Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Fırın Tepsileri

Filtreler Filtreler
%17 İndirim
Simfer Derin Emaye Kare Tepsi
719 TL
599 TL
%17 İndirim
Simfer Yuvarlak Sığ Emaye Tepsi
647 TL
539 TL
%17 İndirim
Simfer Kare Sığ Emaye Tepsi
659 TL
549 TL
%17 İndirim
Simfer Baget Ekmek Panı
839 TL
699 TL

Fırın Tepsisi

Fırın tepsisi yapılacak olan yiyeceklerin pişirilmesi esnasında kullanıcıya kolaylık sağlayan ürünler arasında yer alır. Birbirinden farklı model ve tasarımlardaki ürün seçenekleri sayesinde lezzetli ve görsel açıdan şık yiyecekler elde edebilirsiniz. Çok yönlü bir kullanım imkanı sunan bu mutfak gereçleri ısıya karşı dayanıklı malzemelerden üretilir. Bu sayede fırın içerisindeki yüksek seviyede ısıya maruz kalsa bile deforme olmaz. Alüminyum ya da emaye gibi birbirinden farklı ham maddelerden faydalanarak tasarlanmış olan fırın tepsisi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Hafif yapısı ve kolay kullanımı ile kullanıcıyı yormadan rahatlıkla kullanılır. Temizlik ve bakımı oldukça kolaydır. Hızlı temizlenebilir yüzeyi sayesinde kısa sürede yeniden kullanıma hazır hale gelir. Oldukça dayanıklı materyallerden üretilmiş olan bu ürünler kullanıcısına uzun yıllar boyunca hizmet sunar. Fırın tepsisi herhangi bir darbe ve düşme anında ezilme ya da kırılma gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmadan rahatlıkla kullanılır. Farklı şekillere sahip ürün seçenekleri sayesinde mutfağınızda birbirinden lezzetli yemekler deneyebilir, davet sofranızda şık sunumlar gerçekleştirebilirsiniz. Farklı boyutlara sahip olan bu ürünler her fırına kolay bir şekilde sığar. Bu sayede pişirilecek malzeme konusunda herhangi bir aksaklık ile karşı karşıya kalınmadan güvenle pişirme işlemi tamamlanır. Fırın tepsisi tariflerinizi istediğiniz gibi pişirmenize yardımcı olurken insan sağlığına oldukça duyarlı malzemelerden üretilir. Doğaya ve çevreye herhangi bir tehdit durumu oluşturmadığından rahatlıkla herkes tarafından kullanılır.

Bir Fırın Tepsisinde Bulunması Gereken Özellikler Nelerdir?

Bir fırın tepsisinin olmazsa olmaz en önemli özelliği kaliteli materyallerden üretilmiş olmasıdır. Bu nedenle ürün alırken detaylı bir araştırma yapmak oldukça önemlidir. Sadece tuzlu yemeklerin değil tatlı yemeklerin de pişirilmesi konusunda bu ürünler oldukça elverişlidir. Fırın tepsisini ısıya dayanıklı yapısı sayesinde yüksek ısıya maruz kalsa da herhangi bir yanma durumu yaşanmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yüksek tasarımı sayesinde sıvı formda olan yiyeceklerin fırın içerisine dökülmesine engel olur. Kenarında yer alan özel tutma kısımları sayesinde fırın içine tepsi kolay bir şekilde yerleştirilir. Sahip olduğu tasarım sayesinde dengeli bir ısı dağılımı yaparak içinde yer alan yiyeceklerin eşit oranda pişmesine yardımcı olur. Fırın tepsisi hafif bir yapıya sahip olduğundan dolayı kolay bir şekilde kaldırılıp takılabilir. Kolu herhangi bir şekilde yormadan hızlı bir biçimde kullanılır. Çok yönlü ve fonksiyonel bir özelliğe sahip olan fırın tepsisi börek pişirme, tavuk ya da et ızgara, pasta pişirme, sulu yemekler ve tatlı pişirmede en büyük yardımcı mutfak ekipmanıdır. Üretimi esnasında kullanılan boyalar insan sağlığını tehdit etmediğinden güvenli bir şekilde kullanılır. Kare ve yuvarlak başta olmak üzere birbirinden farklı geometrik formlarda tasarlanan ürün seçenekleri mevcuttur. Kullandığınız fırına göre bir modeli seçebilir, ya da her iki tepsiden de edinerek farklı şekillerde pişirebilirsiniz. Fırın tepsisi yiyeceklerin doğrudan fırın ısısına maruz kalmasına engel olarak yanmayı engeller. Bu nedenle yemek pişirme işlemi esnasında kullanımı oldukça önemlidir.

