Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Setler

Filtreler Filtreler

Ankastre setler mutfaklar için üretilmiş işlevsel modern cihazlarıdır. Set şeklinde bir tasarıma sahiptirler ve kullanıldıkları alanda bütünlük oluşturarak hoş bir görünüm sağlarlar. Bu sebeple sık tercih edilen mutfak eşyaları arasındadırlar. Farklı parçalar halinde aynı çizgilere sahip olarak tasarlanırlar ve mutfak dolaplarında kendileri için özel olarak ayrılan bölümde, duvar veya mutfak dolabına monte edilirler. Bu şekilde çıkıntı olmadan konumlandıkları için mutfak dolapları ile uyumlu bir görüntü oluştururlar. Farklı tasarıma sahip bir çok ankastre set modelleri bulunur. Ankastre set kampanya fırsatlarını takip ederek her zevke ve bütçeye uyacak en uygun ankastre set seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Modelleri & Özellikleri

Model olarak; klasik, modern, retro gibi her zevke uyabilecek tasarımların yanı sıra renk olarak beyaz, gri ve siyah ankastre set seçenekleri de vardır. Ergonomiye önem verilerek tasarlanan ve ocak fırın olarak iki parçadan oluşan modeller şık görünümleri ve fonksiyonel özellikleri ile kullanıcılara mutfakta konfor sağlar. Setlerin fonksiyonel özellikleri kısaca şöyle sıralanabilir;

Mutfak dolaplarına gömülü olarak konumlandırıldıkları için yerden tasarruf sağlayarak bulundukları alanda temiz ve düzenli bir görünüm oluşturur.

Çoğu modelde olan gizlenebilir pup-up düğmeler temizlik yaparken kolaylık sağlar.

Dokunmatik kontrol panelleri modern ve şık bir görünüm sağlarken aynı zamanda işlevsel özellikleri ile de hayatı kolaylaştırır.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

İkili fırın ocak set modelleri mutfaklarda konforu yakalamak için üstün teknoloji ile üretilmiş malzemeler ile donatılmışlardır.

İnox Teknolojisi: Çizilmeye ve yıpranmaya dayanıklı oluşu pürüzsüz yüzeyinin şık görünümü ve kolay temizlenebilir olması ile inox ankastre set modellerinde sıklıkla kullanılır. Paslanma ve asitlenmeye karşı dayanıklı olması mikrop ve kir tutmaması tercih edilmesinde önemli ve etkili faktörlerdir.

Temperli Cam Teknolojisi: Temperli cam, özel yapısı ile son derece dayanıklıdır. Orijinal camın dayanıklılığını arttırmak için termal olarak işlenerek ısıya ve darbelere dayanıklı hale getirilir. Kolayca kırılmayan bu özel camlar kırıldıklarında dahi mikro parçacıklara ayrılırlar ve yaralanmaya karşı bir tehdit oluşturmazlar. Güvenli bir kullanım vadettikleri için sıklıkla kullanılır.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Uzun yıllar kullanmak isteyebileceğiniz ankastre fırın ocak set seçerken sonradan pişmanlık duymamak için bir kaç hususa dikkat etmenizde fayda var. Mutfak ankastre set modelleri arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar kısaca şöyle sıralanabilir:

Ankastre ocak fırın setin montaj yapılacak yerin ölçülerinin doğru olması çok önemlidir. 

Şık bir görünüm için ankastre mutfak seti ürünlerinin mutfak dekorasyonu ile uyumlu renk ve tasarıma sahip olmasına özen gösterilmelidir.

Doğayı ve bütçeyi korumak adına enerji sınıfının da kontrol edilmesi gerekir.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Avantajları Nelerdir?

İkili ankastre ocak fırın set seçenekleri işlevsel özellikleri ile kullanıcılarına pek çok avantaj sunar. Bu avantajlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

Cihazlar, özel ayrılan alanlara yerleştirildikleri için ekstra yere gerek duymazlar ve yerden tasarruf sağlarlar.

Doğru renk ve model seçimi yapıldığında dolaplarla bütünlük sağlar ve mutfak dekorasyonuna katkıda bulunarak şıklığı ile göz doldurur.

İkili set olan ankastre fırın ve ocak modelleri son teknoloji ile üretildikleri için kurulumu ve temizliği kolaydır.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Kurulumu Nasıl Yapılır?

