Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
Midi & Mini Fırınlar'ın Verimli Kullanımı İçin Nelere Dikkat Edilmeli?
04.06.2023

Midi & Mini Fırınlar'ın Verimli Kullanımı İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfakların temel eşyaları arasında yer alan fırınların farklı tasarım ve boyutlara sahip olarak birçok modelde üretilirler. Midi & mini fırın boyut olarak her yere kolaylıkla uyum sağlayabildiği için sık tercih edilen fırın tipleri arasındadır. Boyutları gibi hacimleri de değişir. 34 litreden 70 litreye kadar farklı pişirme kapasitesine sahip modeller bulunur.

Mini & Midi Fırın Nedir?

Standart fırınların boyut olarak daha küçük olarak üretilmiş olanlarına midi fırınlar veya mini fırınlar olarak adlandırılır. Midi & mini fırınlar genellikle tezgah üstün konumlandırılmak üzere set üstü olarak üretilirler. 20 ila 70 litre arasında değişen hacimlere sahip bu fırınlarda istediğiniz yemek, hamur işi ve tatlıyı kolaylıkla pişirebilirsiniz. Yerden tasarruf etmek istiyor veya fırınınız var fakat ekstra bir fırına daha ihtiyaç duyuyorsanız bu tip fırınları tercih edebilirsiniz. 

Midi & Mini Fırın Özellikleri Nelerdir?

Midi & mini fırınlar da diğer fırınlar gibi pişirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilen fırınlar ve bir çok özelliğe sahip işlevsel mutfak eşyalarıdır. Büyük boy fırınlardan farkı boyut olarak daha küçük olmasıdır. Çalışma prensipleri büyük fırınlarla aynı olduğu için büyük fırınlarlar ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptirler. Mini ve midi fırın özellikleri kısaca şu şekilde sıralanabilir;

 • Az yer kapladığından dolayı yer sıkıntısı olmadan dar olan mutfaklara da uyum sağlayabilir ve ister evde isterseniz ofiste rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Birçok mini ve midi fırında tepsi rafı portatif olarak çıkarılabilir ile tasarlanmıştır. Bu özellik sayesinde rahatlıkla temizlenebilir.
 • Modele bağlı olarak bu tip bazı fırınlarda buharlı temizleme özelliği bulunur. Fırının içerisine koyacağınız bir kap su ile kirler yumuşar ve efor gerektirmeden kolayca temizlenmeye olanak sağlar.
 • Midi ve mini fırınların bir çok renge sahip modern ve klasik tasarıma sahip olanları bulunduğu için zevkinize hitap eden ürünü bulmak kolaydır.
 • Bu fırınların turbo özelliği bulunanları ısıyı fırının içerisinde eşit dağıttıkları için pişirilen yiyecek daha lezzetli ve kısa sürede pişer.

Bütçenize Dost Midi & Mini Fırınlar

Güvenli ve konforlu kullanım deneyimi için üstün teknoloji ile donatılmış aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayacak şekilde üretilmişlerdir ve midi ve mini fırın tasarruf sağlayan mutfak eşyalarıdır. Bazı modellerde 3 tepsi pişirme özelliği bulunur. Bu özelliği sayesinde midi fırın tasarruf da sağlar. Böylece elektrik faturasının kabarık gelme endişesi yaşamadan sevdiğiniz yiyecekleri gönül rahatlığı ile pişirebilirsiniz.

Midi & Mini Fırınınızı Verimli Kullanmak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Fırınınızı verimli kullanmak için dikkat etmeniz gerekenler şu şekilde listelenebilir:

 • Yemek pişirmeye başlanılmadan ön ısıtma yapılması gerekiyorsa ön ısıtma süresine dikkat edilmeli gerekenden fazla süre kullanılmamalıdır.
 • Fırın istenilen dereceye ulaştığı zaman fırın üzerinde bulunan ışık yanar ve bu şekilde kontrol sağlayabilirsiniz.
 • Yemek pişme esnasında fırının kapağı açılmamalıdır bu ısı kaybına yol açar. Yemeğin pişip pişmediği ön paneldeki camdan kontrol edilebilir.
 • Dondurulmuş ürünler ilk önce çözülmesi için bekletilmeli daha sonra fırınlanmalıdır. Direkt fırınlanan buzlu ürünler %30 daha fazla enerji harcanmasına neden olur.
 • Midi ve mini fırının verimli kullanılması için bir seçenek de et pişirirken bir kap ile fırına sıcak su etin kurumasına engel olarak lezzetli bir pişirme sağlar.
 • Izgara yaparken de pişen etlerin altına yerleştirilecek bir tepsi, etlerden akan suyun ve yağın mini fırın tabanına inmesine engel olarak fırınınızın tabanının temiz kalmasını sağlar ve böylece size ekstra iş yükü çıkmaz.

Siz de mini veya midi fırın satın almak istiyorsanız en iyi midi fırını Simfer'de bulabilirsiniz. Simfer'in son teknoloji ile ürettiği kaliteli ve işlevsel zengin ürün yelpazesine sahip fırın kategorisinde en iyi mini fırına Simfer kalitesi ile hızlı ve kolayca sahip olabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.