Şık Ve Kullanışlı Fırın Tepsisi Modelleri

Fırın tepsileri arasında pek çok ürün seçeneği bulunur. Bu nedenle ürün alırken kullanım alanını ve ihtiyaçları göz önünde bulundurmak gerekir. Böylece satın alınacak olan üründen beklenen performans kolay bir biçimde elde edilir. Alüminyum fırın tepsisi modelleri hızlı ısınan bir özelliğe sahiptir. Bu sayede enerjiden yüksek oranda tasarruf sağlar. Temizliği ve kullanımı oldukça kolay olduğundan dolayı bu ürünler mutfak severler tarafından en çok tercih edilen ürün seçenekleri arasında yer alır. Emaye fırın tepsisi kare 70 litre kapasiteli ürün seçenekleri oldukça derin bir tasarıma sahiptir. Bu sayede sulu yiyeceklerin fırın içerisine dökülmesine ya da saçılmasına engel olur. Geniş iç hacmi sayesinde rahatlıkla pişirme işlemi yapmanıza imkan sağlar. Yuvarlak 42 litre iç hacme sahip tepsi modelleri ise tatlı ve börek gibi hamur işlerini dengeli bir şekilde pişirmeye yardımcı olur. Tepsi ağırlığı 720 gram olduğu için dolu ya da boşken taşınması oldukça kolaydır. Fırın tepsisi kenarında yer alan gümüş renk detayı ürüne ayrı bir şıklık katarak zevkli bir kullanım imkanı sunar. Tepsi dışında fırın için pişirme aksesuarları arasında baget ekmek panı da bulunur. Tamamen teflon malzemeden üretilmiş olan baget ekmek panı ile doğru şekilde baget ekme pişirebilirsiniz. Ekmek pişirmeyi eğlenceli bir hale dönüştüren bu ürünler delikli bir tasarıma sahiptir. Bu sayede fırın içinde pişecek olan ekmek dengeli bir şekilde pişer. Ekmek içinde çiğ kalma gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınmadan ekmeğiniz pişirilir. Bu fırın tepsisi 3 bölmeli bir tasarıma sahip olması nedeni ile aynı anda 3 ekmek pişirilebilir. Bu durum hem enerjiden hem de zamandan büyük oranda tasarruf sağlar.

Fırın Tepsisi Nasıl Temizlenir?

Fırın tepsisi genel anlamda sadece fırın içerisinde kullanılır. Fakat tepsi eğer emaye, döküm ya da granit gibi materyallerden üretilmiş ise ocak üzerinde de güvenle kullanılır. Doğru ürün kullanımı bu ürünlerden faydalanma süresini arttıracağından dolayı fırın tepsisi kullanırken birtakım detaylara dikkat etmek gerekir. Bu sayede ürün temizliği esnasında da herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmadan kullanılır. Fırın tepsisi oldukça hassas bir yüzeye sahiptir. Yüzeye yapılacak olan sert müdahaleler aşınma ya da çizilme gibi olumsuz durumlar ile karşı karşıya kalınmasına neden olur. Bu durum kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Genel anlamda fırın tepsileri yüksek ısıya karşı dayanıklı olsa da içinde yer alan yiyecekler aynı özelliğe sahip değildir. Bu yiyeceklerin yanması halinde tepsinin temizlenmesi oldukça zor bir hal alır. Bu gibi durumlarda zararlı kimyasal maddelerden ve sert temizlik malzemelerinden uzak kalmak gerekir. Genel olarak fırın tepsileri 180 derece ile 200 derece aralığında ısıya karşı dayanıklıdır. Bu sayede bu ürünler bulaşık makinesinde de rahatlıkla temizlenebilir. Büyük boyuta sahip olan modellerin elde yıkanması daha idealken küçük olanları bulaşık makinesinde temizlemek gerekir. Bunun dışında ayrıca sıcak kaynar sudan geçirilen tepsiler daha kolay bir şekilde temizlenir. Çünkü sıcak su tepside biriken yağ kalıntılarının hızlı bir biçimde sökülmesine destek sağlar. Temizlik esnasında sert ovma hareketlerinden kaçınmak ve bıçak gibi sivri uçlu malzemeler ile fırın tepsisi içinde kazıma işlemi yapmamak ürünün kullanım ömrünü uzatır.

Fırın Tepsisi Fiyatları

Fırın tepsisi ürünün sahip olduğu boyut, ham madde, kullanım alanı, sahip olduğu form ve derinliğe bağlı olarak kendi içerisinde değişkenlik gösterir. Tüm bu etkenlerin hepsi ürün fiyatını belirlemede oldukça önemli unsurlar arasında yer alır. Bu nedenle ürün alırken fiyat performans dengesini gözeterek ürün tercih etmek gerekir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip fırın tepsisi modellerine ulaşmak için Simfer web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Tüm Türkiye de ücretsiz kurulum yapma imkanı ve 14 günlük koşulsuz iade seçeneği ile satın aldığınız fırın tepsisini dilediğiniz an rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Tamamen yerli üretim özelliğine sahip olan Simfer ürünlere ücretsiz kargo aracılığı ile kolayca sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan dilediğiniz fırın tepsisi modelini alışveriş sepetinize ekleyerek dilediğiniz an satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.