Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
04.06.2023

Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ankastre ürünler, mutfaklara modern ve şık bir görünüm kazandıran vazgeçilmez ekipmanlardandır. Tezgah ve dolapların içine yerleştirildikleri için mutfağın düzenli bir görünüm kazanmasını sağlar. Bu ürünler arasında en çok tercih edilenler ise fırın, ocak ankastre davlumbaz seçenekleridir. Setler, ankastre fırın ve ocak gibi iki temel ürünü içeren kombinasyonlardır. 2'li ankastre set seçenekleri, iki ürünü bir arada satın almak isteyenler için ideal bir pakettir. 3'lü ankastre setler ise daha geniş mutfaklara sahip olanlar için tercih edilebilir. Fırın, ocak ve davlumbaz gibi çeşitli seçenekler arasından tercih yaparak mutfaklarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Ankastre Ocak: Mutfaklarda Şıklığın ve Kullanım Kolaylığının Anahtarı

Ankastre ocak en çok tercih edilen ankastre ürünler arasında yer alır. Mutfak tezgahına gömülü olarak tasarlanan ürünler tezgaha farklı bir hava katabilirsiniz. Ürün seçenekleri arasında gazlı ve elektrikli modeller bulunur. Gaz kullanmayı düşünmüyorsanız elektrikli modelleri deneyebilirsiniz. 2'li ya da 4'lü ocak gözüne sahip modeller elektriğe bağlı olarak çalışır. Dokunmatik kontrol paneline sahip modeller, modern bir hava katar. Elektrik kaynaklı ocakların yavaş ısınma özelliğine karşılık bazı gözler hızlı ısınma özelliğine sahiptir. Bu şekilde daha çabuk ısınır ve siz de hemen pişirmeye başlayabilirsiniz. Vitroseramik bir yüzeye sahip modeller ise cam ve seramik alaşımı ile üretilir.

Isıyı daha hızlı yaydığı için çabuk ısınır. Gazlı modeller aktif bir gaz bağlantısına ihtiyaç duyar. Gazlı ankastre ocak modelleri genellikle cam tasarıma sahiptir. Kolay silinebilir olan cam yüzeyi yemek pişirdikten sonra temizlemek için belirli bir süre beklemeniz gerekebilir. Ancak zemin zerinde leke kalmaması için nemli bez ile temizleyebilirsiniz. Yağ lekeleri için ankastre yüzeylere özel olarak tasarlanan temizlik ürünleri tercih edebilirsiniz. Ankastre ocak modelleri tezgaha gömülü oldukları için seçim öncesi ölçü almanız gerekebilir. Genellikle 60 cm olarak standart olsa da wok gözüne sahip 5 ocaklı modeller 70 cm olabilir. Eğer yemek yapmayı seviyorsanız ve sık sık yemek yapıyorsanız 5 gözlü modelleri inceleyebilirsiniz.

Ankastre Fırın: Lezzetli Yemeklerin Anahtarını Sunan Estetik Bir Çözüm

Ankastre fırın seçenekleri farklı pişirme teknolojilerine sahip modellerden oluşur. Bu seçenekler; elektro turbo fırınlar, multifonksiyonel fırınlar ve statik fırınlardır. A sınıfı enerji harcayan fırın modelleri farklı özelliklere sahip olsalar da genellikle gril pişirme yapabilirsiniz. Bu şekilde ızgara lezzetlerini deneyebilirsiniz. Modellerde el yakmayan ve 3 camlı soğuk kapak teknolojisi bulunur. Bu şekilde fırının içini açarken ellerinizi koruyabilirsiniz. Bazı modellerde standart tepsi ve krom iç ızgaraya ek olarak derin tepsi de bulunur. derin tepsi ile farklı pişirme yöntemlerini deneyimleyebilirsiniz. Ankastre fırınlar, mutfak dolaplarına gömülü olarak kullanıldığı için seçim öncesi kullanacağınız yeri belirlemeniz gerekir. Ocak gibi fırın ölçülerinde de 60 cm standart ölçüdür. Ancak modele ve iç hacme göre değişiklik olabilir. Teleskobik ray sistemine sahip modellerde rafları daha kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. İç hazne emaye olduğu için kolay temizlenebilir ve kir tutmaz.

Ankastre Davlumbazlarla Ferah Bir Mutfak Deneyimi

Davlumbazlar çeşitleri mutfakların hem işlevsel hem de dekoratif ürünleridir. Özellikle eğik cam ve oval cam modeller dekorasyona hareket getirir. Cam tasarıma sahip modeller, mutfakta temizlik ve ferahlık katar. Dekoratif olmaları kadar kolay kullanılır yapıdadırlar. Push button teknolojisine sahip modeller dokunmatik oldukları gibi sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Modele göre değişse de saatte 400 m3 hava transferi sağlar. bu şekilde yemek kokularından ve dumandan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Özellikle alüminyum filtreye sahip modellerin temizliği oldukça kolaydır. Yıkanabilir filtreleri bulaşık makinesinde ve elde yıkayabilirsiniz. yıkama sonrası kuru bir bezle kurulayıp hemen takarak kullanıma devam edebilirsiniz. Filtre dışında iç gövde kısmını nemli bir bezle temizleyebilirsiniz. Bu şekilde çekiş gücünü kaybetmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ankastre Ürünler Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankastre ürünler, mutfaklara modern ve şık bir görünüm kazandıran popüler bir seçimdir. Ancak, bu ürünleri seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir:

  • Boyutlar: Ürünlerin boyutları, mutfağınızın mevcut alanına uygun olmalıdır. Özellikle 2'li veya 3'lü ankastre setler almayı düşünüyorsanız, tüm parçaların mutfağınıza sığdığından emin olmanız gerekir.
  • Enerji verimliliği: Modeller enerji tasarruflu modelleri sayesinde yüksek enerji verimliliği sağlayabilir. Bu, hem çevre dostu hem de uzun vadede tasarruf sağlayan bir seçenektir.
  • Özellikler: Ankastre ürünlerin özellikleri, seçtiğiniz modele göre değişebilir. Örneğin, fırınların pişirme fonksiyonları, ocakların ısıtma alanları ve davlumbazların emiş gücü farklı olabilir. İhtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak özellikleri karşılaştırmalı ve en uygun olanı seçmelisiniz.
  • Marka ve garanti: Ankastre ürünler, mutfağınızın birer parçası olur. Dolaplara gömülü olarak uzun süre kullanacağınız ürünler için servis ve bakım ağın geniş olan bir markaya yönelmeniz sizin için daha iyi olabilir.

Siz de Simfer'in geniş ankastre set ürünlerine göz atabilir, uygun fiyatlı farklı tasarıma sahip ürünleri inceleyerek istediğiniz seçebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.