İkili set modelleri kurulumu yapılmadan önce mutfak dolap ve tezgahındaki yeri kesilir ve set yerleştirilecek şekilde ayarlanır. Cihazların yerleşecek yerleri ayarlanırken de etraflarında tehlike oluşturulacak unsurlara dikkat edilmelidir. Yetkili servis tarafından gönderilen uzmanlar belirlenen yerlerine koyar. Eğer boşluk kaldıysa tek taraflı sızdırmaz bantlar ile boşluklar kapatılır. Sabitlemek amacı ile vidalama işlemi gerçekleştirilir. Eğer ankastre ocak seti ve davlumbaz seti de dahil edilmiş ise bunun için de gerekli elektrik bağlantıları ve hava kanalları ayarlanmış olmalıdır. Kurulumu tamamlanan ikili setin gaz ve elektrik bağlantılarının yetkili servis tarafından kontrol edildiğinden emin olunması gerekir. Kontrol sonrası ürünler kullanıma hazır hale gelir.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Bakımı Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz ve beğenerek satın aldığınız fırın ve ocak ikili ankastre seti ilk gün ki şıklığını kaybetmeden uzun zaman kullanmak istiyorsanız setinizin bakımını aksatmamanız gerekir. Bunun için ilk olarak setinizin bakım ve kullanım kılavuzunu dikkatlice incelemeniz de fayda var. Kılavuz size bu konuda yol gösterir şekilde tasarlanır. 

Dayanıklı malzemelerden üretilmiş modellerin belli aralıklar ve yapılarına uygun ünler ile temizliği ve bakımı yapılır ise uzun yıllar kullanımınıza hizmet eder.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Nasıl Temizlenmeli?

İkili setler üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi orantılı olarak kolay temizlenebilir mutfak eşyalarıdır. Cihazların temizliğine başlamadan önce gaz ve elektrik bağlantılarını kapatmanız güvenli bir temizlik için önemlidir. Temizlik yaparken cihazlara zarar vermeyecek deterjanlar kullanmanız setinizi zarar vermeden temizlik yapmanızı sağlar. Ilık sabunlu su ile temizlik yapabileceğiniz gibi bu cihazlar için özel deterjanlar temin edilebilir.

Cam ankastre set çeşitleri için yüzeylerini çizmeyecek şekilde yumuşak bir sünger veya bez kullanılması gerekir. Temizleme işlemini yaparken elektrik aksamına su kaçırmamak için dikkatli olmalısınız. Nemli ıslak bez ile temizlenen yüzeyin yumuşak biz bez ile iyice kurulanması gerekir. Bu şekilde ıslaklık kalmamış olur. Bunun için mikrofiber bez kullanabilirsiniz. Bezin özel dokusu sayesinde hem bez izi kalmamış hem de iyice kurulanmış olur. 

Fırın ve ocak ikili modellerde siyah ve gri renk şık görüntüleri ile tercih edilen ürünler olsalar da beyaz ankastre set seçenekleri de kolay temizlenen ürünlerdir. Ankastre fırın ve ocak ankastre set beyaz renginin iz bırakmayan özelliği ile kullanıcılar tarafından sık tercih edilirler.

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her eşyada olduğu gibi fırın ve ocak ankastre fiyatları için de araştırma yapılması gerekir. Belirli bir bedel ödeyerek satın almış olduğunuz setinizi uzun yıllar kullanmak elbette ki hakkınızdır. Bunun için de kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar kısaca şu şekilde listelenebilir:

Setteki ocağın yapısı cam ise ısıyı geri iletmeyen kaplar kullanmanız aşırı ısınma kaynaklı istenmeyen durumlar yaşamanıza engel olur.

Fırını kullanırken de sadece yemek pişirmek için kullanmanız sağlık açısında önemlidir.

Temizlik yaparken kullanılan malzemeler de geri döndürülemeyen hasarlar alınmaması için önemli diğer bir noktadır. 

Fırın ve Ocak İkili Ankastre Set Fiyatları

Fırın ve ocak ikili ankastre set fiyatları, kullanılan malzeme ve boyutlarına göre değişkenlik gösterir. Sette bulunan fonksiyonlar da ankastre seti fiyatları için belirleyicidir. Farklı teknolojik özellikleri olan, kapasiteleri fazla olan modeller farklı şekilde fiyatlandırılabilir. Simfer insana ve doğaya değer veren iş modeli ile üstün teknolojiler kullanarak ürettiği birçok kategoride zengin ürün yelpazesine sahiptir. Siz de ikili set modeli satın almak istiyorsanız Simfer ikili ankastre setleri için araştırma yapabilir, fiyatlarını inceleyebilir ve en ucuz ankastre set modellerini Simfer güvencesi ile kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.