Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Ankastre Ürünlerin Montajı Nasıl Yapılır?
04.06.2023

Ankastre Ürünlerin Montajı Nasıl Yapılır?

Ankastre ürünlerin seçiminden sonra montaj aşaması gelir. Montaj aşaması ideal bir kullanım için önemli bir noktadır. Doğru bir montaj ile ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ankastre ürünlerin kurulumu için montaj aşamasında olduğu gibi montaj aşamasından önce de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalar kurulum yapılacak ürüne göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin fırın ve ocak kurulumu için farklı noktalara dikkat edilir. Ankastre ürün içeriğinde genellikle ocak, fırın ve davlumbaz yer alır. Set içeriği her modelde değişiklik gösterebilir. Örneğin 2'li ankastre set çeşitleri olduğu gibi 3'lü ankastre set modelleri de olabilir. 2'li set içeriğinde iki adet ürün bulunur. Örneğin ocak ve fırın ya da davlumbaz ve fırın 2'li set içeriği olarak belirlenebilir. 3'lü set modelleri ise üç ürünü içerir. Davlumbaz, fırın ve ocak 3'li set modellerine örnek olarak verilebilir. Ankastre ürünleri satın aldıktan sonra montajını gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Kolay bir montaj süreci için bazı kritik detaylar bulunur. Siz de bu detaylara göz atıp montajınızı yapabilirsiniz.

Ankastre Fırın Montajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ankastre fırın montajı için ilk olarak montaj alanında topraklı priz hattının bulunmamasına dikkat etmeniz gerekir. Buna ek olarak uzatma kablosu ve üçlü prizde montaj alanında yer almamalıdır. Topraklı priz hattının, uzatma kablosunun ve üçlü prizin bulunduğu alana ankastre fırın montajını yapmak tehlikeli sonuçlara neden olabilir. Ankastre fırın tezgah altına ve kullanacak kişiler için ideal yüksekliğe sahip bir alana kurulmalıdır. Fırın ve oyuk arasında yangın çıkma riskini önlemek için boşluk bırakılara gereken havalandırma da sağlanmalıdır. Bu sayede dolabın aşırı ısınmasını önlemek de mümkün olur. Kurulum yapılacak alan ayarlandıktan sonra elektrik bağlantısı yapılır ve fırın oyuğa yerleştirilir. Bu aşamada fırını oyuğa sabitlemek için vida kullanabilirsiniz.

Ankastre Ocak İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Ocak ankastre ürünler içinde yer alan en temel beyaz eşya çeşididir. Ocak kurulumunda da fırın montajında olduğu gibi alanda topraklı priz hattı, uzatma kablosu ve üçlü priz bulunmamalıdır. Ankastre ocak kurulumu için kurulum alanında mutfak tezgahının ocak ile uyumlu boyutlarda kesilmesi gerekir. ankastre ocak fırının üzerine kurulacaksa en az 28 mm kalınlığında boşluk bırakılması önerilir. Bunun yanı sıra farklı modeller için farklı boşluk kalınlıkları da önerilebilir. Ocağı oyuğa yerleştirdikten sonra sabitlenmesine de dikkat etmelisiniz. Ocak tipine göre elektrik tesisatı da hazır olmalıdır. Son olarak gaz bağlantısını yaptıktan sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Elektrik ve gaz bağlantılarının doğru takılması oldukça önemlidir. Bu nedenle ocak gibi ankastre ürünlerin kurulumu için profesyonel bir ekipten de destek alabilirsiniz. 

Ankastre Davlumbaz Montajı İçin Hangi Adımlar Takip Edilmelidir?

Ankastre ürünler içerisinde yer alan davlumbaz çeşitlerinin montajı yapılırken de topraklı priz hattı ve üçlü priz gibi noktalara dikkat edilmelidir. Buna ek olarak ocak ve davlumbaz arasındaki mesafe ayarlanmalıdır. Ocak ve davlumbaz arasındaki mesafe 65 cm olarak kabul edilir. Ankastre davlumbaz montajı için öncelikle fırın deliğini açmalısınız. Daha sonra ocağa göre duvara takılacağı yeri hizalamanız gerekir. Davlumbaz kutu içeriğinden çıkan vidalar yardımıyla ürünü sabitleyebilirsiniz. Farklı ankastre set modelleri arasından ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilir ve montaj adımlarını takip ederek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra montaj işleminde profesyonel bir ekibin desteğini ve yardımını da alabilirsiniz. Profesyonel bir ekipten destek ve yardım almak kurulum aşamasında size avantaj sağlar. Bu sayede kurulumu kolaylıkla tamamlayarak ankastre ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mutfağınızda fark yaratan ankastre set modellerine göz atamak için Simfer web sitesine göz atabilirsiniz. 2'li ya da 3'lü istediğiniz seti seçerek hemen sipariş verebilir, kurulum için Simfer'in uzman servislerinden destek alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.