Hesabım Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim Sepetim

Hot Plate Ocaklar

Filtreler Filtreler

Hot Plate Ocak Nedir?

Hot plate ocaklar son yıllarda en çok kullanılan ocak modellerinden biri haline gelmiştir. Bu ocaklar standart ocaklara göre genelde daha küçük boyutlarda ve taşınabilir olduğu için hem mutfaklarda yardımcı bir cihaz olarak hem de dış mekanlarda ve farklı yaşa alanlarında kullanılır. Farklı tasarımları, fonksiyonel özellikleri ve tasarımlarında kullanılan son teknolojiler ile birbirinden ayrılan bu ocak modelleri ile birçok lezzetli tarifinizi pişirmek mümkündür.

Hot Plate Ocak Modelleri ve Özellikleri

Hot plate ocaklar tek gözlü ya da çift gözlü olabilir. Son teknolojiler kullanılarak tasarlanan bu ocak modelleri ile hazırlanan yemeklerin tüm kısımları eşit bir şekilde pişer. Elektirik bağlantısı ile çalışan hot plate ocakların ısınmaları için belirli bir süre geçtikten sonra kullanımaları uygundur. Hot plate ocaklara verilen bir diğer isim de elektrikli ocaktır. Bu ocakların üzerinde ısı kademesini ayarlamak için kullanılan bir düğme bulunur. Bu düğme aracılığı ile pişirmek istediğiniz yemeğin ısı derecesini ayarlayabilirsiniz. Simfer tek gözlü elektrikli ocak modellerinin gücü 180 - 1500 watt arasındadır. Ocağın ön kısmında ekstra güvenlik için kullanılan ek limit termostat ve güç uyarı lambası bulunur. Dar alanlarda dahi yemek yapma imkanı sağlayan Simfer hot plate ocak modelleri arasında bulunan tek gözlü ocağın ölçüleri 7,5 x 24,5 x 26,5'tur.

Hot Plate Ocak Kullanmanın Avantajları

Hot plate ocak kullanımının birçok avantajı bulunur. Bu ocaklar elektrik bağlantısı ile çalıştığı için sadece mutfaklarda değil çeşitli yaşam alanlarında ya da iş yerlerinde de kullanılabilir. Hot plate ocaklar karavan ile seyahat yapanların da kullandığı elektrikli mutfak cihazlarından biridir. İş yerlerinde ise ofislerin mutfak kısımlarında bu ocaklar kullanılarak yemek aralarında çeşitli tarifler hazırlanabilir. Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz ya da aynı anda çok sayıda yemek pişiriyorsanız standart ocakların yanında bir hot plate ocak da kullanabilirsiniz. Hot plate ocak modelleri mutfak tezgahlarında, alçak mutfak dolaplarının üzerinde ya da çeşitli pişirme alanlarında konumlandırılabilir. Hot plate ocaklar bir yerde sabit olarak konumlandırabileceği gibi kullanıldıktan sonra kaldırabilir. Portatif bir kullanım avantajı sağlayan bu ocaklar ile pişirdiğiniz yemekleri ocak üzerinden aldıktan sonra ocağın soğumasını bekleyip istediğiniz yere kaldırmanız mümkündür. Hot plate ocak modelleri küçük boyutlarına rağmen her türlü yemeği yapabilecek bir kapasiteye sahiptir. Bu ocaklarda et yemekleri, kızartmalar, pilavlar, çorbalar başta olmak üzere birçok farklı tarif pişirebilir. Omlet ve krep gibi kahvaltılık tarifler ya da atıştırmalıklar için de kullanılan bu ocakları kullanımı da son derece kolaydır. Cihaz fişe takıldıktan sonra ön kısmında bulunan düğme aracılığı ile ısı ayarlanır ve ocak gözünün ısınması beklenir. Isınan göze pişirilmesi istenen yemek konulduktan sonra geriye yemeğinizin hazır olmasını beklemek kalır. Hot plate ocaktaki pişirme işleminiz tamamlandıktan sonra güç düğmesini kapatıp ocağı fişten çekerek kaldırabilir ya da sabit olarak bir yerde bırakabilirsiniz.

