modellerde olduğu kadar şık elektrikli ocak modelleri de bulunabilir. Eskiden elektrikli modellerde ocağın ısınması için bir süre geçmesi beklenirdi.

Artık böyle bir bekleme süresine ihtiyaç duyulmamakla birlikte elektrikli ocakların performansları da oldukça artmıştır. Bu sebeple ister gazlı ankastre ocakları ister elektrikli ankastre ocak modellerini aynı performansta rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Ocağınızın enerji kaynağına karar verdikten sonra hijyen açısından size kolaylık sağlayacak modeller arasında dış yüzeyi leke ve yağ tutmayan rahat temizlenen modelleri inceleyebilirsiniz.

Hijyenin yanında sık sık kullanılan ocakların pratik olması da en önemli tercih sebeplerinden biridir. Örneğin ocak gözerinin birbirine çok yakın olması tek seferde iki ya da üç farklı tencere/ tavada yemek yapılmasını zorlaştırırken ocak düğmelerinin ön tarafta olması da kullanımı kolaylaştırabilen etkenlerden biridir. 

Ev kazalarının birçoğu mutfaklarda yaşanır. Bunun önüne geçebilmek için tercih edeceğiniz setin güvenlik kilidi olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Güvenlik kilidi, açık unutulan ocakların otomatik olarak kendini kapatmasına ve gaz akışının kesilmesine yardımcı olur. Bu sayede evinizde meydana gelebilecek riskleri en aza düşürebilirsiniz.

Hangi Ankastre Fırını Tercih Etmelisiniz?

Mutfakta en çok kullanılan cihazlardan biri de fırınlardır. Lezzetli ve düzgün pişmiş yemekler yapabilenin sırrı iyi bir fırından geçer. Fırın tercihi yaparken de birkaç detaya dikkat etmeniz kendiniz için en uygun fırını bulmanıza yardımcı olabilir.

Öncelikle tercih edeceğiniz fırının boyutlarına karar vermek mutfağınızın estetiği açısından oldukça önemlidir. Eğer ihtiyacınızdan büyük bir fırın alırsanız hem alan hem de elektrik harcaması konusunda problem yaşayabilirsiniz.

İkinci önemli nokta ise tercih edeceğiniz fırının pişirme özellikleridir. Pişirme özellikleri çeşitli olan bir cihaz tercih ettiğiniz zaman mutfakta yemek hazırlamanız kolaylaşır ve birçok yemeğinizi fırınınızda rahatlıkla pişirebilirsiniz. Örneğin turbo özelliğine sahip bir fırında hızlıca yemeklerinizi pişirebilirsiniz. 

Fırınların boyutu göz önüne alındığında temizlik de oldukça önemli bir etkendir. Fırınların içerisinde yemek kalıntıları, yağlar ya da yemeğin kokusu kalabilir. Seçeceğiniz fırının çift cam ve havalandırma özelliklerine dikkat ederek koku probleminden kurtulabilirsiniz. Çift cam fırının sıcaklığını dışarı vermez.

Bu sayede de yemekler istediğiniz ısıda rahatça pişer ve fırınla olası bir temas durumunda olumsuz sonuçların önüne geçilir. Aynı zamanda aydınlatma teknolojisi olan fırınlarda yemeklerinizi kapağı sık sık açmanıza gerek olmadan dışarıdan rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Cam çerçevesi sayesinde ısıyı içeride tutarak yemeklerinizi tam istediğiniz gibi pişirebilirsiniz. Fırınların boyutları büyüdükçe temizliği de aynı oranda zorlaşabilir. Fakat fırınınız büyük de küçük de olsa iç yapısı yağ ve kir tutmayan bir yapıdaysa temizliği daha kolay olacaktır.

Bu sayede yemek kalıntıları ve yağlar için kolay temizlenebilir iç malzemesi ile fırınınızın hijyenini kolayca sağlayabilirsiniz. Ürün seçimi yaparken ankastre set fiyatları incelemesi yapabilirsiniz. Mutfağınız için en iyi ve en ucuz ankastre set modellerini incelemek için Simfer web sitesini ziyaret edebilir, dilediğiniz modelin siparişini hemen verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.