Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim
WebOS TV Nedir? WebOS TV Farkı Nedir?
03.07.2023

WebOS TV Nedir? WebOS TV Farkı Nedir?

WebOS TV, Linux tabanlı özel bir mobil işletim sistemiyle çalışan TV seçeneği olarak tanımlanabilir. Bu işletim sistemini kullanan TV modelleri, televizyon izleme deneyiminizi bir üst noktaya ulaştırır. Gelişmiş özellikleri ve teknolojiye uyum sağlayan nitelikleriyle fark yaratan Bu işletim sistemine sahip televizyonlar, bir TV’den çok daha fazla seçenek sunar. Sizi şaşırtacak kadar önemli özellikler içeren bu TV’ler, eğlenceli ve verimli zamanlar geçirmenize olanak tanır. 

Televizyonu Daha Akıllı Hale Getiren WebOS TV Nedir?

Web OS; akıllı televizyonlarda kullanılan, Linux donanımlı bir sistemdir. webOS TV, izleyicilere grafik kullanıcı arabirimi vasıtasıyla daha gelişmiş özellikler, erişilebilirlik ve kontrol elde etme imkânı sunar. Temel olarak, televizyonlara güç sağlayan web tabanlı bir platformdur. Bu işletim sistemini barındıran TV’ler ise zengin özellikleri ve güçlü yetenekleri ile dikkat çeker. Günümüzde akıllı TV pazarının ortalama yüzde 14'üne sahip bu cihazlar, her geçen gün daha fazla kullanıcının favorisi olma yolunda ilerliyor. 

Rakiplerini Geride Bırakan webOS TV Farkı Nedir?

Çoğu insanın merak ettiği konulardan biri de webOS işletim sistemine sahip olan televizyonların farkı. Eğer bir akıllı TV satın alacaksanız, siz de bu benzersiz özellikler sunan TV seçeneğinin farklarını bilmek isteyebilirsiniz. Bu TV seçeneği sayesinde ayaklarınızı uzatıp günün yorgunluğunu atarken ya da ailenizle eğlenceli zamanlar geçirirken birçok avantaj elde edebilirsiniz. webOS TV işletim sistemi içeren TV’ler birçok yönden diğer televizyonlardan ayrılır. Farkları ise şu şekilde listelenebilir:

 • Kullanıcı arayüzü: Modellerin kullanıcı arayüzü minimalist bir tasarıma sahip. İhtiyaç duyduğunuz anda açılan, kişiselleştirilmiş bir başlatma çubuğu var. Bu bölümden uygulamalara, ayarlara ve çok daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz. 
 • Uzaktan kumanda: Sizi uzaktan kumandasıyla sıra dışı bir deneyime sürükler. Tasarım, işlevsellik, kullanım kolaylığı ve gelişmiş özellikler barındırır. İşaretle ve tıkla işlevi bulunur. 
 • Ekran kaydı: akıllı paylaşım özelliği bulunur. Bu özellik ise televizyonunuzda her türlü multimedya içeriğini izlemenize izin verir. 

İzleme Deneyimini İyileştiren webOS İşletim Sistemi Nedir?

webOS işletim sistemi, Linux tabanlı bir akıllı TV işletim sistemi ortamıdır. Temel olarak sezgisel UX özelliği sayesinde kolay entegrasyonu mümkün hale getirir. Bu işletim sistemi, Grafik Kullanıcı Arayüzü yardımıyla akıllı televizyonunuzun işlevlerini kontrol etmenize ve çalıştırmanıza imkan sağlar. Kolay özelleştirme ve uygulama yürütme işlevlerini destekler. 

Birkaç görevi aynı anda yürütebilecek ve içeriğin problemsiz bir şekilde akışını sağlayabilecek kapasiteye sahiptir. Dolayısıyla yüksek performanslı bir izleme deneyimini kolaylaştırır. Bu da demek oluyor ki, etkileyici bir TV deneyimi elde etmeniz, webOS işletim sistemine sahip olan televizyonlar ile son derece kolay. Dilediğiniz film, dizi ya da video içeriğini webOS TV ile izlerken, bu TV’yi tercih ederek ne kadar doğru bir karar aldığınızı anlayabilirsiniz. 

Fark Yaratan webOS TV Özellikleri Neler?

WebOS TV, ihtiyacınız olan bütün özellikleri tek ekranda sizlere sunar. Eğlenceli özellikleriyle beklentilerinizi fazlasıyla karşılayan bu televizyonlar, kendinizi sihirli bir dünyadaymış gibi hissetmenizi sağlar. Çünkü bu cihazlar, akıllı televizyonunuzu bir eğlence merkezi haline getirecek birçok önemli özellik ile donatılmıştır. WebOS TV seçeneklerinin öne çıkan özellikleri:

 • Çoklu ekran kompozisyona sahiptir,
 • Gerçek zamanlı video akışı sunar
 • Canlı menünün kolay kullanımı vardır
 • Düzenleme modu ile ayar yapılabilir,
 • Hızlı senkronizasyonu vardır,
 • Herhangi bir hata durumunda devreye giren self-case sistemine sahiptir,
 • İçeriği durdurup başlatma ve USB’ye kaydetme gibi ekstra özellikleri bulunur,
 • Online dizi ve video platformlarına tek bir tıklamayla ulaşabilirsiniz.

Siz de keyifli zamanlar geçirmek ve harika bir TV deneyimi elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz webOS TV çeşitlerini Simfer sayfasından keşfedebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.