Hot Plate Ocakların Kullanım ve Bakım Önerileri

Hot plate ocak çeşitleri, son teknolojiler kullanılarak tasarlanmış olup kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmiştir. Hot plate ocak modelleri standart ocaklara göre farklı kullanım şekillerine sahiptir. Bu ocaklar doğal gaz enerjisi ile çalışan ocakların aksine elektrik enerjisi ile çalışır. Çalışma prensiplerine göre farklılaşan hot plate ocaklar kullanılırken kullanım talimatlarına uygun bir biçimde çalıştırılmaları tavsiye edilir. Hot plate ocakların temizlik ve bakım önerileri konusunda da dikkatli olmanız önerilir. Hot plate ocakların temizliği yapılırken dikkat etmeniz gereken ilk husus, bu ocakların temizliğine başlanmadan önce elektrik ile olan bağlantılarının kapatılması gerekir. Hot plate ocakları temizlemeden önce fişten çekmeniz ve soğumalarını beklemeniz son derece önemlidir. Hot plate ocakların gözleri anında soğumadığı için beklemeden yapılan temizlikler kazalara neden olabilir. Ocak temizliği için kullanılan deterjan ya da temizlik ürünlerinin de hot plate ocaklarda kullanılmaya uygun olmasına dikkat edilmeli, yoğun kimyasal içeren temizleyiciler kullanılmamalıdır. Hot plate ocakların temizliğinde bulaşık deterjanları ya da fırın ve ocak yüzeylerinde kullanılmaya uygun temizleyiciler kullanılması tavsiye edilir. Ocakların temizliğinde kullanılan araç gereçler de dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Hot plate ocakları yumuşak süngerler ya da temizleme bezleri ile temizlemeniz, bu ocakların ilk günkü yeniliğinde kalmasına fayda sağlar. Metal teller içeren fırçalar ve sert malzemelerden üretilen süngerler ocak yüzeyinde çizilme, soyulma ya da aşınma gibi hasarlar oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle temizlik işleminde genelde bulaşık süngeri ya da mikro fiber temizlik bezleri kullanılması önerilir.


Hot Plate Ocak Modelleri Arasında Tercihte Bulunurken Dikkat Etmeniz Gereken Bazı Noktalar


Hot plate ocak modelleri arasından bir tercihte bulunmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı temek noktalar vardır. Bu sayede kullanımınıza ve kullanım alanınıza en uygun hot plate ocak modelini kolay bir biçimde seçebilirsiniz. Hot plate ocak modelleri arasından bir tercihte bulunmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk husus bu ocakları kullanacağınız alanı belirlemektir. Bu ocakları mutfağınızın tek bir alanında sabit bir biçimde kullanacaksanız tek gözlü ya da iki gözlü hot plate ocak modellerinin ölçülerine uygun bir yer belirlemeniz gereklidir. Seyahatlerinizde ya da iş yerlerinizde kullanacağınız hot plate ocakları da kullanım amacınıza uygun bir biçimde seçebilirsiniz. Hot plate ocak tercihinde bulunurken dikkat edeceğiniz bir diğer husus ise bu ocakların tasarımlarıdır. Hot plate ocakları mutfağınızdaki diğer beyaz eşyalarınız, elektronik cihazlarınız, mutfak dolaplarınız ile uyumlu bir biçimde seçebilirsiniz.

Hot Plate Ocaklar Nasıl Kullanılır?

Hot plate ocakların kullanımı son derece kolay bir gerçekleştirilir. Farklı fonksiyonel özellikleri bulunan hot plate ocak modellerinin bazı kullanım şekilleri değişiklik gösterse de temelde hot plate ocak modelleri benzer bir biçimde kullanılır. Bu ocaklarda genel olarak tencere ya da tavalarda pişirilen sulu yemekler ya da pilav, kızartma ve benzeri derin kaplarda pişirilen yemekler yapılır. Hot plate ocakların kullanımında dikkat edilmesi gereken temel nokta cihazın kullanım kılavuzunda yer alan maddelere uygun bir biçimde kullanılmasıdır. Standart ocaklara göre daha az yer kaplayan bu ocak modellerinin gözleri tıpkı doğal gazla çalışan ocaklar gibi birçok farklı yemeğin istenilen oranda pişirilmesini sağlar. Hot plate ocaklar kullanırken gözleri ısındığı için güvenlik önlemlerine dikkat edilmelidir. Cihaz kullanılmadan önce elektrik bağlantılarının da kullanım kılavuzunda yer alan detaylara uygun bir şekilde ayarlanması gereklidir.

Hot Plate Ocak Fiyatları

Hot plate ocak modellerini mutfağınızda ya da çeşitli yaşam alanlarında yemek yapma amacı ile kullanabilirsiniz. Hot plate ocaklar özellikle doğal gaz sistemi bulunmayan ev ve iş yerlerinde yemek yapmak için kullanılır. Pratik kullanımları ile dikkat çeken hot plate ocak modelleri ile dilediğiniz tencere ve tava yemeğini yapmanız mümkündür. Hot plate ocak modelleri farklı fonksiyonel özellikleri bulunan ocaklardır. Hot plate ocak fiyatları, ocağın modeline, fonksiyonel özelliklerine, kaç gözü olduğuna ve çeşitli tasarımsal özelliklerine göre değişiklik gösterir. Mutfağınızdaki ya da çeşitli yaşam alanlarınızdaki diğer elektronik cihazlarla uyum sağlayan ve kullanımınıza en uygun hot plate ocak modellerine Simfer güvencesi ile ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.