Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Midi & Mini Fırınlar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri
24.04.2023

Midi & Mini Fırınlar İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Çözümleri

Midi fırın-mini fırın daha küçük evlerde hamur işlerinden yoğurt yapmaya kadar farklı gıdaların hazırlanmasında kullanılabildiği gibi ankastre ya da büyük fırın olan evlerde ek olarak da tercih edilir. Küçük ve kullanışlı yapısı ile tercih edenlerin işlerini kolaylaştırır. Diğer yandan tezgah üzerinde kullanılabilmesi, hafif olduğu için istenilen yere taşınabilmesi de fırın modellerini tercih edilebilir kılar. Midi fırın-mini fırın arasındaki temel fark boyutladır. Diğer yandan işlevleri modelden modele değişse de benzer modellerde fırınlar boyutu ne olursa olsun aynı fonksiyona sahiptir. Seçim yaparken kapasitesinin yanı sıra neler yapabildiğine de bakarak seçerseniz evinize profesyonel bir yardımcı da almış olursunuz. Midi fırın-mini fırın hakkında merak ettiğiniz konular varsa aşağıdaki soru ve cevapları inceleyebilirsiniz.

Midi Fırın-Mini Fırın Arasında Fark Var Mı?

Midi fırın-mini fırın arasındaki en belirgin fark farklı ölçülere sahip olmalarıdır. Mini fırın en küçük boy fırın olarak adlandırılırken midi fırın ise orta boy fırın olarak anılır.

Midi Fırın-Mini Fırın için En Uygun Yer Neresidir?

Midi fırın ve mini fırının en büyük avantajı priz olan her yerde kullanılabilir olmasıdır. Bununla birlikte daha çok tezgah üzeri tercih edilir. Fırını tabandan yüksekte tutan ayakları sayesinde yerleştirildiği tabana zarar vermez.

Midi Fırın-Mini Fırın Yemek Pişirmek için Uygun Mudur?

Midi fırın-mini fırın büyük boy fırınların küçük birer prototipidir. Tek farkı özellikle mini fırınlar daha küçük hacme sahip olduğundan pişen yemeğin miktarı daha azdır. Diğer fırınlarda olduğu gibi fırının özelliğine bağlı olarak hamur işleri ve ev yemeklerini mini-midi fırında pişirmek kolaydır.

Midi Fırın-Mini Fırının Hacmi Nedir?

Mini fırınlar; 12 litre, 15 litre, 30 litre, 32 litre ve 42 litre gibi farklı hacim özelliğinde modellere sahiptir. Diğer yandan midi fırınlar da 34 litre, 42 litre, 45 litre ve 70 litreye kadar hacme sahiptir. Dolayısıyla farklı hacme sahip modeller sayesinde ihtiyacınıza uygun fırını kolaylıkla seçebilirsiniz.

Midi Fırın-Mini Fırın Kek Yapmaya Uygun Mudur?

Fırın boyutuna uygun kek kalıbıyla mini-midi fırınlarda da lezzetli kekler yapmak kolaydır. Önden ısıtılan fırını, 150-160 dereceye ayarladıktan sonra 30-35 dakika kapağını açmadan istediğiniz şekilde kabaran kekleri kontrollü şekilde pişirebilirsiniz.

Midi Fırın-Mini Fırın kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her elektrikli alette olduğu gibi mini-midi fırınlarda da elektrik kablolarının elektrik kaçağına sebep olabilecek şekilde aşınmış olmaması önemlidir. Bunun yanı sıra fırın çalışırken üzerinde herhangi bir şey bulunmamalı fırın çalışırken herhangi bir nesneyle temas ettirilmemelidir. Fırınların lastiği uzun süreli kullanımdan dolayı eskimişse değiştirilmeli, her kullanıldıktan sonra fırın içi uygun bez ve temizlik ürünüyle temizlenmelidir. Yiyecekleri pişirirken pişirme programlarına dikkat ettiğinize ise istediğiniz lezzette yemekler yapabilirsiniz.

Midi Fırın-Mini Fırını Neden Tercih Etmelisiniz?

Fırınların en önemli avantajlarından biri farklı iç hacme sahip olmalarıdır. Böylece ihtiyacınıza uygun modeli seçebilirsiniz. Özellikle mini modeller çok fazla yer kaplamadığından küçük mutfaklar için idealdir. Farklı renklerde kullanıma sunulması ise mutfak dekorasyonuna da katkı sağlar. Tek yada iki kişinin yaşadığı evler için hacim olarak idealdir. Büyük fırın almadan da mini-midi fırınlarla lezzetli yemekler yapmak mümkündür.

Midi Fırın-Mini Fırın Fiyatları Nasıldır?

Fırın fiyatları ürünün tasarımına, hacmine ve program sayısına göre değişir. Bazı fırınlar hamur işi yaparken bazı fırınlarda ise yoğurt mayalamak mümkündür. Tercih edeceğiniz fırın modeline göre ürün fiyatı değişir. 

Midi Fırın-Mini Fırın Temizliği Bakımı ve Nasıl Yapılır?

Fırın bakımı için en önemli kriter periyodik temizliğidir. Özellikle sık kullanılan fırınların her kullanımdan sonra temizlenmesi yemek artıklarının inatçı kirlere dönüşmesinin önüne geçer. Temizlik yaparken fırını ve aksesuarlarını çizmeyecek bulaşık süngeri, fiber bez gibi malzemelerin seçilmesinin yanında fırın temizliğine uygun deterjan ya da doğal malzemelerin kullanılması gerekir. 

Simfer mini-midi fırın; farklı kapasitesi ve programlarıyla mutfaklardaki profesyonel yardımcınız olmaya aday bir üründür. Modeller hakkında daha detaylı bilgi almak için Simfer sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.